Tapahtumakalenteri

Tapahtumakalenterista voit hakea nuorten ja aikuisten turnauksia, sekä muita jalkapalloon liittyviä tapahtumia. Voit selata tapahtumia alla olevassa kuukausinäkymässä, tai tehdä omia hakuja. Rekisteröidy sivustolle, mikäli haluat luoda uusia tapahtumia. Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään.

toukokuu 2017

  Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
18
1
2
3
4
5
6
7
 
Huuhkajapäivä 03 Kuopio 2.5. » (Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
-04 poikien Huuhkajapäivä 4.5. » 9.15
Itä-Suomen piiri
 
Kakkonen KuFu98 - AC Kajaani 5.5. » 18.30
Itä-Suomen piiri
 
Komeetat 2008/09 Kevätturnaus 6.5. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Comets Girls Cup
6.5. - 7.5.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Komeetat 2006 Kevätturnaus 6.5. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
 
Naisten Liiga Pallokissat - ONS 6.5. » 16.00
Itä-Suomen piiri
 
Comets Girls Cup
6.5. - 7.5.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Kakkonen PK-37 - Närpes Kraft 7.5. » 17.00
Itä-Suomen piiri
 
19
8
9
10
11
12
13
14
-03 tyttöjen Helmaripäivä 10.5. » 9.00
Itä-Suomen piiri
 
 
Veikkausliiga KuPS - HIFK 12.5. » 18.30
Itä-Suomen piiri
 
LeKi-futis taitotapahtuma 13.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Komeetat 2007 Kevätturnaus 13.5. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
TPV:n C-kurssi alkaa 13.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Piirihallituksen kokous 3/17 13.5. » 14.00
Kaakkois-Suomen piiri
 
KuPS:n Prisma-turnaus 14.5. » (Koko päivä)
Itä-Suomen piiri
 
20
15
16
17
18
19
20
21
 
 
Huuhkajat 04 P-Kymi Kuusankoski 16.5. » (Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Taitokilpailut Pieksämäellä 16.5. » 17.00
Itä-Suomen piiri
 
Longo Match videoanalyysikoulutus Savonlinna 18.5. » (Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Ilves taitotapahtuma 18.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Huuhkajat 04 E-Kymenlaakso Kotka 18.5. » (Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
E-taso Valkeala 18.5. » (Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Taitokilpailut Kuopiossa 18.5. » 17.00
Itä-Suomen piiri
 
P07 Vierumäki-turnaus
19.5. - 21.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Ilves taitotapahtuma 19.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Taitokilpailut Joensuussa 19.5. » 17.00
Itä-Suomen piiri
 
P07 Vierumäki-turnaus
19.5. - 21.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
D-kurssi Orivedellä alkaa 20.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Hangon Nurmikenttäturnaus 20.5. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
FC Vapsi taitotapahtuma 20.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
New Hairstore-turnaus 20.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Rajamäki Cup T06-T10
20.5. - 21.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Rospuuttoturnaus
20.5. - 21.5.
»
(Koko päivä)
Pohjois-Suomen piiri
 
Palokka-Lehti turnaus 20.5. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
E-kurssi Mäntän Valo 20.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
HJS Kevätturnaus 2017
20.5. - 21.5.
»
(Koko päivä)
SPL Tampere
 
Ylivieska Cup
20.5. - 21.5.
»
8.00 - 18.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
Espoonlahti Cup 2017
20.5. - 21.5.
»
9.00 - 19.00
Uudenmaan piiri
 
P07 Vierumäki-turnaus
19.5. - 21.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Rajamäki Cup T06-T10
20.5. - 21.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Rospuuttoturnaus
20.5. - 21.5.
»
(Koko päivä)
Pohjois-Suomen piiri
 
HJS Kevätturnaus 2017
20.5. - 21.5.
»
(Koko päivä)
SPL Tampere
 
Ylivieska Cup
20.5. - 21.5.
»
8.00 - 18.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
Espoonlahti Cup 2017
20.5. - 21.5.
»
9.00 - 19.00
Uudenmaan piiri
 
 
21
22
23
24
25
26
27
28
E-kurssi TP-49 22.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
P02 Alueleiri Oulu 23.5.17 23.5. » 9.45
Pohjois-Suomen piiri
 
Veikkausliiga KuPS - SJK 24.5. » 18.30
Itä-Suomen piiri
 
PTU-turnaus, Pori
25.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
SPL Tampere kevättaitotapahtuma 25.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Kivenlahti Cup 25.5. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
E-kurssi HJS 25.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
 
PTU-turnaus, Pori
25.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
Seuraseminaari piknik-risteily 26.5. » (Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
P06 Vierumäki-turnaus
26.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Pallopiirin aineistopäivä 26.5. » (Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
D-taso osa 1 Kuusankoski
26.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
 
PTU-turnaus, Pori
25.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
P06 Vierumäki-turnaus
26.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
D-taso osa 1 Kuusankoski
26.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Osmo-turnaus Kyröskoski 27.5. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
Kopseturnaus
27.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
MasKi P09 -turnaus 27.5. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Ekovilla Cup
27.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Pohjois-Suomen piiri
 
EBK Kesänavaus - turnaus
27.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Conalin Cars Cup (P6-P9)
27.5. - 28.5.
»
8.30 - 18.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
 
PTU-turnaus, Pori
25.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
P06 Vierumäki-turnaus
26.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
D-taso osa 1 Kuusankoski
26.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Kopseturnaus
27.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Ekovilla Cup
27.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Pohjois-Suomen piiri
 
EBK Kesänavaus - turnaus
27.5. - 28.5.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Conalin Cars Cup (P6-P9)
27.5. - 28.5.
»
8.30 - 18.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
Kakkonen PK-37 - Hercules 28.5. » 17.00
Itä-Suomen piiri
 
22
29
30
31
1
2
3
4