Itä-Suomen piiri

Junioricup - finaalit 4.6 Iisalmessa

Tämän vuoden junioricupin finaalit pelataan su 4.6. 80-vuotta juhlivan PK-37:n järjestämänä Iisalmessa.

Junioricupin ottelut Tasossa
- poikien sarjat >>>>>
- tyttöjen sarjat >>>>>

22.05 tilanne

C15-POJAT
FC Nurmes, KuPS/jl 02, KuPS/jl 03, LehPa, PK-37 yj, ToU yj (6)
- 1. kierros kaksi ottelua – kaksi joukkuetta suoraan 2. kierrokselle

18.04. ToU yj - KuPS/jl 02 5-1
20.04. LehPa - FC Nurmes 8-1
- KuPS/jl 03 ja PK-37 yj suoraan 2. kierrokselle

- 2. kierros kaksi ottelua

04.05. LehPa - ToU yj 3-1
02.05. PK-37 yj - KuPS/jl 03 6-1

- finaali

04.06. PK-37 yj - LehPa Iisalmi, Sankariniemi klo

CN14-POJAT
JIPPO-j, KuPS/jl 03, KuPS/jl 04 haaste, PK-37, SaPa, ToU yj, Yllätys/04 (7)
- 1. kierros kolme ottelua – yksi joukkue suoraan 2. kierrokselle

25.04. PK-37 - KuPS/jl 03 2-4
25.04. Yllätys/04 - SaPa 1-3
25.04. ToU yj - KuPS/jl 04 haaste 3-2
- JIPPO-j suoraan 2. kierrokselle

- 2. kierros kaksi ottelua

17.05. SaPa - JIPPO-j 2-3
21.05. ToU yj - KuPS/jl 03 0-3

- finaali

04.06. JIPPO-j - KuPS/jl 03 Iisalmi, Sankariniemi klo ?

D13-POJAT
JIPPO-j, KuPS/jl 05 haaste, KuPS/jl keltainen A, KuPS/jl keltainen B, KuPS/jl 04 keltainen C, KuPS/jl musta A, KuPS/jl musta B, LehPa/04 punainen, PK-37, SaPa, SiPS, WJK, Yllätys (13)
- pelataan yksittäisinä otteluina
- 1. kierros viisi ottelua – kolme joukkuetta suoraan 2. kierrokselle

08.05. KuPS/jl 04 musta A - JIPPO-j 4-1
08.05. KuPS/jl 04 keltainen A - KuPS/jl 04 musta B 6-2
20.04. SaPa - WJK 5-6
02.05. Yllätys - KuPS/jl 04 keltainen B 12-3
02.05. LehPa/04 punainen - KuPS/jl 04 keltainen C 18-2
- KuPS/jl 05 haaste, SiPS ja PK-37 suoraan 2. kierrokselle

- 2. kierros neljä ottelua

10.05. PK-37 - KuPS/jl 05 haaste 2-4
12.05. KuPS/jl 04 musta A - Yllätys 2-6
13.05. SiPS - KuPS/jl 04 keltainen A 10-1
15.05. WJK - LehPa/04 punainen 3-5

- 3. kierros kaksi ottelua (viikko 21.)

28.05. Yllätys - LehPa/04 punainen Ylämylly, Paloaukean tekonurmi klo 18.00
28.05. KuPS/jl 05 haaste - SiPS Kuopio, Lippumäki klo 16.15

- finaali 4.6. Iisalmessa

04.06.   Iisalmi, Sankariniemi klo

DN12-POJAT
FC Nurmes, FC SIILI, KuPS/jl 05 keltainen Ilmari, KuPS/jl 05 keltainen Urho, KuPS/jl 05 musta, LehPa/musta, LehPa/punainen, PK-37/sininen, PK-37/ valkoinen, SaPa, SiPS, ToU, ToU/tytöt, WJK, WJK/06, Yllätys, Yllätys/06 (17)
- pelataan yksittäisinä otteluina
- 1. kierros yksi ottelu - muut joukkueet suoraan 2. kierrokselle

11.04. WJK/06 - KuPS/jl 05 musta      9-2
- kaikki muut joukkueet suoraan 2. kierrokselle

- 2. kierros kahdeksan ottelua

18.04. PK-37/sininen - SiPS 7-4
22.04. LehPa/musta - FC Nurmes 1-4
19.04. Yllätys - FC SIILI 25-1
22.04. LehPa/punainen - WJK/06 25-0
19.04. SaPa - WJK 2-4
19.04. Yllätys/06 - KuPS/jl 04 keltainen Urho 24-0
20.04. PK-37/valkoinen - ToU/tytöt 9-1
20.04. ToU - KuPS/jl 04 keltainen Ilmari 5-1

- 3. kierros neljä ottelua

03.05. PK-37/valkoinen - ToU 10-2
29.04. Yllätys/06 - PK-37/sininen 5-0
03.05. FC Nurmes - Yllätys 2-11
29.04. WJK - LehPa/punainen 1-6

- 4. kierros kaksi ottelua – huom. jos samasta seurasta on kaksi joukkuetta jatkossa, ne asetetaan suoraan vastakkain

11.05. Yllätys - Yllätys/06 6-1
13.05. LehPa/punainen - PK-37/valkoinen 2-3 jo.

- finaali

04.06. Yllätys - PK-37/valkoinen Iisalmi, Sankariniemi klo ?

CN14-TYTÖT
FC SIILI, Klubi-36/03>, Pallokissat/04, Pallokissat/PSG musta, ToU (5)
- pelataan yksittäisinä otteluina 8v8
- 1. kierros yksi ottelu – kolme joukkuetta suoraan 2. kierrokselle

04.05. FC SIILI - Pallokissat/04 0-1
- muut joukkueet suoraan 2. kierrokselle

- 2. kierros kaksi ottelua – huom. jos samasta seurasta on kaksi joukkuetta jatkossa, ne asetetaan suoraan vastakkain

15.05. Pallokissat/04 - Pallokissat/PSG musta 2-1 rp
15.05. ToU - Klubi-36/03> 1-2

- finaali

04.06. Pallokissat/04 - Klubi-36 Iisalmi, Sankariniemi klo ?

D13-TYTÖT
Pallokissat/04, Pallokissat/05, Pallokissat/PSG valkoinen, SiPS, Yllätys (5)
- pelataan yksittäisinä otteluina
- 1. kierros yksi ottelu – kolme joukkuetta suoraan 2. kierrokselle

03.05. Yllätys - Pallokissat/PSG valkoinen 9-0
- kaikki muut joukkueet suoraan 2. kierrokselle

- 2. kierros kaksi ottelua – huom. jos samasta seurasta on kaksi joukkuetta jatkossa, ne asetetaan suoraan vastakkain

26.05. SiPS - Yllätys Siilinjärvi, Ahmon tekonurmi klo 18.30
23.05. Pallokissat/05 - Pallokissat/04 3-6

- finaali

04.06. Pallokissat/04 - Iisalmi, Sankariniemi klo ?

DN12-TYTÖT
FC Hertta, Pallokissat/05, SiPS, ToU, WJK (5)
- pelataan yksittäisinä otteluina
- 1. kierros yksi ottelu – kolme joukkuetta suoraan 2. kierrokselle

27.04. WJK - FC Hertta 0-7
- kaikki muut joukkueet suoraan 2. kierrokselle

- 2. kierros kaksi ottelua

11.05. FC Hertta - ToU 8-1
12.05. SiPS - Pallokissat/05 2-4

- finaali

04.06. FC Hertta - Pallokissat/05 Iisalmi, Sankarineimi klo ?