Uudenmaan piiri

Kuukauden toimija - Seppo Keisu, HyPS

Palkitsemme kuukausittain ansioituneen seuratoimijan suomalaisen jalkapallon ja seuratoiminnan eteen tehdystä työstä. Tavoitteena on nostaa esiin ihmisiä, joita ilman suomalainen jalkapalloseuratoiminta ei yksinkertaisesti toimisi ja samalla nostaa arvostusta kaikkia vapaaehtoistyötä tekeviä ihmisiä kohtaan. Kesäkuun palkittu on Hyvinkään Palloseuran Seppo Keisu.

Seppo on toiminut pitkään seurassa mm. varapuheenjohtajana ja nyt puheenjohtajana. Erityisesti kuluneen vuoden aikana hän tehnyt ison määrän työtä seuran tulevaisuuden eteen ja käyttänyt pyyteettömästi omaa aikaansa seuran asioihin tähtäimenä entistä valoisampi tulevaisuus. Samalla haluamme tietysti kiittää myös muita seran aktiivisia toimijoita.  

Uudenmaan piiri kiittää ja onnittelee Seppoa. Palkintona kahden hengen illallinen.

Lue lisää vapaaehtoistyöstä ja aiemmin palkituista

HyPS

Lisätietoja
Taneli Haara
Kehityspäällikkö

 

hyps.png