PHYK koululaisten MM-kisoissa Guatemalassa

Pohjois-Haagan yhteiskoulu edustaa Suomea maanantaina 13.4. Guatemalassa alkavissa koululaisten MM-kisoissa sekä tyttöjen että poikien sarjassa.

Tiukka ottelutahti

Sekä tyttöjen että poikien turnaus pelataan kolmessa neljän joukkueen alkulohkossa, joista kustakin kaksi parasta sekä lisäksi kaksi parasta lohkokolmosta selviytyy jatkopeleihin.
 
Tyttöjen joukkue
 
Aaltonen Vilja, Ahtinen Sini, Burtzov Kiia, Grönlund Johanna, Hietanen Paula, Kaivola Inka, Kiviaho Jessica, Manner Sofia, McCormick Kathy, Muuri Olga, Mällönen Essi, Nevalampi Jenna, Santala Janika, Story Erika, Sundström Helmi, Talka Moona, Tikkanen Sole, Välikangas Ronja
 
valmentajat Lehto Päivi ja Parnila Anne
fysioterapeutti Ryhänen Tanja
joukkueenjohto Jokela Harri
 
A-lohko: PHYK Suomi, Saksa, Taiwan, Puerto Rico
B-lohko: Guatemala A, Turkki, Kreikka, Brasilia, Intia
C-lohko: Ranska, Tanska, Dominikaaninen Tasavalta, Guatemala B
 
Ottelut:
(ajat Suomen aikaa, Guatemalassa aika on -9 tuntia)
13.4. 21:00 PHYK Suomi - Saksa
14.4. 16:00 Puerto Rico - PHYK Suomi
15.4. 22:00 PHYK Suomi - Taiwan
17.4. jatkopelejä
18.4. jatkopelejä
19.4. jatkopelejä
 
Poikien joukkue
 
Alakomi Joel, Assehnoun Jasin, Broman Markus, Feka Fatlum, Hamran Sahand, Hyökyvirta Eero, Kouassavi-Benissan Kevin, Lindgren Samuel, Lindström Jonas, Puhalainen Onni, Purme Tino, Silvola Aleksi, Stockus 
Jonni, Talka Aku, Valve Tapio, Virtapuro Aleksi, Ölander Henrik
 
valmentajat Nevanlinna Jaakko ja Rantanen Joonas
fysioterapeutti Puhakka Krista
joukkuee johto Telih Anton
 
A-lohko: Turkki, Tsekki, Belgia, Intia, Chile, Saudi Arabia
B-lohko: Guatemala A, Bulgaria, Tanska, Ranska, Dominikaaninen Tasavalta, Meksiko
C-lohko: Guatemala B, Kreikka, Kypros, PHYK Suomi, Puerto Rico, Brasilia
 
Ottelut
(ajat Suomen aikaa, Guatemalassa aika on -9 tuntia)
13.4. 21:00 Kypros - PHYK Suomi
14.4. 17:30 PHYK Suomi - Puerto Rico
14.4. 23:30 Guatemala B - PHYK Suomi
15.4. 16:00 PHYK Suomi - Brasilia
15.4. 22:00 Kreikka - PHYK Suomi
16.4. jatkopelejä
17.4. jatkopelejä
18.4. jatkopelejä