Uudenmaan piiri

Kuukauden toimija - Petri Lundahl, RiPS

Palkitsemme kuukausittain ansioituneen seuratoimijan suomalaisen jalkapallon ja seuratoiminnan eteen tehdystä työstä. Tavoitteena on nostaa esiin ihmisiä, joita ilman suomalainen jalkapalloseuratoiminta ei yksinkertaisesti toimisi ja samalla nostaa arvostusta kaikkia vapaaehtoistyötä tekeviä ihmisiä kohtaan. Elokuun palkittu on Riihimäen Palloseuran Petri Lundahl

Petri on tullut mukaan seuran toimintaan tuomaan oman osaamisensa seuran kehittämiseen. Hän toimii seuran hallituksen asiantuntijajäsenenä vastuualueenaan seuran laadun kehittäminen. RiPS on kuluneen vuoden aikana ollut Petrin johdolla mukana seuravalmennusohjelmassa, jossa keskitytään seuran omaan profiiliin, tavoitteisiin sekä seuran johtamiseen. Laatujärjestelmän kriteerit kulkevat rinnalla koko ajan. Petrin palkitseminen on samalla kannuste koko seuralle ja seuran aktiiveille.

Palkintona Petrille kahden hengen illallinen. Kiitämme ja onnittelemme.

Lue lisää vapaaehtoistyöstä ja aiemmin palkituista

RiPS

Lisätietoja

Taneli Haara
Kehityspäällikkö