Tapahtumakalenteri

Tapahtumakalenterista voit hakea nuorten ja aikuisten turnauksia, sekä muita jalkapalloon liittyviä tapahtumia. Voit selata tapahtumia alla olevassa kuukausinäkymässä, tai tehdä omia hakuja. Rekisteröidy sivustolle, mikäli haluat luoda uusia tapahtumia. Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään.

kesäkuu 2017

  Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
25
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
23
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
24
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
25
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
U16-tytöt (2001) Maajoukkueleiri
30.5. - 2.6.
»
(Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
 
Naisten Liiga Pallokissat - TPS 1.6. » 19.00
Itä-Suomen piiri
 
Junioricupien finaalit Iisalmessa 4.6. » (Koko päivä)
Itä-Suomen piiri
 
Sisu Kesälomaturnaus 4.6. » 9.00
Uudenmaan piiri
 
PEP 05 miniturnaus 4.6. » 15.00
Uudenmaan piiri
 
 
UEFA B-täydennyskoulutus Imatra 5.6. » (Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Coerver-pelaajaleiri Kuopiossa
5.6. - 6.6.
»
(Koko päivä)
Itä-Suomen piiri
 
 
U18-tytöt (1999) Maajoukkueleiri
5.6. - 9.6.
»
(Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
FDS-leiri Ylivieskassa
5.6. - 8.6.
»
9.30 - 16.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
Pallopiiri 2/2017 ilmestyy 6.6. » (Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
 
 
 
Kakkonen PK-37 - KajHa 8.6. » 18.30
Itä-Suomen piiri
 
FirmaBeachFutis 9.6. » (Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
P04 Vierumäki-turnaus
9.6. - 11.6.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
TPK SOCCER CUP 2017
9.6. - 11.6.
»
12.00 - 18.00
Länsi-Suomi
 
Summer Cup
9.6. - 11.6.
»
17.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
GraniCup 10.6. T&P F7/2010 ja 2011 10.6. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Summer Cup -harrasteturnaus 10.6. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Kymppiturnaus Toijalassa 10.6. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Poikien 7. Lohja cup
10.6. - 11.6.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Paperplast-turnaus
10.6. - 11.6.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Pirkka-turnaus 10.6. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
 
ToU:n F9-poikien turnaus 10.6. » (Koko päivä)
Itä-Suomen piiri
 
Kellokosken Alku P07 turnaus 10.6. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Jyväskylä Cup
10.6. - 11.6.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
GraniCup 10.6.2017 T&P F7/2010 10.6. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Iiro-Cup Raumalla
10.6. - 11.6.
»
(Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
MasKi P03 Rotorway haasteturnaus
10.6. - 11.6.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
FirmaBeachFutis 10.6. » (Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
P08 Patari-turnaus 10.6. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Kesäloma Cup 2017
10.6. - 11.6.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Parolan Panssariturnaus 10.6. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Kerava Cup 2017
10.6. - 11.6.
»
8.00 - 20.00
Uudenmaan piiri
 
P02 Summer turnaus
10.6. - 11.6.
»
9.00 - 18.00
Uudenmaan piiri
 
ToU:n E10-poikien turnaus 11.6. » (Koko päivä)
Itä-Suomen piiri
 
JäPS 70-v Juhlaturnaus P08 11.6. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
P13(-04) SPL Vaasa 11.6. » 10.00
Vaasan piiri
 
SPL 110 Puheenjohtajapäivä 11.6. » 12.00
Suomen Palloliitto
 
PetPet Jalkapalloleiri
13.6. - 15.6.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Piirihallituksen kokous 13.6. » 18.15
Itä-Suomen piiri
 
Veikkausliiga KuPS - VPS 14.6. » 18.30
Itä-Suomen piiri
 
P14 Huuhkajaturnaus alkaa 15.6. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Huuhkajaturnaus Eerikkilä
15.6. - 18.6.
»
(Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Huuhkajaturnaus
15.6. - 18.6.
»
15.00 - 14.00
Vaasan piiri
 
P05 Unique Koti Cup
16.6. - 18.6.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
D-taso osa 2 Kuusankoski
16.6. - 18.6.
»
(Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Puuhamaa-turnaus
16.6. - 18.6.
»
8.00 - 18.00
SPL Tampere
 
 
Ajax Cup 2017
17.6. - 18.6.
»
(Koko päivä)
Pohjois-Suomen piiri
 
III KesäPudas
17.6. - 18.6.
»
(Koko päivä)
Pohjois-Suomen piiri
 
Junnupäiväturnaus Viialassa 17.6 17.6. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Huima Lattiapinnoite-turnaus
17.6. - 18.6.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Poikien 7. Lohja cup
17.6. - 18.6.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
P09 Turnaus Kellokoskella 17.6. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
KyIF03 real turnaus
17.6. - 18.6.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
NJS 50V JUHLATURNAUS 17.6. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
NJS 50V JUHLATURNAUS 18.6. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
T15 Helmariturnaus alkaa 18.6. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
P10-11 Turnaus Kellokoskella 18.6. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Helmariturnaus Eerikkilä
18.6. - 21.6.
»
(Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Helmariturnaus
18.6. - 21.6.
»
14.00 - 15.30
Vaasan piiri
 
Veikkausliiga KuPS - HJK 18.6. » 18.30
Itä-Suomen piiri
 
Huuhkajat-futisleiri
19.6. - 21.6.
»
11.30 - 16.00
SPL Tampere