Helsinki - P13 Alue: Tilastot

P13 Alue

Sarjataulukko

OVTHMP
HJK/Sininen110011-03
KAJO/Sudet YJ11005-23
GrIFK/YJ11004-23
FC Viikingit/punainen11002-03
FC Reipas/Oranssi00000-00
PEPO00000-00
PKKU10012-40
EIF/YJ10010-20
MasKi/KyIF YJ10012-50
I-HK/valkoinen10010-110

Kevät 2019

1. ELL-karsinta (15.10 - 31.10) >>> P14 ELL tai Alue
2-4. Alue
5-9. Alue, Aluekarsinta (1.11-15.11) tai Ykkönen >>> Riippuvainen ELL putoajista.
10. Ykkönen

ELL-karsintaan vain nousukelpoinen joukkue

Maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1Ravalt PatrikHJK/Sininen3
2Huovila VilhoKAJO/Sudet YJ2
Hussein SamirGrIFK/YJ2
Mäkikuutti AapoHJK/Sininen2
Oinonen NooaHJK/Sininen2
Yasat KaanHJK/Sininen2
7Axelsson RasmusHJK/Sininen1
Franke MikaMasKi/KyIF YJ1
Heino EeroPKKU1
Kaiga DanielKAJO/Sudet YJ1
Kass AronMasKi/KyIF YJ1
Katajala VilhoKAJO/Sudet YJ1
Makkonen EetuHJK/Sininen1
Palmgren AlexGrIFK/YJ1
Selkama AapoPKKU1
Toivoniemi Anton Tatu-EikkaGrIFK/YJ1
Uddström ElisFC Viikingit/punainen1
Vuorio JoonaKAJO/Sudet YJ1
Weckström EliasFC Viikingit/punainen1

Jaa: