Itäinen alue - P15 Liiga Pohjoinen (PSL): Tilastot

P15 Liiga Pohjoinen (PSL)

Sarjataulukko

OVTHMP
OLS980138-624
VPS J862026-520
SJK-j YJ952221-1017
JJK-j 05951329-1916
JIPPO-j/LehPa YJ842221-1114
Tervarit-j YJ924311-1510
Kokkola YJ931514-3110
KuPS YJ923413-219
FF Jaro91089-303
RoPS90188-421

Sarjan kaksi parasta joukkuetta etenevät suoraan P15 I-tason Kai Pahlman-lopputurnaukseen 20.-22.11.2020 Jyväskylään (järjestäjä JJK Juniorit).
Sarjainfo >>>

Maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1Hudd RoniVPS J11
Leivonen ArttuJJK-j 0511
3Tiainen LauritapioOLS10
4Honkola EemeliSJK-j 059
5Myller EppuJIPPO-j/LehPa YJ7
Rutanen LauriJJK-j 057
7Ketola LauriVPS J6
Tuokkola MiloOLS6
9Moilanen JohannesKokkola YJ5
Nuutinen AtteJIPPO-j/LehPa YJ5
11Wulff WillyVPS J4
Hietala RoopeOLS4
Hyytinen EliasSJK-j 054
Sankari RoopeOLS4
Tervaniemi AkseliRoPS4
Tervo LauriOLS4
17Sandnäs BenjaminFF Jaro3
Sahimaa LauriKuPS YJ3
19Laitila AkseliJIPPO-j/LehPa YJ2
Ridanpää ToukoOLS2
Ring AropKokkola YJ2
Hyrkäs UulaOLS2
Lehtonen FelixJJK-j 052
Noponen JimiJJK-j 052
Pasanen KalleKuPS YJ2
Westersten VincentVPS J2
Immonen EemilOLS2
Kinnunen EeliJIPPO-j/LehPa YJ2
Minkkinen JaakkoJIPPO-j/LehPa YJ2
Rönkä JoonaJJK-j 052
Abdulkadir AbdulrahmanFF Jaro2
Jalasvaara AkustiTervarit-j YJ2
Kjellbäck NiklasKokkola YJ2
Kuusisto EliasSJK-j 052
Rauma KasperOLS2
Savander NiklasKuPS YJ2
Tainio OliverKokkola YJ2
Vuorela SamuliSJK-j 052
39Ainasoja AxelTervarit-j YJ1
Gripenberg ArvidFF Jaro1
Mäkiharju HermanniRoPS1
Fathi JoonasOLS1
Nygård MaxFF Jaro1
Hästbacka EeliFF Jaro1
Korhonen OtsoJIPPO-j/LehPa YJ1
Vähä PietariJIPPO-j/LehPa YJ1
Pimentel LucasVPS J1
Raiski OskariSJK-j 051
Tuomela TehanTervarit-j YJ1
Veijalainen JuhanaJJK-j 051
Haapoja AkseliSJK-j 051
Hackzell VilhoTervarit-j YJ1
Karppinen AapeliRoPS1
Kudjoi KaapoKuPS YJ1
Luomala NuuttiKuPS YJ1
Rinne AkustiJJK-j 051
Autti LeoRoPS1
Hirvonen OttoJIPPO-j/LehPa YJ1
Huttu TinoTervarit-j YJ1
Möttönen AapoKokkola YJ1
Oikarinen AleksiTervarit-j YJ1
Sillanpää GabrielVPS J1
Syrjälä LuukasTervarit-j YJ1
Taivassalo VeetiVPS J1
Huitsi EekaOLS1
Hukkanen SanteriKuPS YJ1
Korhonen AatuKuPS YJ1
Marttila NiiloTervarit-j YJ1
Metsäkylä JoonaKuPS YJ1
Narkaus JesseTervarit-j YJ1
Nurmi DaniJJK-j 051
Nuur KhalidFF Jaro1
Okundzi TysonKokkola YJ1
Peltovuoma SampoSJK-j 051
Pinola ValtteriKokkola YJ1
Pääkkönen TimiKuPS YJ1
Saarela JoonaJJK-j 051
Salmi ArttuRoPS1
Vuorenmaa MikaelSJK-j 051

Pelikiellot

Nimi Joukkue Pvm Syy Kesto Ottelut

Jaa: