Miesten Kakkonen

Miesten Kakkonen, Lohko A: Sarjataulukko

OVTHMP
JIPPO330012-19
FC Futura32107-57
Reipas22009-36
Atlantis FC42025-76
FC Kiffen31206-35
PPJ31117-44
PKKU21104-24
KäPa31027-73
PeKa31025-53
NJS31022-53
KuPS Akatemia40132-121
FC LaPa30033-150

Suodatin rajaa tälle sivulle näkyviin vain valitsemasi joukkueen ottelut

Ottelut: Lohko A

Miesten Kakkonen
Reipas Reipas 0 - 0 PPJ PPJ
klo 14:30
Miesten Kakkonen
PKKU PKKU - NJS NJS
klo 16:00
Miesten Kakkonen
FC LaPa FC LaPa - KäPa KäPa
klo 17:00
Miesten Kakkonen
FC Futura FC Futura - JIPPO JIPPO
klo 17:00
Miesten Kakkonen
FC Kiffen FC Kiffen - PeKa PeKa
klo 18:00
Miesten Kakkonen
Atlantis FC Atlantis FC - FC Futura FC Futura
29.5. 16:00
Miesten Kakkonen
JIPPO JIPPO - FC LaPa FC LaPa
29.5. 17:00
Miesten Kakkonen
PeKa PeKa - Reipas Reipas
29.5. 18:30
Miesten Kakkonen
NJS NJS - KuPS Akatemia KuPS Akatemia
29.5. 18:30
Miesten Kakkonen
KäPa KäPa - FC Kiffen FC Kiffen
30.5. 18:30
Miesten Kakkonen
PPJ PPJ - PKKU PKKU
30.5. 19:00
Miesten Kakkonen
FC Kiffen FC Kiffen - JIPPO JIPPO
5.6. 17:00
Miesten Kakkonen
KuPS Akatemia KuPS Akatemia - FC Futura FC Futura
5.6. 18:30
Miesten Kakkonen
NJS NJS - PPJ PPJ
5.6. 18:30
Miesten Kakkonen
FC LaPa FC LaPa - Atlantis FC Atlantis FC
5.6. 18:30
Miesten Kakkonen
PKKU PKKU - PeKa PeKa
6.6. 19:00
Miesten Kakkonen
PPJ PPJ - KuPS Akatemia KuPS Akatemia
9.6. 19:00
Miesten Kakkonen
JIPPO JIPPO - Reipas Reipas
11.6. 15:00
Miesten Kakkonen
Atlantis FC Atlantis FC - FC Kiffen FC Kiffen
11.6. 17:00
Miesten Kakkonen
KäPa KäPa - PKKU PKKU
11.6. 18:00
Miesten Kakkonen
PeKa PeKa - NJS NJS
12.6. 18:30
Miesten Kakkonen
FC Futura FC Futura - FC LaPa FC LaPa
12.6. 18:30
Miesten Kakkonen
FC Kiffen FC Kiffen - FC Futura FC Futura
17.6. 19:00
Miesten Kakkonen
PPJ PPJ - PeKa PeKa
17.6. 19:00
Miesten Kakkonen
PKKU PKKU - JIPPO JIPPO
18.6. 17:00
Miesten Kakkonen
NJS NJS - KäPa KäPa
18.6. 18:00
Miesten Kakkonen
Reipas Reipas - Atlantis FC Atlantis FC
18.6. 18:30
Miesten Kakkonen
KuPS Akatemia KuPS Akatemia - FC LaPa FC LaPa
19.6. 18:30
Miesten Kakkonen
Atlantis FC Atlantis FC - PKKU PKKU
21.6. 19:00
Miesten Kakkonen
FC LaPa FC LaPa - FC Kiffen FC Kiffen
22.6. 18:30
Miesten Kakkonen
KäPa KäPa - PPJ PPJ
22.6. 18:30
Miesten Kakkonen
JIPPO JIPPO - NJS NJS
23.6. 18:00
Miesten Kakkonen
PeKa PeKa - KuPS Akatemia KuPS Akatemia
23.6. 18:30
Miesten Kakkonen
FC Futura FC Futura - Reipas Reipas
23.6. 18:30
Miesten Kakkonen
FC Kiffen FC Kiffen - Reipas Reipas
1.7. 19:00
Miesten Kakkonen
JIPPO JIPPO - PeKa PeKa
2.7. 15:00
Miesten Kakkonen
Atlantis FC Atlantis FC - PPJ PPJ
2.7. 17:00
Miesten Kakkonen
FC Futura FC Futura - NJS NJS
2.7. 17:00
Miesten Kakkonen
FC LaPa FC LaPa - PKKU PKKU
3.7. 16:00
Miesten Kakkonen
KuPS Akatemia KuPS Akatemia - KäPa KäPa
3.7. 18:30
Miesten Kakkonen
Reipas Reipas - PeKa PeKa
6.7. 18:30
Miesten Kakkonen
PPJ PPJ - FC Futura FC Futura
7.7. 19:00
Miesten Kakkonen
Reipas Reipas - KuPS Akatemia KuPS Akatemia
9.7. 17:00
Miesten Kakkonen
PeKa PeKa - Atlantis FC Atlantis FC
9.7. 17:00
Miesten Kakkonen
NJS NJS - FC LaPa FC LaPa
9.7. 17:00
Miesten Kakkonen
PKKU PKKU - FC Kiffen FC Kiffen
9.7. 17:00
Miesten Kakkonen
KäPa KäPa - JIPPO JIPPO
9.7. 18:00
Miesten Kakkonen
JIPPO JIPPO - KuPS Akatemia KuPS Akatemia
13.7. 18:00
Miesten Kakkonen
PeKa PeKa - FC Futura FC Futura
23.7. 17:00
Miesten Kakkonen
Atlantis FC Atlantis FC - KäPa KäPa
23.7. 17:00
Miesten Kakkonen
PKKU PKKU - Reipas Reipas
23.7. 17:00
Miesten Kakkonen
NJS NJS - FC Kiffen FC Kiffen
23.7. 17:00
Miesten Kakkonen
PPJ PPJ - FC LaPa FC LaPa
23.7. 17:00
Miesten Kakkonen
FC Kiffen FC Kiffen - PPJ PPJ
28.7. 19:00
Miesten Kakkonen
KuPS Akatemia KuPS Akatemia - PKKU PKKU
30.7. 17:00
Miesten Kakkonen
FC Futura FC Futura - KäPa KäPa
30.7. 17:00
Miesten Kakkonen
Reipas Reipas - NJS NJS
30.7. 17:00
Miesten Kakkonen
Atlantis FC Atlantis FC - JIPPO JIPPO
30.7. 17:00
Miesten Kakkonen
FC LaPa FC LaPa - PeKa PeKa
30.7. 17:00
Miesten Kakkonen
PPJ PPJ - Reipas Reipas
5.8. 19:00
Miesten Kakkonen
NJS NJS - PKKU PKKU
6.8. 13:00
Miesten Kakkonen
JIPPO JIPPO - FC Futura FC Futura
6.8. 17:00
Miesten Kakkonen
PeKa PeKa - FC Kiffen FC Kiffen
6.8. 17:00
Miesten Kakkonen
KäPa KäPa - FC LaPa FC LaPa
6.8. 18:00
Miesten Kakkonen
Atlantis FC Atlantis FC - KuPS Akatemia KuPS Akatemia
9.8. 19:00
Miesten Kakkonen
PKKU PKKU - PPJ PPJ
13.8. 15:00
Miesten Kakkonen
FC LaPa FC LaPa - JIPPO JIPPO
13.8. 17:00
Miesten Kakkonen
Reipas Reipas - KäPa KäPa
13.8. 17:00
Miesten Kakkonen
KuPS Akatemia KuPS Akatemia - NJS NJS
14.8. 15:00
Miesten Kakkonen
FC Futura FC Futura - Atlantis FC Atlantis FC
14.8. 18:30
Miesten Kakkonen
PPJ PPJ - NJS NJS
19.8. 19:00
Miesten Kakkonen
PeKa PeKa - PKKU PKKU
20.8. 15:00
Miesten Kakkonen
JIPPO JIPPO - FC Kiffen FC Kiffen
20.8. 17:00
Miesten Kakkonen
Atlantis FC Atlantis FC - FC LaPa FC LaPa
20.8. 17:00
Miesten Kakkonen
KäPa KäPa - Reipas Reipas
20.8. 18:00
Miesten Kakkonen
FC Futura FC Futura - KuPS Akatemia KuPS Akatemia
21.8. 18:30
Miesten Kakkonen
FC Kiffen FC Kiffen - Atlantis FC Atlantis FC
26.8. 19:00
Miesten Kakkonen
PKKU PKKU - KäPa KäPa
27.8. 15:00
Miesten Kakkonen
NJS NJS - PeKa PeKa
27.8. 15:00
Miesten Kakkonen
Reipas Reipas - JIPPO JIPPO
27.8. 15:00
Miesten Kakkonen
FC LaPa FC LaPa - FC Futura FC Futura
27.8. 17:00
Miesten Kakkonen
KuPS Akatemia KuPS Akatemia - PPJ PPJ
28.8. 15:00
Miesten Kakkonen
FC Kiffen FC Kiffen - KäPa KäPa
31.8. 19:00
Miesten Kakkonen
JIPPO JIPPO - PKKU PKKU
3.9. 17:00
Miesten Kakkonen
FC Futura FC Futura - FC Kiffen FC Kiffen
4.9. 18:30
Miesten Kakkonen
KäPa KäPa - NJS NJS
4.9. 18:30
Miesten Kakkonen
FC LaPa FC LaPa - KuPS Akatemia KuPS Akatemia
4.9. 18:30
Miesten Kakkonen
PeKa PeKa - PPJ PPJ
5.9. 19:00
Miesten Kakkonen
Atlantis FC Atlantis FC - Reipas Reipas
6.9. 18:15
Miesten Kakkonen
PPJ PPJ - KäPa KäPa
9.9. 19:00
Miesten Kakkonen
NJS NJS - JIPPO JIPPO
10.9.
Miesten Kakkonen
PKKU PKKU - Atlantis FC Atlantis FC
10.9. 15:00
Miesten Kakkonen
Reipas Reipas - FC Futura FC Futura
11.9. 15:00
Miesten Kakkonen
KuPS Akatemia KuPS Akatemia - PeKa PeKa
11.9. 15:00
Miesten Kakkonen
FC Kiffen FC Kiffen - FC LaPa FC LaPa
11.9. 19:00
Miesten Kakkonen
KäPa KäPa - KuPS Akatemia KuPS Akatemia
14.9. 19:00
Miesten Kakkonen
Miesten Kakkonen
PeKa PeKa - KäPa KäPa
18.9.
Miesten Kakkonen
FC Futura FC Futura - PKKU PKKU
18.9. 15:00
Miesten Kakkonen
Atlantis FC Atlantis FC - NJS NJS
18.9. 15:00
Miesten Kakkonen
JIPPO JIPPO - PPJ PPJ
18.9. 15:00
Miesten Kakkonen
FC LaPa FC LaPa - Reipas Reipas
18.9. 18:30
Miesten Kakkonen
PeKa PeKa - JIPPO JIPPO
24.9.
Miesten Kakkonen
NJS NJS - FC Futura FC Futura
24.9.
Miesten Kakkonen
PKKU PKKU - FC LaPa FC LaPa
24.9. 15:00
Miesten Kakkonen
Reipas Reipas - FC Kiffen FC Kiffen
24.9. 15:00
Miesten Kakkonen
PPJ PPJ - Atlantis FC Atlantis FC
24.9. 15:00
Miesten Kakkonen
Atlantis FC Atlantis FC - PeKa PeKa
1.10 - 2.10
Miesten Kakkonen
KuPS Akatemia KuPS Akatemia - Reipas Reipas
1.10 - 2.10
Miesten Kakkonen
FC Kiffen FC Kiffen - PKKU PKKU
1.10 - 2.10
Miesten Kakkonen
JIPPO JIPPO - KäPa KäPa
1.10 - 2.10
Miesten Kakkonen
FC LaPa FC LaPa - NJS NJS
1.10 - 2.10
Miesten Kakkonen
FC Futura FC Futura - PPJ PPJ
1.10 - 2.10
Näytä lisää

Tulokset: Lohko A

Miesten Kakkonen
KuPS Akatemia KuPS Akatemia 0 - 2 Atlantis FC Atlantis FC
20.5.2022 klo 18:00
Miesten Kakkonen
PPJ PPJ 2 - 2 FC Kiffen FC Kiffen
16.5.2022 klo 19:00
Miesten Kakkonen
JIPPO JIPPO 3 - 0 Atlantis FC Atlantis FC
15.5.2022 klo 17:00
Miesten Kakkonen
PeKa PeKa 3 - 0 FC LaPa FC LaPa
14.5.2022 klo 18:30
Miesten Kakkonen
KäPa KäPa 2 - 3 FC Futura FC Futura
14.5.2022 klo 18:00
Miesten Kakkonen
PKKU PKKU 2 - 0 KuPS Akatemia KuPS Akatemia
14.5.2022 klo 15:30
Miesten Kakkonen
NJS NJS 0 - 2 Reipas Reipas
14.5.2022 klo 12:30
Miesten Kakkonen
FC Kiffen FC Kiffen 3 - 0 NJS NJS
10.5.2022 klo 19:00
Miesten Kakkonen
KuPS Akatemia KuPS Akatemia 1 - 7 JIPPO JIPPO
9.5.2022 klo 19:00
Miesten Kakkonen
FC Futura FC Futura 2 - 1 PeKa PeKa
8.5.2022 klo 18:30
Näytä lisää

Miesten Kakkonen

Pelataan kaksinkertainen sarja kolmessa lohkossa. Kahdessa lohkossa 12 joukkuetta ja yhdessä lohkossa 13 joukkuetta (yht. 37 joukkuetta).

Sarjan jälkeen kunkin lohkon neljä parasta pelaavat vielä yksinkertaisen Kakkosen nousukarsintasarjan (3 peliä). Nousukarsintasarja pelataan jatkumona runkosarjalle, jolloin runkosarjassa saadut pisteet ja maalit seuraavat mukana sellaisenaan nousukarsintasarjaan ilman muutoksia. Sarjassa sijoille 1. ja 2. sijoittuneet joukkueet saavat kaksi kotiottelua nousukarsintasarjaan, ja sarjassa sijoille 3. ja 4. sijoittuneet joukkueet yhden kotiottelun. Lohkojen voittajat nousevat suoraan Ykköseen kaudelle 2023. Lohkoista putoaa sijoille 11. ja sitä huonommin sijoittuneet joukkueet.