Erotuomarille ja pelinohjaajalle

Koulutuksia, tapahtumia ja materiaaleja osaamisesi kehittämiseen erotuomarina ja pelinohjaajana.

Kysyttävää? Me autamme!

Valtakunnallinen

Johan Holmqvist

Erotuomaripäällikkö, Valtakunnallinen

+358447831359

johan.holmqvist@palloliitto.fi

Erotuomaritoiminnan operatiivinen kokonaisjohto. Erotuomarivaliokunnan esittelijä

Tuomo Fasta

Erotuomariasiantuntija, Valtakunnallinen

+358405222222

tuomo.fasta@palloliitto.fi

Kansallisen Liigan erotuomarivastaava. Veikkausliigan, Ykkösen, Kakkosen ja Kansallisen Liigan erotuomaritarkkailijat.

Topias Tuira

Erotuomariasiantuntija, Valtakunnallinen

+358505676682

topias.tuira@palloliitto.fi

Miesten Kakkosen erotuomarivastaava. Grassroots toiminta, Koulutusmateriaalin tuottaminen ja jalkapallosäännöt

Mattias Gestranius

Huippuerotuomarivalmentaja, Valtakunnallinen

+358407017126

mattias.gestranius@palloliitto.fi

Veikkausliigan ja Miesten Ykkösen erotuomarivastaava. Erotuomarikouluttaja.

Anssi Lahtinen

Futsalerotuomariasiantuntija, Valtakunnallinen

+358407086656

anssi.lahtinen@palloliitto.fi

Futsalin erotuomariasiat, futsalsäännöt

Eteläinen

Antti Munukka

Erotuomariasiantuntija, Eteläinen

+358400930633

antti.munukka@palloliitto.fi

Alueen erotuomareiden asettelu, koulutus, akatemiatoiminta ja hallinnolliset asiat

Mika Peltola

Alueellinen erotuomariasiantuntija, Eteläinen

+358405052068

mika.peltola@palloliitto.fi

Alueen erotuomareiden asettelu, koulutus, akatemiatoiminta ja hallinnolliset asiat

Pohjoinen

Klaus Kulju

Erotuomariasiantuntija, Pohjoinen

+358408697065

klaus.kulju@palloliitto.fi

Alueen erotuomareiden asettelu, koulutus, akatemiatoiminta ja hallinnolliset asiat

Itäinen

Miikka Haapakoski

Erotuomariasiantuntija, Itäinen

+358504705022

miikka.haapakoski@palloliitto.fi

Alueen erotuomareiden asettelu, koulutus, akatemiatoiminta ja hallinnolliset asiat

Läntinen

Sami Kattelus

Kilpailu- ja erotuomariasiantuntija, Läntinen

+358400507998

sami.kattelus@palloliitto.fi

Läntisen alueen erotuomareiden asettelu, hallinnolliset asiat ja kilpailutoiminta

Roope Nutikka

Erotuomariasiantuntija, Läntinen

+358406449409

roope.nutikka@palloliitto.fi

Alueen erotuomareiden asettelu, koulutus, akatemiatoiminta ja hallinnolliset asiat

Seuraa meitä

Liity postituslistalle

Saat alennuksen Huuhkajien ja Helmareiden ottelulipuista. Lisäksi saat etuosto-oikeuden Huuhkajien ottelulippuihin sekä etuja Maajoukkueen verkkokauppaan.

Postituslistalle liittyminen

Pääyhteistyökumppanit