Miesten Kakkonen

Miesten Kakkonen, Lohko C: Sarjataulukko

OVTHMP
JJK Jyväskylä431011-310
VIFK43017-39
Närpes Kraft32105-27
Hercules32014-16
RoPS31206-35
KajHa31203-25
OLS31114-24
FC Vaajakoski41124-74
OTP31023-63
JBK30214-52
Komeetat30030-80
GBK40045-140

Suodatin rajaa tälle sivulle näkyviin vain valitsemasi joukkueen ottelut

Ottelut: Lohko C

Miesten Kakkonen
Hercules Hercules - Närpes Kraft Närpes Kraft
klo 18:00
Miesten Kakkonen
OTP OTP - VIFK VIFK
Huomenna 14:00
Miesten Kakkonen
GBK GBK - KajHa KajHa
Huomenna 17:00
Miesten Kakkonen
Komeetat Komeetat - JBK JBK
Huomenna 18:00
Miesten Kakkonen
OLS OLS - RoPS RoPS
Huomenna 18:00
Miesten Kakkonen
JBK JBK - OLS OLS
29.5. 14:00
Miesten Kakkonen
KajHa KajHa - JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
29.5. 17:30
Miesten Kakkonen
Närpes Kraft Närpes Kraft - OTP OTP
29.5. 18:30
Miesten Kakkonen
RoPS RoPS - Hercules Hercules
29.5. 18:30
Miesten Kakkonen
Komeetat Komeetat - FC Vaajakoski FC Vaajakoski
30.5. 19:00
Miesten Kakkonen
OTP OTP - RoPS RoPS
2.6. 18:30
Miesten Kakkonen
Komeetat Komeetat - KajHa KajHa
3.6. 19:00
Miesten Kakkonen
OLS OLS - FC Vaajakoski FC Vaajakoski
5.6. 14:00
Miesten Kakkonen
JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä - GBK GBK
5.6. 16:00
Miesten Kakkonen
Hercules Hercules - JBK JBK
5.6. 18:30
Miesten Kakkonen
JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä - Komeetat Komeetat
9.6. 19:00
Miesten Kakkonen
JBK JBK - OTP OTP
11.6. 17:00
Miesten Kakkonen
KajHa KajHa - OLS OLS
11.6. 17:00
Miesten Kakkonen
FC Vaajakoski FC Vaajakoski - Hercules Hercules
11.6. 17:00
Miesten Kakkonen
RoPS RoPS - VIFK VIFK
11.6. 18:00
Miesten Kakkonen
Närpes Kraft Närpes Kraft - GBK GBK
12.6. 18:30
Miesten Kakkonen
OTP OTP - FC Vaajakoski FC Vaajakoski
18.6. 18:00
Miesten Kakkonen
OLS OLS - JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
19.6. 14:00
Miesten Kakkonen
Närpes Kraft Närpes Kraft - RoPS RoPS
19.6. 15:00
Miesten Kakkonen
GBK GBK - Komeetat Komeetat
19.6. 18:30
Miesten Kakkonen
Hercules Hercules - KajHa KajHa
19.6. 18:30
Miesten Kakkonen
FC Vaajakoski FC Vaajakoski - VIFK VIFK
21.6. 18:30
Miesten Kakkonen
RoPS RoPS - GBK GBK
22.6. 17:00
Miesten Kakkonen
KajHa KajHa - OTP OTP
22.6. 18:30
Miesten Kakkonen
Komeetat Komeetat - OLS OLS
22.6. 18:30
Miesten Kakkonen
JBK JBK - Närpes Kraft Närpes Kraft
23.6. 18:30
Miesten Kakkonen
JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä - Hercules Hercules
23.6. 18:30
Miesten Kakkonen
Närpes Kraft Närpes Kraft - VIFK VIFK
2.7. 15:00
Miesten Kakkonen
RoPS RoPS - JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
2.7. 17:00
Miesten Kakkonen
Komeetat Komeetat - OTP OTP
9.7. 16:00
Miesten Kakkonen
KajHa KajHa - Närpes Kraft Närpes Kraft
9.7. 17:00
Miesten Kakkonen
OLS OLS - Hercules Hercules
9.7. 18:00
Miesten Kakkonen
FC Vaajakoski FC Vaajakoski - RoPS RoPS
9.7. 19:00
Miesten Kakkonen
GBK GBK - JBK JBK
10.7. 18:30
Miesten Kakkonen
JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä - VIFK VIFK
10.7. 18:30
Miesten Kakkonen
OTP OTP - OLS OLS
15.7. 19:00
Miesten Kakkonen
Hercules Hercules - GBK GBK
16.7. 14:00
Miesten Kakkonen
VIFK VIFK - Komeetat Komeetat
16.7. 18:00
Miesten Kakkonen
RoPS RoPS - KajHa KajHa
16.7. 18:00
Miesten Kakkonen
JBK JBK - FC Vaajakoski FC Vaajakoski
17.7. 18:30
Miesten Kakkonen
Miesten Kakkonen
FC Vaajakoski FC Vaajakoski - GBK GBK
20.7. 19:00
Miesten Kakkonen
OTP OTP - Hercules Hercules
23.7. 19:30
Miesten Kakkonen
JBK JBK - KajHa KajHa
24.7. 16:00
Miesten Kakkonen
VIFK VIFK - OLS OLS
24.7. 18:00
Miesten Kakkonen
Närpes Kraft Närpes Kraft - Komeetat Komeetat
24.7. 18:30
Miesten Kakkonen
VIFK VIFK - JBK JBK
27.7. 19:00
Miesten Kakkonen
KajHa KajHa - FC Vaajakoski FC Vaajakoski
28.7. 19:00
Miesten Kakkonen
JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä - JBK JBK
30.7. 18:00
Miesten Kakkonen
OLS OLS - Närpes Kraft Närpes Kraft
30.7. 18:00
Miesten Kakkonen
Hercules Hercules - VIFK VIFK
31.7. 14:00
Miesten Kakkonen
Komeetat Komeetat - RoPS RoPS
31.7. 15:00
Miesten Kakkonen
GBK GBK - OTP OTP
31.7. 18:30
Miesten Kakkonen
JBK JBK - Komeetat Komeetat
6.8. 17:00
Miesten Kakkonen
RoPS RoPS - OLS OLS
6.8. 18:00
Miesten Kakkonen
VIFK VIFK - OTP OTP
6.8. 19:00
Miesten Kakkonen
KajHa KajHa - GBK GBK
7.8. 17:00
Miesten Kakkonen
Närpes Kraft Närpes Kraft - Hercules Hercules
7.8. 18:30
Miesten Kakkonen
Miesten Kakkonen
GBK GBK - VIFK VIFK
11.8. 18:30
Miesten Kakkonen
OTP OTP - Närpes Kraft Närpes Kraft
13.8. 18:00
Miesten Kakkonen
OLS OLS - JBK JBK
14.8. 14:00
Miesten Kakkonen
JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä - KajHa KajHa
14.8. 18:30
Miesten Kakkonen
Hercules Hercules - RoPS RoPS
14.8. 18:30
Miesten Kakkonen
FC Vaajakoski FC Vaajakoski - Komeetat Komeetat
16.8. 18:30
Miesten Kakkonen
VIFK VIFK - Närpes Kraft Närpes Kraft
19.8. 19:00
Miesten Kakkonen
KajHa KajHa - Komeetat Komeetat
20.8. 17:00
Miesten Kakkonen
FC Vaajakoski FC Vaajakoski - OLS OLS
20.8. 17:00
Miesten Kakkonen
RoPS RoPS - OTP OTP
20.8. 18:00
Miesten Kakkonen
GBK GBK - JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
21.8. 18:30
Miesten Kakkonen
JBK JBK - Hercules Hercules
21.8. 18:30
Miesten Kakkonen
GBK GBK - Närpes Kraft Närpes Kraft
26.8. 19:00
Miesten Kakkonen
Komeetat Komeetat - JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
26.8. 19:00
Miesten Kakkonen
Hercules Hercules - FC Vaajakoski FC Vaajakoski
27.8. 14:00
Miesten Kakkonen
VIFK VIFK - RoPS RoPS
27.8. 18:00
Miesten Kakkonen
OTP OTP - JBK JBK
28.8. 14:00
Miesten Kakkonen
OLS OLS - KajHa KajHa
28.8. 18:00
Miesten Kakkonen
RoPS RoPS - Närpes Kraft Närpes Kraft
3.9. 15:00
Miesten Kakkonen
FC Vaajakoski FC Vaajakoski - OTP OTP
3.9. 15:00
Miesten Kakkonen
JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä - OLS OLS
3.9. 18:00
Miesten Kakkonen
JBK JBK - VIFK VIFK
4.9. 18:30
Miesten Kakkonen
KajHa KajHa - Hercules Hercules
4.9. 18:30
Miesten Kakkonen
Komeetat Komeetat - GBK GBK
4.9. 18:30
Miesten Kakkonen
OLS OLS - Komeetat Komeetat
10.9. 14:00
Miesten Kakkonen
GBK GBK - RoPS RoPS
10.9. 17:00
Miesten Kakkonen
Hercules Hercules - JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
10.9. 18:00
Miesten Kakkonen
Närpes Kraft Närpes Kraft - JBK JBK
11.9. 15:00
Miesten Kakkonen
VIFK VIFK - FC Vaajakoski FC Vaajakoski
11.9. 18:00
Miesten Kakkonen
OTP OTP - KajHa KajHa
11.9. 18:00
Miesten Kakkonen
Komeetat Komeetat - Hercules Hercules
18.9. 13:00
Miesten Kakkonen
JBK JBK - RoPS RoPS
18.9. 14:00
Miesten Kakkonen
KajHa KajHa - VIFK VIFK
18.9. 14:00
Miesten Kakkonen
OLS OLS - GBK GBK
18.9. 14:00
Miesten Kakkonen
Miesten Kakkonen
JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä - OTP OTP
18.9. 19:00
Miesten Kakkonen
JBK JBK - GBK GBK
24.9. 14:00
Miesten Kakkonen
VIFK VIFK - JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
24.9. 18:00
Miesten Kakkonen
RoPS RoPS - FC Vaajakoski FC Vaajakoski
24.9. 18:00
Miesten Kakkonen
Hercules Hercules - OLS OLS
24.9. 18:00
Miesten Kakkonen
Närpes Kraft Närpes Kraft - KajHa KajHa
25.9. 14:00
Miesten Kakkonen
OTP OTP - Komeetat Komeetat
25.9. 14:00
Miesten Kakkonen
FC Vaajakoski FC Vaajakoski - JBK JBK
1.10 - 2.10
Miesten Kakkonen
GBK GBK - Hercules Hercules
1.10 - 2.10
Miesten Kakkonen
Miesten Kakkonen
KajHa KajHa - RoPS RoPS
1.10 - 2.10
Miesten Kakkonen
Komeetat Komeetat - VIFK VIFK
1.10 - 2.10
Miesten Kakkonen
OLS OLS - OTP OTP
1.10 - 2.10
Näytä lisää

Tulokset: Lohko C

Miesten Kakkonen
JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä 4 - 0 FC Vaajakoski FC Vaajakoski
20.5.2022 klo 19:00
Miesten Kakkonen
VIFK VIFK 5 - 2 GBK GBK
18.5.2022 klo 19:00
Miesten Kakkonen
Närpes Kraft Närpes Kraft 1 - 1 OLS OLS
15.5.2022 klo 18:30
Miesten Kakkonen
RoPS RoPS 3 - 0 Komeetat Komeetat
14.5.2022 klo 18:00
Miesten Kakkonen
FC Vaajakoski FC Vaajakoski 0 - 0 KajHa KajHa
14.5.2022 klo 17:00
Miesten Kakkonen
VIFK VIFK 1 - 0 Hercules Hercules
14.5.2022 klo 17:00
Miesten Kakkonen
JBK JBK 1 - 2 JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
14.5.2022 klo 17:00
Miesten Kakkonen
OTP OTP 3 - 2 GBK GBK
14.5.2022 klo 14:00
Miesten Kakkonen
Hercules Hercules 1 - 0 OTP OTP
8.5.2022 klo 18:00
Miesten Kakkonen
Komeetat Komeetat 0 - 2 Närpes Kraft Närpes Kraft
8.5.2022 klo 18:00
Näytä lisää

Miesten Kakkonen

Pelataan kaksinkertainen sarja kolmessa lohkossa. Kahdessa lohkossa 12 joukkuetta ja yhdessä lohkossa 13 joukkuetta (yht. 37 joukkuetta).

Sarjan jälkeen kunkin lohkon neljä parasta pelaavat vielä yksinkertaisen Kakkosen nousukarsintasarjan (3 peliä). Nousukarsintasarja pelataan jatkumona runkosarjalle, jolloin runkosarjassa saadut pisteet ja maalit seuraavat mukana sellaisenaan nousukarsintasarjaan ilman muutoksia. Sarjassa sijoille 1. ja 2. sijoittuneet joukkueet saavat kaksi kotiottelua nousukarsintasarjaan, ja sarjassa sijoille 3. ja 4. sijoittuneet joukkueet yhden kotiottelun. Lohkojen voittajat nousevat suoraan Ykköseen kaudelle 2023. Lohkoista putoaa sijoille 11. ja sitä huonommin sijoittuneet joukkueet.