Tapahtumakalenteri

Tapahtumakalenterista voit hakea nuorten ja aikuisten turnauksia, sekä muita jalkapalloon liittyviä tapahtumia. Voit selata tapahtumia alla olevassa kuukausinäkymässä, tai tehdä omia hakuja. Rekisteröidy sivustolle, mikäli haluat luoda uusia tapahtumia. Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään.

huhtikuu 2017

  Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
13
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
Futsalmaajoukkueleiri (naiset A)
31.3. - 2.4.
»
(Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
T05 Pajulahti-turnaus
31.3. - 2.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
YJK05:n Kevätturnaus Masalassa
1.4. - 2.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Huoltajakurssi Myllykoski 1.4. » (Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Kisapuisto cup
1.4. - 2.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
KuntoPeimari -turnaus P/T8 1.4. » (Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
 
EA-talvisarja 1.4. » 8.00
Uudenmaan piiri
 
Aprilli-turnaus
1.4. - 2.4.
»
9.00 - 17.00
Uudenmaan piiri
 
P09 kevätturnaus 1.4. » 9.00
Uudenmaan piiri
 
T13(-04) Helmaripäivä 1.4. » 10.00
Vaasan piiri
 
Hit the Target- tournament
1.4. - 2.4.
»
10.00 - 15.30
Uudenmaan piiri
 
Futsalmaajoukkueleiri (naiset A)
31.3. - 2.4.
»
(Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
T05 Pajulahti-turnaus
31.3. - 2.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
YJK05:n Kevätturnaus Masalassa
1.4. - 2.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Kisapuisto cup
1.4. - 2.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
 
Aprilli-turnaus
1.4. - 2.4.
»
9.00 - 17.00
Uudenmaan piiri
 
Hit the Target- tournament
1.4. - 2.4.
»
10.00 - 15.30
Uudenmaan piiri
 
P05-turnaus, Paimion Haka 2.4. » (Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
JJK Jun. Talviliiga E11 2.4. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
EA-talvisarja 2.4. » 8.00
Uudenmaan piiri
 
EA-talvisarja 2.4. » 12.00
Uudenmaan piiri
 
14
3
4
5
6
7
8
9
Futsalmaajoukkueleiri (miehet A)
3.4. - 6.4.
»
(Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
EA-talvisarja 4.4. » 21.00
Uudenmaan piiri
 
Futsalmaajoukkueleiri (miehet A)
3.4. - 6.4.
»
(Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
EA-talvisarja 5.4. » 20.30
Uudenmaan piiri
 
Futsalmaajoukkueleiri (miehet A)
3.4. - 6.4.
»
(Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
 
Huoltajakoulutus Iisalmessa 6.4. » 17.00
Itä-Suomen piiri
 
SeuraTreffit Kouvola/Heinola 6.4. » 17.30
Kaakkois-Suomen piiri
 
Piirihallituksen kokous 6.4. » 18.30
Länsi-Suomi
 
EA-talvisarja 6.4. » 21.00
Uudenmaan piiri
 
EBK - turnaus
7.4. - 8.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Naisten A-maaottelu Puola-Suomi 7.4. » (Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
KPV Kevätturnaus
7.4. - 9.4.
»
16.30 - 18.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
Kultanummiturnaus
7.4. - 9.4.
»
17.00 - 20.00
Länsi-Suomi
 
EBK - turnaus
7.4. - 8.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
KPV Kevätturnaus
7.4. - 9.4.
»
16.30 - 18.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
Kultanummiturnaus
7.4. - 9.4.
»
17.00 - 20.00
Länsi-Suomi
 
HooGee Cup P08 & P10 8.4. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
 
TC15 Kevät turnauas ( T02-03) 8.4. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
MasKiP04 CUP
8.4. - 9.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Minea Cup 8.4. » (Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
Komeetat B-jun. Kevätturnaus 8.4. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Kevätvire-turnaus 8.4. » 8.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
KP-75 kevätturnaus 2017
8.4. - 9.4.
»
8.00 - 20.00
Uudenmaan piiri
 
EA-talvisarja 8.4. » 10.00
Uudenmaan piiri
 
EA-talvisarja 8.4. » 11.00
Uudenmaan piiri
 
KPV Kevätturnaus
7.4. - 9.4.
»
16.30 - 18.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
Kultanummiturnaus
7.4. - 9.4.
»
17.00 - 20.00
Länsi-Suomi
 
MasKiP04 CUP
8.4. - 9.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
KP-75 kevätturnaus 2017
8.4. - 9.4.
»
8.00 - 20.00
Uudenmaan piiri
 
JJK Jun. Talviliiga F8 9.4. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
EA-talvisarja 9.4. » 9.00
Uudenmaan piiri
 
HooGee Panda Cup T05 ja T08 9.4. »
9.00 - 17.00
Uudenmaan piiri
 
EA-talvisarja 9.4. » 12.00
Uudenmaan piiri
 
15
10
11
12
13
14
15
16
EA-talvisarja 12.4. » 20.30
Uudenmaan piiri
 
 
 
ETK Pallopuntarin kevätturnaus Joensuussa 15.4. » (Koko päivä)
Itä-Suomen piiri
 
Vesilahden Visa Kevätturnaus 15.4. » (Koko päivä)
SPL Tampere
 
PetPet Kevätturnaus
15.4. - 16.4.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
PetPet Kevätturnaus
15.4. - 16.4.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
16
17
18
19
20
21
22
23
Harrasteturnaus B-pojille 17.4. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
PetPet 2003 turnaus 17.4. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
 
Veikkausliiga KuPS - FC Inter 17.4. » 16.00
Itä-Suomen piiri
 
Helmaripäivä Mikkeli 18.4. » (Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Teippauskurssi Joensuussa 18.4. » 17.00
Itä-Suomen piiri
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
EA-talvisarja 18.4. » 21.00
Uudenmaan piiri
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
 
E-kurssi Liperissä 19.4. » 16.45
Itä-Suomen piiri
 
 
EA-talvisarja 19.4. » 20.30
Uudenmaan piiri
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
Spelledarkurs, Vasa 20.4. » 18.00
Vaasan piiri
 
EA-talvisarja 20.4. » 21.00
Uudenmaan piiri
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
KevätRonaltiina turnaus
21.4. - 23.4.
»
(Koko päivä)
Itä-Suomen piiri
 
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
KevätRonaltiina turnaus
21.4. - 23.4.
»
(Koko päivä)
Itä-Suomen piiri
 
 
P08 Sinelli Heroes Cup 2017 22.4. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Komeetat 2005 Kevätturnaus 22.4. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Medidyne-turnaus 22.4. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Harrastejalkapalloturnaus 22.4. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
 
 
Kyläseppä Cup 2017
22.4. - 23.4.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Aunela 40 v -turnaus, Turku
22.4. - 23.4.
»
(Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
Oulu Boys Cup 2017
22.4. - 23.4.
»
(Koko päivä)
Pohjois-Suomen piiri
 
V P06 (E11) -kevätturnaus
22.4. - 23.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
ÅIFK Spring Cup 2017
22.4. - 23.4.
»
8.00 - 17.00
Länsi-Suomi
 
Conalin Cars Cup (P10-P13)
22.4. - 23.4.
»
8.30 - 18.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
 
TimanttiTurnaus 2017 22.4. » 8.30
Uudenmaan piiri
 
P07 HuhtiCup Järvenpäässä, taso 3 22.4. »
9.00 - 16.00
Uudenmaan piiri
 
FC Honka P09 -turnaus 22.4. » 9.00
Uudenmaan piiri
 
18. Leppävaara Cup
22.4. - 23.4.
»
9.00 - 17.00
Uudenmaan piiri
 
 
EA-talvisarja 22.4. » 11.00
Uudenmaan piiri
 
FC Lohja Turnaus p. 2009 ja 2010 22.4. »
11.30 - 16.00
Uudenmaan piiri
 
FC Lohja Turnaus p. 2009 ja 2010 22.4. »
11.30 - 16.00
Uudenmaan piiri
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
KevätRonaltiina turnaus
21.4. - 23.4.
»
(Koko päivä)
Itä-Suomen piiri
 
 
Kyläseppä Cup 2017
22.4. - 23.4.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Aunela 40 v -turnaus, Turku
22.4. - 23.4.
»
(Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
Oulu Boys Cup 2017
22.4. - 23.4.
»
(Koko päivä)
Pohjois-Suomen piiri
 
V P06 (E11) -kevätturnaus
22.4. - 23.4.
»
(Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
ÅIFK Spring Cup 2017
22.4. - 23.4.
»
8.00 - 17.00
Länsi-Suomi
 
Conalin Cars Cup (P10-P13)
22.4. - 23.4.
»
8.30 - 18.00
Keski-Pohjanmaan piiri
 
 
18. Leppävaara Cup
22.4. - 23.4.
»
9.00 - 17.00
Uudenmaan piiri
 
Honka Kevätturnaus P2008 23.4. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Oikkupolvien kevätturnaus 23.4. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
 
Naisten Kevät-Turnaus Kokkolassa 23.4.2017 23.4. » (Koko päivä)
Keski-Pohjanmaan piiri
 
Komeetat 04 Kevätturnaus 23.4. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
EBK Tikru Cup 23.4. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Medidyne-turnaus 23.4. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
Medidyne-turnaus 23.4. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
LiePan Kevätturnaus TF7/TF8 23.4. » (Koko päivä)
Länsi-Suomi
 
JJK Jun. Talviliiga F9 23.4. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
17
24
25
26
27
28
29
30
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
Huoltajakurssi Savonlinna 24.4. » (Koko päivä)
Kaakkois-Suomen piiri
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
Tyttöjen Alueturnaus
25.4. - 28.4.
»
(Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
EA-talvisarja 25.4. » 21.00
Uudenmaan piiri
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
Tyttöjen Alueturnaus
25.4. - 28.4.
»
(Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
Piirin kevätkokous 26.4. » 19.00
Länsi-Suomi
 
EA-talvisarja 26.4. » 20.30
Uudenmaan piiri
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
Tyttöjen Alueturnaus
25.4. - 28.4.
»
(Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
Tyttöjen Alueturnaus
25.4. - 28.4.
»
(Koko päivä)
Suomen Palloliitto
 
Mesvac 02 turnaus
28.4. - 29.4.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
Mesvac 02 turnaus
28.4. - 29.4.
»
(Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
Komeetat 04 Kevätturnaus 29.4. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri
 
T06 Kevätturnaus 29.4. » (Koko päivä)
Uudenmaan piiri
 
 
Veikkausliiga KuPS - Ilves 29.4. » 16.00
Itä-Suomen piiri
 
Opel-liiga
18.4. - 29.9.
»
17.00 - 20.30
Uudenmaan piiri
 
 
JJK Jun. Talviliiga E10 30.4. » (Koko päivä)
Keski-Suomen piiri