Idän joukkue voitti Huuhkajaturnauksen

Keskiviikkona alkanut 12 joukkueen Huuhkajaturnaus päättyi lauantai-iltana Idän joukkueen voittoon.

Mestaruuden vei siis Itä1, joka voitti finaalissa Etelä2:n 1-0. Ottelun ainokaisen viimeisteli Mikkelin Palloilijoiden Eero Ylönen. Turnauksen pronssiset mitalit nappasi Pohjoinen.

Huuhkajaturnaus päättyy sunnuntaina All Stars -otteluun, joka alkaa klo 12. Se ei valitettavasti tällä kertaa näy suorana lähetyksenä, mutta Huuhkaja-tv koostaa huippuhetket vielä saman päivän aikana.

Turnauksen tilastot löydät täältä >>

VALKOINEN ALL STARS -JOUKKUE 

Hemmo Riihimäki ITÄ I                                      
Aarre Pillai ETELÄ II                                             
Jesse Nikki ETELÄ I                                              
Leo Walta ETELÄ II                                              
Denis Cukici ETELÄ II                                          
Max Silvonen ETELÄ II                                        
Jaakko Björn ITÄ I                                                
Ville-Veikko Isomäki LÄNSI III                           
Linus Rönnberg LÄNSI I                                      
Herman Bergring ETELÄ I                                  
Eelis Karjalainen POHJOINEN                                   
Agon Sadiku LÄNSI II                                        
Marius Könkkölä ETELÄ II                                  
Oscar Wiklöf LÄNSI III                                        
Maxim Stjopin LÄNSI II                                      
Onni Ojalehto ITÄ I        
                                     
Valkoisen taustatiimi: 
Valmentajat Teemu Eskola ja Samu Koski, Mv-valmentaja Eemeli Reponen, Fysio Ari Alonen, Huoltaja Jarno Haanpää
 
SININEN ALL STARS -JOUKKUE 
 
Matias Ahlblad ETELÄ I                                      
Otto Viitakangas LÄNSI I                                    
Niilo Saarikivi ETELÄ I                                         
Kai Meriluoto ETELÄ II                                         
Lasse Ikonen POHJOINEN                                          
Michael Boamah ITÄ II                                       
Emmanuel Patut ITÄ I                                        
Ahmed Ramy Elget POHJOINEN                               
Nikolas Talo LÄNSI I                                            
Miika Koskela POHJOINEN                                        
Elias Salminen ITÄ I                                             
Daniel Koskipalo ETELÄ I                                   
Kalle Wallius ETELÄ II                                         
Eero Ylönen ITÄ I                                                 
Niklas Leinonen ITÄ I                                          
Kirill Bullat POHJOINEN      
                                       
Sinisen taustatiimi:
Valmentajat Kai Nyyssönen ja Stephen Ward, Mv-valmentajat Jori Särkkä, Fysio Niklas Virtanen, Huoltaja Kari Julkunen