Itäinen alue - P14 Ykkönen: Tilastot

P14 Ykkönen 2020

Sarjataulukko

OVTHMP
FC Lahti11100189-1030
LAUTP1190256-1427
HJK/Sininen1190258-2127
MP/Sininen1180351-1924
FC KTP Juniorit1161434-2019
KJP/YJ1161438-3719
EPS/Akatemia 1150633-4915
EIF/YJ1141616-4313
EsPa/HooGee YJ1132625-3511
KP-75/TuPS YJ1120916-466
Gnistan/keltainen1111914-654
FC Kuusysi1100114-750

Pelataan yksinkertainen sarja.
1-6,. sijoittuneet Yläloppusarjaan.
7-12 sijoittunet Alaloppusarjaan.

Maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1Karttunen VeikkoMP/Sininen23
Tammivuori LenniFC Lahti23
3Banthantha Ndabawedje ColinFC Lahti18
4Berisha ArtHJK/Sininen13
Seppälä EliasLAUTP13
6Huovila VilhoKJP/YJ12
Ruokoniemi MiroLAUTP12
Heimonen OttoKJP/YJ12
9Bajrovic ArminFC KTP Juniorit11
Puhakainen MisaLAUTP11
11Jääsvuo PatrickEPS/Akatemia 10
12Mäenpää OskariFC Lahti9
13Massala WilliamHJK/Sininen8
Kari EliasHJK/Sininen8
Mähönen KalleFC KTP Juniorit8
16Salmela EmilHJK/Sininen7
Yasat KaanHJK/Sininen7
Ndabawedje Jospin ZitungaFC Lahti7
19Fernelius NiklasEsPa/HooGee YJ6
Rimpioja ViliFC Lahti6
Silvennoinen OtsoEsPa/HooGee YJ6
22Lindberg AaroFC Lahti5
Costa Bezerra Pedro ItaloEPS/Akatemia 5
Niamsaengkanok ChayutEPS/Akatemia 5
Sjöblom AdrianEIF/YJ5
Häyhänen OliverMP/Sininen5
Vitikainen TopiasLAUTP5
28Abdulmuttaleb MustafaHJK/Sininen4
Auvinen NoelEPS/Akatemia 4
Nyrhinen ViliMP/Sininen4
Kimari OnniMP/Sininen4
Kivinen EetuMP/Sininen4
Pasanen SamuelFC Lahti4
Peltonen SandeFC Lahti4
Kokkonen EliasEIF/YJ4
Lattu EliasLAUTP4
Martinez LionelHJK/Sininen4
Nyman RenatoEPS/Akatemia 4
39Ainasto NuuttiKP-75/TuPS YJ3
Schreiber GillesEsPa/HooGee YJ3
Limatius MaxFC Lahti3
Polat RoniKJP/YJ3
Eklund OliverFC Lahti3
Luukkonen NemoGnistan/keltainen3
Artti AleksiKP-75/TuPS YJ3
Hirvijärvi JaakkoFC KTP Juniorit3
Kupari HenrikFC KTP Juniorit3
Puukko AkseliFC Lahti3
Rantalainen JimiLAUTP3
Tuominen AaroGnistan/keltainen3
Wennberg VenniGnistan/keltainen3
52Nsiamundele ElipheletGnistan/keltainen2
Bouchia MalekMP/Sininen2
Tammisto AlexanderEsPa/HooGee YJ2
Kurki AapoMP/Sininen2
Merzlyakov EliseyKP-75/TuPS YJ2
Mnas ZionHJK/Sininen2
Heino AntonFC KTP Juniorit2
Mäkelä AugustKJP/YJ2
Voutilainen LeeviKJP/YJ2
Abdullah Abdullah AhmedFC KTP Juniorit2
Thoden TobiasEPS/Akatemia 2
Hyvönen NuuttiKJP/YJ2
Hämäläinen RasmusFC Kuusysi2
Kettunen TeemuFC Lahti2
Lindroos EliasEIF/YJ2
Liukkonen ViljamiLAUTP2
Maijala VilhoEsPa/HooGee YJ2
Nazar Ali ZeitEIF/YJ2
Nurhonen NiklasMP/Sininen2
O'brien SimonEsPa/HooGee YJ2
Roth EdvinEIF/YJ2
Ruoti JuhoGnistan/keltainen2
Turunen VeikkoKJP/YJ2
Vepsäläinen VilleMP/Sininen2
Väisänen JoonaLAUTP2
77Kurko ToivoKJP/YJ1
Alfthan BenjaminKP-75/TuPS YJ1
Grönvall VeetiKP-75/TuPS YJ1
Pråhl LiamEIF/YJ1
Strandman AlvarLAUTP1
Ahola OnniFC KTP Juniorit1
Kuparinen EmilFC Kuusysi1
Kauste EliasEsPa/HooGee YJ1
Halonen LukaMP/Sininen1
Petrov RuslanEPS/Akatemia 1
Puolakka MatiasKP-75/TuPS YJ1
Vilmi MatiasHJK/Sininen1
Hovi JuliusFC KTP Juniorit1
Leiponen JooseFC Lahti1
Saadallah RiwanHJK/Sininen1
Elomaa EeliEPS/Akatemia 1
Hämäläinen OnniLAUTP1
Immonen PetjaKP-75/TuPS YJ1
Kiviniemi RoopeKP-75/TuPS YJ1
Porras LenniKP-75/TuPS YJ1
Heiskanen AatuFC KTP Juniorit1
Kosonen PerttuMP/Sininen1
Krekula EemilFC Lahti1
Kärkkäinen MikaelEsPa/HooGee YJ1
Laitinen RobertKJP/YJ1
Nevala VäinöKP-75/TuPS YJ1
Tumanoff AaroGnistan/keltainen1
Blomfelt EliasEPS/Akatemia 1
Karhu VilleKJP/YJ1
Kukkonen KaroFC Kuusysi1
Muñoz AlexHJK/Sininen1
Puhakainen LukaLAUTP1

Pelikiellot

Nimi Joukkue Pvm Syy Kesto Ottelut
Ragnell Sami HJK/Sininen 26.1.2018 Uudenmaan piirin kurinpitovaliokunnan määräämä toimitsijakielto, kokous 2/2018 0 ottelua

Jaa: