Helsingin piiri

Seuraviestinnän valmennus 2017 - haku auki

Nyt on taas mainio mahdollisuus paneutua seuraviestintään ja sen kehittämiseen omassa seurassasi.

Tähän mennessä 16 seuraa on ollut mukana vuosina 2015-2016. Vuonna 2017 tarjoamme taas Uudenmaan ja Helsingin seuroille seuraviestinnän valmennusta, jonka teemoina ovat mm (liite).  

  • Seuran viestinnän ja markkinoinnin suunnittelu
  • Seuran oman mielikuvan vahvistaminen
  • Seuran omat kanavat – somen hyödyntäminen
  • Ulkoinen viestintä 
     

Yhteistyökumppanina ja kouluttajana toimii viestintätoimisto KaikuHelsinki (www.kaiku.helsinki.fi). Mukaan valitaan 6-8 seuraa neljän tapaamisen valmennukseen, jonka avulla seurallasi on mahdollisuus ottaa iso askel viestinnän kehityksessä. Liitteessä on sisältörunko sekä alustavat päivämäärät tapaamisille. Valituille seuroille lähtee ennakkokartoitus viikolla 7. Haku koulutukseen on auki 12.2.2017 saakka ja koulutus starttaa maaliskuun alussa. Koulutukset ovat ilta-aikaan ja seurasta toivotaan  kahden henkilön osallistuvat lähipäiviin. Tuemme taloudellisesti mukaan valittavia seuroja ja seuran omavastuuosuudeksi jää koko koulutuksesta vain 500€.

Hakuohjeet ja lisätiedot

Taneli Haara, 040 8280746

Kehityspäällikkö, SPL Uusimaa