Otteluohjelma ja tulokset 2016

(Otteluohjelma ja tulokset ovat tällä sivulla nähtävillä arvontakoreittain, sivua päivitetään muutaman päivän välein. Viimeisin päivitys 25.04.)

Suomen Cupin tulokset reaaliajassa Tulospalvelussa >>

Miesten Respect Suomen Cupin 2016 1. kierros:

 
        Kori 1 (Helsinki)    
1 23.1. 18.45 Tali halli ToTe Töölön Taisto rp. 4-2 (0-0)
2 16.1. 09.30 Tali halli  Gnistan/Ogeli HIFK/4 3-1 (3-0)
3 17.1. 20.00 Tali halli SUMU/Sob LPS 1-3 (0-2)
             
        Kori2 (Uusimaa)    
4 9.1. 20.00 Esport Arena Jäppärä FC Honka Akatemia 0-14 (0-7)
5 5.1. 21.05 Esport Arena Tolsa NuPS 0-11 (0-5)
             
        Kori 3 (Turku, Åland)  
6 28.1. 19.30 Paimio KHT PaiHa Peimari Utd rp.1-3 (0-0)
             
        Kori 4 (Tampere)    
7 10.1. 20.00 Säästöpankki Areena JanPa HJS Akatemia rp.3-5 (2-2, 1-2)
 

Miesten Respect Suomen Cupin 2016 2. kierros:

 
        Kori 1 (Helsinki + 1 Uusimaa)    
8 23.1. 20.15 Tali halli Jokerit FC SUMU-77 rp. 5-3 (1-1, 0-1)
9 31.1. 19.30 Töölö pk6 tn LPS HPS 2-1 (1-1)
10 16.1. 17.15 Tali halli SUMU PPJ 0-1 (0-1)
11 16.1. 19.00 Tali halli FC Aztecas FC Kontu 1-3 (0-3)
12 30.1. 18.00 Töölö pk6 tn ToTe HIFK/3 2-0 (1-0)
13 29.1. 20.30 Kartano tn PPJ/Taalerit PEF 0-2 (0-1)
14 24.1. 20.00 Tali halli HJK/Lsalo MPS/Atletico Malmi 1-8 (1-4)
15 31.1. 20.00 Oulunkylä tn Gnistan/Ogeli Gnistan/2 4-2 (4-1)
16 30.1. 20.30 Tali halli CLE Vesa 1-2 (0-2)
             
        Kori2 (Uusimaa)    
17 28.1. 20.30 Söderkulla tn HAlku RiPS 0-5 (0-2)
18 28.1. 19.00 Klaukkala 1 tn NJS HyPS 6-0 (4-0)
19 23.1. 12.00 Tuusula uk tn TuPS/Skavaboys Pelikaani rp. 7-8 (1-1, 1-0)
20 13.1. 20.00 Jokelan tn JoKi FC Korso/United rp. 3-5 (0-0)
21 19.1. 20.00 Ratapuisto tn NuPS PK K-U rp. 4-2 (1-1, 0-0)
22 30.1. 16.00 Laaksolahti tn Kasiysi/Rocky Pato 3-1
23 28.1. 20.00 Kalmuuri tn FC Legirus Inter TuPS 8-1 (4-0)
24 30.1. 18.00 Ratapuisto halli NJS/2 LoPa 1-3 (1-1)
25 26.1. 20.15 Laaksolahti halli FC Honka Akatemia SibboV 4-2 (1-2)
26 31.1. 15.30 Kalmuuri tn KelA I-HK/OMV 1-2 (0-1)
27 31.1. 20.00 Laaksolahti halli Pöxyt EPS 0-5 (0-2)
28 24.1. 14.00 Laaksolahti tn Kasiysi HooGee/2 0-3 (0-3)
             
        Kori 3 (Turku, Åland, Satakunta)  
29 29.1. 19.30 Paimio KHT SC Wolves FC Boda 3-1 (2-1)
30     Paimio KHT Peimari Utd JIK 3-0 (JIK luopunut)
31 23.1. 20.00 Kupittaa 5 KHT AKT MynPa 0-4 (0-2)
32 17.1. 18.00 Kupittaa 5 KHT FC Inter/2 P-Iirot 0-6 (0-4)
             
        Kori 4 (Tampere + 1 Keski-Suomi)  
33 30.1. 11.00 Pirkkahalli C Tampere Utd TP-T 5-2 (2-2)
34 17.1. 20.00 Pirkkahalli C NePa Härmä 0-3 (0-1)
35 30.1. 20.00 Vehkahalli Harjun Potku Ilves II rp.3-4 (2-2,1-0)
36 30.1. 15.00 Pulleri tn HJS Akatemia FJK 6-0 (1-0)
             
        Kori 5 (Keski-Pohjanmaa, Vaasa)  
37 29.1. 19.30 Botniahalli FC Kiisto KPS 3-2 (1-1)
38 24.1. 18.00 Kippari halli Sääripotku JBK 1-5 (1-2)
39 29.1. 18.30 Wallsport-Areena SJK-j Apollo SIF 3-2 (0-0)
             
        Kori 6 (Itä-Suomi, Kaakkois-Suomi + 1 Keski-Suomi)  
40 10.1. 21.15 Joensuu, Areena SC Riverball JJK Jyväskylä rp.7-6 (2-2, 1-1)
41 17.1. 18.00 Aviasport Areena FC LaPa Kumu JT 0-4 (0-1)
42 29.1. 19.00 Kotkan urheiluhalli PeKa FC Peltirumpu 3-2 (2-1)
43 10.1. 12.00 Joensuu, Areena JoPS JIPPO 4-5 (1-4)
44 28.1. 20.30 Kuopio, kuplahalli Kuopion Elo LehPa 3-0 (1-0)
             
        Kori 7 (Pohjois-Suomi)  
45 29.1. 18.15 Heinäpää ph OTP ACT 2-0 (0-0)
46 23.1. 13.30 Arina Arena HauPa SoPa rp.4-3 (0-0)
47 22.1. 20.00 Heinäpää ph Tervarit-j/JuPa OuTa 4-0 (3-0)

Miesten Respect Suomen Cupin 2016 3. kierros:

Kori I       (Helsinki/Uusimaa)    
48 6.2. 16.00 Jokela tn Pelikaani FC Korso/United 0-8 (0-2)
49 20.2. 11.00 Oulunkylä tn Gnistan/Ogeli EPS 2-3 (2-1)
50 18.2. 20.00 Kalmuuri tn FC Legirus Inter LPS 8-0 (5-0)
51 10.2. 19.00 Matinkylä 1 tn HooGee/2 FC Honka Akatemia rp. 2-4 (1-1, 0-0)
52 18.2. 19.00 Ratapuisto tn PEF NuPS 2-3 (2-3)
53 11.2. 19.00 Klaukkala 1 tn NJS FC Kontu 0-1 (0-1)
54 19.2. 21.00 Tali halli Jokerit FC Vesa 0-2 (0-0)
55 20.2. 19.45 Ratapuisto tn LoPa PPJ 3-1 (0-0)
56 21.2. 16.15 Tali halli ToTe I-HK/OMV 3-1 (0-1)
57 21.2. 14.30 Laaksolahti tn Kasiysi/Rocky MPS/Atletico Malmi 1-2 (0-2)
             
Kori II       (Tampere, Turku, Satakunta)    
58 13.2. 17.15 Pulleri tn Härmä Ilves II 2-1 (2-1)
59 19.2. 19.30 Paimio kht SC Wolves MynPa 1-0 (0-0)
60 21.2. 14.00 Paimio kht Peimari Utd P-Iirot 1-4 (1-1)
61 20.2. 19.00 Pulleri tn HJS Akatemia  Tampere Utd rp. 3-5 (1-1, 1-0)
             
Kori III       (Itä-Suomi, Keski-Suomi, Kaakkois-Suomi + 1 Uusimaa)  
62 5.2. 17.00 Joensuu, Areena JIPPO SC Riverball 2-0 (1-0)
63 11.2. 20.30 Sami Hyypiä Areena Kumu JT RiPS 2-5 (1-3)
64 21.2. 18.30 Kuopio, kuplahalli Kuopion Elo PeKa 0-3 (0-1)
             
Kori IV       (Vaasa, Keski-Pohjanmaa, Pohjois-Suomi)  
65 19.2. 20.00 Wallsport-Areena SJK-j Apollo JBK 0-2 (0-1)
66 20.2. 16.00 Heinäpää ph tn Tervarit-j/JuPa FC Kiisto 0-2 (0-0)
67 19.2. 21.00 Heinäpää ph tn HauPa OTP rp. 2-3 (0-0)

Miesten Respect Suomen Cupin 2016 4. kierros

        KORI 1            
68 18.3. 18.30 Arto Tolsa Areena FC KTP PK-35 Vantaa 1-2 (1-1)
69 12.3. 17.00 Kankurin tn RiPS FC Lahti Akatemia 0-8 (0-2)
70 12.3. 16.00 Tapanila tn MPS / Atletico Malmi Gnistan 1-0 (1-0)
71 12.3. 20.00 Tali halli FC Kontu KäPa 1-4 (0-2)
72 13.3. 20.00 Tali halli Vesa FC Legirus Inter 0-6 (0-2)
73 11.3. 20.00 Joensuu, Areena JIPPO PeKa 3-1 (1-0)
74 6.3. 20.00 Tali halli ToTe JäPS 0-3 (0-0)
75 5.3. 12.30 Kisakallio NuPS HIFK 0-6 (0-6)
76 11.3. 19.00 Havukoski tn FC Korso / United JJK 0-5 (0-3)
77 18.3. 18.30 Urpola tn MP KuPS 0-3 (0-0)
                     
        KORI 2            
78 12.3. 13.15 Salo kht SalPa Ilves 0-2 (0-0)
79 5.3. 14.00 Äijänsuo stadion P-Iirot Härmä 5-1 (1-1)
80 19.3. 16.15 Pirkkahalli C TPV EIF 1-0 (1-0)
81 6.3. 18.15 Pirkkahalli C Tampere United TPS jo. 0-4 (0-0)
82 13.3. 18.45 Kisakallio tn LoPa FC Honka 0-5 (0-0)
83 13.3. 16.00 Matinkylä 1 tn EsPa FC Haka 1-4 (0-3)
84 12.3. 15.00 Leppävaara 1 tn FC Espoo FC Jazz 0-3 (0-0)
85 12.3. 19.00 Eckeröhallen FC Åland FC Inter 1-4 (0-3)
86 12.3. 16.00 Paimio KHT SC Wolves MuSa 0-2 (0-1)
87 8.3. 20.00 Espoonlahti 2 tn EPS FC Honka Akatemia rp. 1-2 (2-2, 0-2)
                     
        KORI 3            
88 5.3. 14.00 Heinäpää halli AC Oulu FF Jaro 0-3 (0-2)
89 19.3. 20.00 Junkohalli TP-47 KPV 0-3 (0-1)
90 12.3. 16.30 Heinäpää halli OTP Närpes Kraft 1-2 (1-1)
91 13.3. 13.30 Kippari Halli GBK PS Kemi 1-3 (1-0)
92 12.3. 13.45 Tellushalli JBK AC Kajaani 1-5 (0-2)
93 19.3. 14.00 Botniahalli FC Kiisto JS Hercules
 
rp. 3-5 (2-2, 1-1)

Miesten Respect Suomen Cupin 2016 5. kierros:

Kori I (etelä-itä)            
94 26.3. 13.00 Myyrmäki PK-35 Vantaa HIFK jo. 2-1 (1-1, 1-1)
95 26.3. 15.00 Kalmuuri tn FC Legirus Inter IFK Mariehamn jo. 1-3 (1-1, 0-0)
96 19.3. 14.00 Tapiola 3 tn FC Honka Akatemia HJK 1-3 (0-1)
97 23.3. 19.00 Esport Areena FC Honka TPS rp. 6-5 (4-4, 1-2)
98 22.3. 18.30 Oulunkylä tn KäPa FC Inter 0-2 (0-0)
99 1.4. 20.00 Oulunkylä tn MPS/Atletico Malmi FC Lahti 0-6 (0-4)
100 1.4. 18.00 Tehtaan kenttä FC Haka Ilves rp. 5-4 (0-0)
101 5.4. 19.00 Pyynikki TPV KuPS jo. 2-3 (2-2, 1-0)
102 24.3. 18.30 Vehkahalli JJK JIPPO 4-1 (3-1)
103 30.3. 18.30 Vierumäki tn FC Lahti Akatemia JäPS 2-4 (1-0)
                     
Kori II (länsi-pohjoinen)          
104 5.4. 17.00 CitySport Areena PS Kemi SJK rp. 4-5 (1-1, 0-0)
105 18.3. 18.30 Kajaani, Pallohalli AC Kajaani P-Iirot 4-0 (2-0)
106 29.3. 18.30 Heinäpää ph JS Hercules RoPS 0-8 (0-4)
107 19.3. 15.15 Tellushallen FF Jaro VPS 0-2 (0-0)
108 2.4. 16.00 Porin urheilukeskus tn MuSa KPV 0-5 (0-2)
109 2.4. 13.15 Porin urheilukeskus tn FC Jazz Närpes Kraft 2-1 (1-1)

Miesten Respect Suomen Cupin 2016 6. kierros:

110 21.4. 18.30 Liikuntapuisto, Kajaani tn AC Kajaani HJK jo. 1-5 (1-1, 0-0)
111 21.4. 18.30 Wiklöf Holding Arena IFK Mariehamn FC Lahti 1-2 (1-1)
112 21.4. 18.30 Veritas Stadion FC Inter PK-35 Vantaa 0-4 (0-3)
113 21.4. 18.15 Botniahalli VPS SJK 1-2 (1-1)
114 21.4. 18.30 Koivusaari tn JäPS KuPS 0-1 (0-0)
115 19.4. 17.00 Viitaniemi tn JJK FC Jazz rp. 1-3 (2-2, 0-0)
116 20.4. 17.00 Tehtaan kenttä FC Haka RoPS 4-1 (1-0)
117 19.4. 17.30 Santahaka tn KPV FC Honka jo. 1-2 (0-1, 0-0)

Miesten Respect Suomen Cupin 2016 puolivälierät:

118 15.6. 18.30 Tehtaan kenttä FC Haka FC Honka 2-1 (1-0)
119 15.6. 18.30 Pori stadion FC Jazz FC Lahti 0-1 (0-0)
120 15.6. 18.30 Myyrmäki stadion PK-35 Vantaa SJK 1-3 (1-2)
121 15.6. 18.30 Väinölänniemi KuPS HJK 1-4 (0-1)

Miesten Respect Suomen Cupin 2016 välierät:

122 23.6. 18.30 Tehtaan kenttä FC Haka SJK 1-6 (0-3)
123 23.6. 18.30 Lahden stadion FC Lahti HJK 0-3 (0-1)

Miesten Respect Suomen Cupin 2016 finaali:

124 24.9. 15.30 Ratinan stadion SJK HJK