Uusimaa - P14 8v8: Tilastot

P14 8v8 2018

Sarjataulukko

OVTHMP
GrIFK/Green330016-49
JoKi/Black11003-03
HyPS/sininen21018-63
FC Lohja21016-113
Gnistan/sininen21013-23
FC POHU21017-43
LePa/Vihreä31023-83
NuPS/Valkoinen10012-60
Kasiysi/Valkoinen20022-90

8.6 FC Loviisa/2 luopunut sarjasta, heidän ottelut poistettu ohjelmasta >> 19.6 Tilalle HyPS/sininen

9.7 KäPa/FC luopunut sarjasta, heidän ottelut poistettu ohjelmasta

Maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1Myllyniemi JuliusGrIFK/Green4
Nyström WilliamGrIFK/Green4
Ylä-Jarkko OivaFC Lohja4
4Kirjavainen KasperHyPS/sininen3
5Honkanen TeemuGrIFK/Green2
Laitinen ViljoFC POHU2
Vesanen EetuJoKi/Black2
Nyagahakwa John-MarcFC POHU2
9Dokkhaemklang RatthaphumJoKi/Black1
Kyllönen LeeviGnistan/sininen1
Niemelä LassiFC POHU1
Siivonen RoniNuPS/Valkoinen1
Tervo Joel AatosNuPS/Valkoinen1
Hakkarainen IvariGrIFK/Green1
Hassinen MiskaGnistan/sininen1
Hautamäki JoniFC Lohja1
Keränen LukasKasiysi/Valkoinen1
Kortesalmi AtteGnistan/sininen1
Luostarinen TopiGrIFK/Green1
Lönnqvist LenniFC Lohja1
Mäntymäki DanielLePa/Vihreä1
Pasanen JoonaKasiysi/Valkoinen1
Puro JoakimGrIFK/Green1
Raivio AkselGrIFK/Green1
Zuccaro EmilioFC POHU1
Zuccaro OskariFC POHU1
Basm KardoLePa/Vihreä1
Halonen MaxGrIFK/Green1
Mäkelä JoonatanGrIFK/Green1

Jaa: