Uudenmaan piiri

Kuukauden toimija - Jyrki Määttä, IIF Fotboll

Palkitsemme kuukausittain ansioituneen seuratoimijan suomalaisen jalkapallon ja seuratoiminnan eteen tehdystä työstä. Tavoitteena on nostaa esiin ihmisiä, joita ilman suomalainen jalkapalloseuratoiminta ei yksinkertaisesti toimisi ja samalla nostaa arvostusta kaikkia vapaaehtoistyötä tekeviä ihmisiä kohtaan. Lokakuun palkittu on Jyrki Määttä, IIF Fotboll

Jyrki toimii seuran piheenjohtajana ja on yhdessä muiden inkoolaisten aktiivisten toimijoiden kanssa luotsannut seuran hurjaan kasvuun. Kun muutama vuosi takaperin Inkoossa oli alle 100 pelaajaa, niin nyt tavoitellaan seuraavaksi jo 300 pelaajan rajaa. Lisäksi olosuhdekehitys on ollut hienoa, sillä hallin lisäksi Inkooseen on nousemassa myös uusi kenttä.

Uudenmaan piiri kiittää ja onnittelee Jyrkiä. Palkintona kahden hengen illallinen.

Lue lisää vapaaehtoistyöstä ja aiemmin palkituista

IIF Fotboll

Lisätietoja
Taneli Haara
Kehityspäällikkö