Uusimaa - P14 ELL: Tilastot

P14 ELL 2018

Sarjataulukko

OVTHMP
FC KTP22009-16
FC Kuusysi21103-24
TPV/YJ11006-33
EuPa11003-03
PKKU11003-03
FC Jazz20112-51
Ilves00000-00
HJK/Sininen10010-10
TuNL/KaaPo YJ20020-50
TaFA20024-130

Sijat:

1-4. P15 ELL Kevät 2019
5-6. (tai parhaat nousukelpoiset joukkueet) ELL-karsinta 15.10 -31.10 >>> P15 ELL tai Alue Kevät 2019
7-10. P15 Alue Kevät 2019

Maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1Takala SamuelFC KTP4
2Kujala AnttiTPV/YJ2
Nurmi SamuelEuPa2
Bushara BadreddineTaFA2
Kostian JuusoFC KTP2
6Dahlfors OscarPKKU1
Jokinen AtteTaFA1
Kolehmainen EemeliFC KTP1
Lähteenmäki AkseliTPV/YJ1
Peltonen AleksiPKKU1
Rissanen EetuPKKU1
Stenroos Casper PatrickTPV/YJ1
Vallin MatiasEuPa1
Visuri AlexTPV/YJ1
Ala-Kauhaluoma LauriFC Kuusysi1
Hyppönen AapoFC KTP1
Jaakkola MatiasFC Kuusysi1
Mansikkamäki LassiFC KTP1
Ojala OskariFC Jazz1
Ukkola JoonaFC Kuusysi1
Vironmäki NiklasTaFA1
Väkiparta NikoFC Jazz1

Pelikiellot

Nimi Pvm Syy Kesto Ottelut
Puranen Perttu 10.8.2018 Kentältäpoisto ottelussa 1438185 (L) 2 ottelua
Nousiainen Niklas 10.8.2018 Kentältäpoisto ottelussa 1438178 (L) 2 ottelua

Jaa: