Uudenmaan piiri

Kuukauden toimijat - Mari-Satu ja Toni Järvinen, PPS

Palkitsemme kuukausittain ansioituneen seuratoimijan suomalaisen jalkapallon ja seuratoiminnan eteen tehdystä työstä. Tavoitteena on nostaa esiin ihmisiä, joita ilman suomalainen jalkapalloseuratoiminta ei yksinkertaisesti toimisi ja samalla nostaa arvostusta kaikkia vapaaehtoistyötä tekeviä ihmisiä kohtaan. Toukokuun palkittuja ovat Pakkalan Palloseuran Mari-Satu ja Toni Järvinen.

Mari-Satu ja Toni ovat vetäneet seurassa vahvasti Osoitteena Futis -hanketta. Tavoitteena on kehittää sekä tyttöjalkapallon että harrastejalkapallon edellytyksiä. Seuran harrastajamäärä on ollut kovassa kasvussa jo pari vuotta. Hankkeen avulla seuran mahdollisuudet kehittää sekä määrää että laatua edelleen. Samalla haluamme tietysti onnitella koko kasvusta ja kehityksestä.

Uudenmaan piiri kiittää ja onnittelee Mari-Satua ja Tonia. Palkintona kahden hengen illallinen.

Lue lisää vapaaehtoistyöstä ja aiemmin palkituista

Pakkalan Palloseura
O
soitteena Futis -hankkeet

Lisätietoja
Taneli Haara
Kehityspäällikkö