Tapahtumakalenteri

(Koko päivä)
,
Koulutukset
Oulussa järjestetään 2018 UEFA B valmentajakoulutus.
 
Kurssin ja etätehtävät hyväksytysti suorittaneille myönnetään UEFA B lisenssi.
 
Kurssille voi hakea kaikki C kurssin käyneet, jotka ovat suorittaneet hyväksyttävästi C kurssiin kuuluneen näytön (koskee vuoden 2013 jälkeen kurssin suorittaneita)
 
Koulutus toteutetaan neljässä jaksossa ja lisäksi kurssiin sisältyy yksi näyttöjakso omassa toimintaympäristössä sekä lähipäivä.
 
Käytännön läheisyyttä ja valmennuksen ammattitutkintoon ohjaavaa sisältöä on pyritty lisäämään tässä uudistetussa kurssirakenteessa
(Koko päivä)
Vanha Rantatie 8, Kirkkonummi
Kaikille avoimet, Turnaukset
(Koko päivä)
, Oulu
Turnaukset

IV Oulu Boys Cup 21.-22.4.2018

Ikäluokat: P7-14 (2011-2004)

Turnauksen yhteyshenkilö: Jussi Törmä

p. 040 5965956 jussi.torma@ppshp.fi

(Koko päivä)
Kylävainiontie 18, Espoo
Turnaukset

 La-Su 21.-22.4

klo 9-17 

 EBK Tikru Cup

joukkue, joka järjestää, on EBK T08 Tiikerit

turnauksen kohderyhmä on Tytöt 2008-2010 syntyneet (F8, F9 ja E10)

E10: yhteensä 5-6 ottelua, enintään 3 ottelua/joukkue/päivä

F8 & F9: 3 ottelua

peliaika on 25 min / peli

pelitapa on E10: 8v8, F9 & F8: 5v5

tasoryhmät turnauksessa ovat E10: Kilpa- ja haastesarjat, F9 & F8: Enemmän ja vähemmän pelanneet

 E10 tytöt pelaa turnauksen kaksipäiväisenä (la-su). F9 ja F8 tytöt pelaa turnauksen yksipäiväisenä, F9 sarjat lauantaina ja F8 sarjat sunnuntaina.

joukkueita otetaan mukaan: E10 Kilpa (8 joukkuetta), E10 Haaste (8 joukkuetta), F9 EP (4 joukkuetta), F9 VP (4 joukkuetta), F8 EP (4 joukkuetta), F8 VP (4 joukkuetta)

Keski-Espoon tekonurmi 1

 Turnausvastaava: Ulla Mäki-Kahma p. 050-4839759 email. ulla.makikahma@gmail.com

(Koko päivä)
, Oulu
Kaikille avoimet
(Koko päivä)
08.00
Itä-Hakkilan tekonurmi / Kehruukuja 14, Vantaa
Turnaukset
09.00
Kydöntie 5, Nivala
Turnaukset

OP- NIVALA-TURNAUS P17 POJILLE NIVALAN KEINOTEKONURMELLA

09.00
Veräjäpellonkatu 17, Espoo
Turnaukset
13.00

SPL Länsi-Suomen piirin kevätkokous