Pohjois-Suomi - Miehet Kolmonen: Tilastot

Miehet Kolmonen 2019

Sarjataulukko

OVTHMP
Kemi City FC16122234-938
HauPa16112336-1635
AC OULU Akatemia16111453-1034
RoPo1672728-3423
TP-471671833-3322
AS Moon16501144-5715
OTP16421022-4014
Roi Utd16421029-5114
SoPa1634921-5013

Kaksinkertainen sarja, jonka voittaja nousee Kakkoseen, sijoilta 11-12 putoaa Neloseen.

Kolmonen pelataan valtakunnallisesti yhdeksässä lohkossa kunkin vastuupiirin/piirien määrittelemällä tavalla. Sarjan päätteeksi lohkovoittajat nousevat Kakkoseen kaudelle 2020.

Maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1Jovovic SasaPS Kemi Akatemia18
Aittola TeemuAS Moon18
3Pyyny JaakkoTP-4712
4Ronkainen ValtteriRoi Utd10
5Tuominen ToniHauPa9
Hietanen RoniRoPo9
Polojärvi EemeliAC Oulu/29
8Macedo Basilio Italo HenriqueSoPa8
9Paavilainen JaakkoTP-477
Jäväjä KalleAC Oulu/27
Afeez Adebowale BalogunOTP7
12Pekkala LeeviAC Oulu/26
Paldan MiikkaHauPa6
Ahola LeeviRoi Utd6
Kohonen TaneliHauPa6
16Ruokangas MiskaAC Oulu/25
Hiltunen MikkoRoPo5
Mäki NicoAS Moon5
19Huttula TomasAC Oulu/24
Ajiye TaiyePS Kemi Akatemia4
Poutiainen TobiasAC Oulu/24
Kilpeläinen JesseHauPa4
Brazil De Souza E Silva AllanSoPa4
Hakala JoonasRoi Utd4
Heiskanen JuhoAS Moon4
26Knape RonyOTP3
Lyttinen OssiAC Oulu/23
Haataja NiklasAC Oulu/23
Hartikainen TomiRoPo3
Pettersson NikoSoPa3
Sarkkinen AntonTP-473
Keinänen MarkoAS Moon3
33Mateli EviAS Moon2
Kalander HenrikTP-472
Kerkelä NiklasTP-472
Patanen Jukka-PekkaAS Moon2
Campbell OssianHauPa2
Hänninen MikaRoPo2
Koskela EemilPS Kemi Akatemia2
Nikula IlariHauPa2
Pentti LasseAC Oulu/22
Lämsä ArttuOTP2
Rizvani AdrianOTP2
Hämäläinen JoonasAS Moon2
Petäjäjärvi JanneRoPo2
Ali QaisOTP2
Kylmälä AleksiAS Moon2
Säily SamuelOTP2
Tuomaranta JereAC Oulu/22
Knuutinen TimiAS Moon2
Lammela MiikaOTP2
Moilanen VilleTP-472
Kemi TuomasSoPa2
Kuusela SampoRoi Utd2
Lepojärvi KaapoPS Kemi Akatemia2
56Bohui ChristianAC Oulu/21
Applewhaite AckeelPS Kemi Akatemia1
Jules RashadPS Kemi Akatemia1
Könönen OlliAC Oulu/21
Fadahunsi OlusanyaPS Kemi Akatemia1
Jumeri PeetuHauPa1
Haara JoelHauPa1
Säärelä KalleRoPo1
Juntunen JoonaAC Oulu/21
Kiistala SamuelRoPo1
Saarikoski ViliAC Oulu/21
Alatalo JaakkoHauPa1
Hanhineva JaakkoAC Oulu/21
Heinolainen KristianPS Kemi Akatemia1
Kontinaho VerttiAS Moon1
Ylipaavalniemi VilleRoPo1
Fisk JeremiasRoPo1
Holm PietariRoi Utd1
Joentakanen TuroAS Moon1
Körkkö JoonaHauPa1
Lepojärvi VeetiTP-471
Oikarinen EeroPS Kemi Akatemia1
Hartikainen SamiRoPo1
Muraja PaavoAC Oulu/21
RAHIMI AliTP-471
Rahko Aapo-MattiRoi Utd1
Isomäki AleksiTP-471
Kanniainen MikkoOTP1
Korkala VilleAC Oulu/21
Suomela MikkoHauPa1
Ahmala RoopeOTP1
Räävi AnttoniPS Kemi Akatemia1
Vilmunen EetuHauPa1
Aaltonen HarriRoPo1
Auvinen AnttiSoPa1
Erceg NikolaPS Kemi Akatemia1
Mikkola IlariRoi Utd1
Määttä VilleAS Moon1
Ojanaho MatiasTP-471
Kohonen SanteriHauPa1
Niemelä ArttuRoi Utd1
Alaperä JaniPS Kemi Akatemia1
Keto JoonaAC Oulu/21
Numminen JesseTP-471
Sulisalo SamuliSoPa1
Tuomaala TomiRoi Utd1
Suopanki JakeSoPa1

Jaa: