Itä-Suomen piiri

Maajoukkueet

Piirin alueen pelaajien edustukset maajoukkueissa:

2016
U23 Naiset leirille Eerikilään 22.-25.11.
Elsa Sulku/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat; Olga Ahtinen/Pallokissat; Tiia Savolainen/Pallokissat; Anni-Maija Kauppila/Pallokissat
 
U20 pelileirille Espanjaan 8.-13.11.
Saku Savolainen/KuPS; Ilmari Niskanen/KuPS
 
U18 Puola otteluihin 8.-10.10.
Miika Töyräs/KuPS
 
U20 leirille Eerikkilään 6.-10.10.
Saku Savolainen/KuPS; Ilmari Niskanen/KuPS; Urho Nissilä/KuPS
 
U18 nimetty Tshekki -otteluihin 8.-10.9.
Sharp Räsänen; Miika Töyräs
 
U23 Naiset Tanskaa vastaan 8.-10.8.
Olga Ahtinen/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat; Tiia Savolainen/Pallokissat
 
Naisten maajoukkeu EM-karsintaan 3.-6.6.
Olga Ahtinen/Pallokissat
 
TU16 UEFA -turnaukseen 6.-10.5.
Saana Hartikainen/Pallokissat
 
TU19 EM-jatkokarsintaan 5.-10.4.
Olga Ahtinen/Pallokissat; Iida Laakkoonen/Pallokissat; Tiia Savolainen/Pallokissat; Jasmin Miettinen/Pallokissat
 
U17 EM-jatkokarsintaan 24.-29.3.
Miika Töyräs/KuPS; Sharp Räsänen/KuPS
 
U19 Romania otteluihin 8.-10.3.
Mikko Pitkänen/KuPS; Patrik Alaharjula/KuPS
 
TU19 Itävaltaa otteluihin 2.-4.3.
Olga Ahtinen/Pallokissat; Jasmin Miettinen/Pallokissat; Iida Laakkonen/Pallokissat; Tiia Savolainen/Pallokissat
 
TU19 Eerikkilään 25.-28.1.
Iida Laakkonen/Pallokissat; Jasmin Miettinen/Pallokissat; Tiia Savolainen/Pallokissat; Aino Kröger/Pallokissat
 
Naisten maajoukkue Eerikkilään 19.-22.1.
Olga Ahtinen/Pallokissat
 
U17 Miskin turnaukseen
Jere Hiltunen/LehPa; Miika Töyräs/KuPS; Sharp Räsänen/KuPS
 
2015
U17 leirille Eerikkilään 11-12.12.
Miika Töyräs/KuPS; Jere Hiltunen/LehPa; Joona Hiltunen/LehPa; Nuutti Tykkyläinen/LehPa; Sharp Räsänen/KuPS
 
U18 leirille Eerikkilään 6.-9.12.
Antti-Ville Räisänen/KuPS; Rony Huhtala/JIPPO-j; Sebastian Verger/KuPS; Elias Palpatzis/KuPS; Otso Korhonen/KuPS
 
TU16 leirille Eerikkilään 1.-4.12.
Saana Hartikainen/Pallokissat
 
Naisten maajoukkue Eerikkilään 24.-27.11.
Olga Ahtinen/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat; Paula Auvinen/Pallokissat
 
TU19 Eerikkilään 24.-27.11.
Jasmin Miettinen/Pallokissat; Iida Laakkonen/Pallokissat; Tiia Savolainen/Pallokissat
 
TU18 Eerikkilään 17.-20.11.
Aino  Kröger/Pallokissat
 
U19 EM karsintaan 8.-13.10.
Aatu Laatikainen/KuPS; Ilmari Niskanen/KuPS; Mikko Pitkänen/KuPS
 
TU19 EM-karsintaan 13.-20.9.
Tiia Savolainen/Pallokissat; Iida Laakkonen/Pallokissat; Aino Kröger/Pallokissat; Olga Ahtinen/Pallokissat
 
TU16 Skotlanti -otteluihin 22.-24.9.
Saana Hartikainen/Pallokissat
 
U17 Slovakia -otteluihin 15.-17.9.
Miika Töyräs/KuPS
 
U21 EM-karsintojen avausotteluihin 4.-8.9.
Dani Hatakka/KuPS
 
TU19 leirille 8.-10.9.
Jasmin Miettinen/Pallokissat; Iida Laakkonen/Pallokissat; Tiia Savolainen/Pallokissat; Aino Kröger/Pallokissat
 
U19 Tsekki -otteluihin 4.-6.9.
Ilmari Niskanen/KuPS; Aatu Laatikainen/KuPS
 
U23 Naiset Tanskaa vastaan 26.8.
Pauliina Tähtinen/Pallokissat; Paula Auvinen/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat; Olga Ahtinen/Pallokissat; Ella-Rosa Huusko/Pallokissat
 
U18 Montenegro -otteluihin 25.-27.8.
Rony Huhtala/JIPPO; Antti-Ville Räisänen/KuPS
 
U19 leirille Eerikkilään 18.-20.8.
Miko Mäkirinne/JIPPO; Aatu Laatikainen/KuPS; Mikko Pitkänen/KuPS; Ilmari Niskanen/KuPS; Joonas Nissinen/KuPS
 
U17 avoimeen PM-turnaukseen 4.-9.8.
Miika Töyräs/KuPS
 
Tyttöjen talenttileiri Eerikkilässä 21.-22.7.
Elsa Sulku/Pallokissat; Aino Kröger/Pallokissat
 
U18 Baltic Cuppiin 15.-18.6.
Aatu Laatikainen/KuPS; Mikko Pitkänen/KuPS
 
Pikkuhuuhkajat Ruotsia vastaan 13.6.
Dani Hatakka/KuPS
 
Naisten maajoukkue Norjaa vastaan 29.5.
Katarina Naumanen/Pallokissat; Olga Ahtinen/Pallokissat; Paula Auvinen/Pallokissat
 
TU18 Itävaltaa vastaan 20.5.
Iida Laakkonen/Pallokissat; Jasmin Miettinen/Pallokissat; Tiia Savolainen/Pallokissat
 
Tyttöjen talenttileiri Eerikkilässä 12.-13.5.
Olga Ahtinen/Pallokissat; Aino Kröger/Pallokissat
 
U18 Kreikka -otteluihin 28.-30.4.
Aatu Laatikainen/KuPS
 
U16 Eerikkilän turnaukseen 28.4. - 1.5.
Ansu Sherriff JR/KuPS
 
Naisten maajoukkue Puolaa vastaan 6.4.
Katarina Naumanen/Pallokissat
 
TU19 EM jatkokarsintaan 4,-9.4.
Olga Ahtinen/Pallokissat; Tiia Savolainen/Pallokissat
 
U21 Kazakstania ja Luxemburgia vastaan 25.-29.3.
Dani Hatakka/KuPS
 
TU17 Itävaltaa vastaan 24.-26.3.
Aino Kröger/Pallokissat
 
U18 Itävalta -otteluihin 25.-27.3.
Aatu Laatikainen/KuPS
 
U16 Luxemburgiin 9.-12.3.
Ansu Sherrif JR/KuPS
 
Naisten A-maajoukkue Kyproksen turnaukseen 2.-11.3.
Katarina Naumanen/Pallokissat
 
TU19 Serbiaa vastaan 28.2.- 5.3.
Olga Ahtinen/Pallokissat; Tiia Savolainen/Pallokissat
 
Tyttöjen talenttileiri 25.-26.2.
Olga Ahtinen/Pallokissat; Elsa Sulku/Pallokissat; Aino Kröger/Pallokissat
 
U19 Azerbaidzhan otteluihin 19.-22.2.
Reetu Räsänen/KuPS; Urho Nissilä/KuPS; Saku Savolainen/KuPS
 
Naisten maajoukkue Ruotsia vastaan 12.2.
Katarina Naumanen/Pallokissat
 
U15 Eerikkilään 9.-11.2.
Eetu Pellikka/KuPS
 
TU18 Eerikkilään 3.-6.2.
Jasmin Miettinen/Pallokissat; Iida Laakkonen/Pallokissat; Olga Ahtinen/Pallokissat
 
TU17 Eerikkilään 3.-6.2.
Aino Kröger/Pallokissat
 
TU19 Eerikkilään 27.-30.1.
Tiia Savolainen/Pallokissat
 
TU16 Eerikkilään 27.-30.1.
Akuliina Korhonen/Pallokissat
 
Pikkuhuuhkajat Pietariin 15.-26.1.
Dani Hatakka/KuPS
 
U18 Valentin Granatkin -turnaukseen 2.-11.1.
Aatu Laatikainen/KuPS; Mikko Pitkänen/KuPS
 
2014
 
U18 leirille Eerikkilään 5.-7. & 10.-12.12.
Mikko Pitkänen/KuPS; Aatu Laatikainen/KuPS; Jiri Nissinen/KuPS; Mika-Matti Ruuskanen/KuPS; Tuukka Tiainen/JIPPO; Patrik Alaharjula/KuPS; Joonas Nissinen/KuPS; Miko Mäkirinne/JIPPO
 
TU19 leirille Eerikkilään 25.-28.11.
Elsa Sulku/Pallokissat
 
TU16 leirille Eerikkilään 25.-28.11.
Akuliina Korhonen/Pallokissat; Viliina Heikkinen/Pallokissat; Emmi-Lotta Kauppila/Pallokissat
 
Naisten maajoukkue Eerikkilään 25.-28.11.
Katarina Naumanen/Pallokissat
 
TU17 pelileirille Eerikkilään 18.-21.11.
Aino Kröger/WJK; Aada Tolvanen/Pallokissat
 
TU18 pelileirille Eerikkilään 18.-21.11.
Tiia Savolainen/Pallokissat; Iida Laakkonen/Pallokissat; Jasmin Miettinen; Pallokissat
 
U17 EM-karsintaan Serbiaan 17.-22.10.
Ansu Sherrif JR/KuPS
 
Tyttöjen talenttileiri Eerikkilässä 21.-22.10.
Elsa Sulku/Pallokissat; Pauliina Tähtinen/Pallokissat
 
TU17 EM -alkukarsintaan 15.-22.10.
Aino Kröger/WJK
 
Pikkuhuuhkajat Ruotsia vastaan 10.-12.10.
Jerry Voutilainen/KuPS
 
U19 EM-alkukarsintaan 7.-12.10.
Saku Savolainen/KuPS
 
TU16 Skotlantia vastaan 23.-25.9.
Akuliina Korhonen/Pallokissat
 
U21 EM-karsintaan 5.-9.9.
Jerry Voutilainen/KuPS
 
TU19 leirille Eerikkilään 10.-12.9 ja EM-karsintaan 13.-18.9.
Tiia Savolainen/Pallokissat; Elsa Sulku/Pallokissat
 
U16 Pohjois-Irlanti -otteluihin 10.-12.9.
Ansu Sherrif JR/KuPS
 
U19 Kreikka -otteluihin 5.-7.9.
Saku Savolainen/KuPS
 
TU18 leirille Eerikkilään 3.-5.9.
Jasmin Miettinen/Pallokissat; Iida Laakkonen/Pallokissat
 
TU17 leirille Eerikkilään 1.-3.9.
Aino Kröger/WJK; Aada Tolvanen/Pallokissat
 
U18 Montenegro -otteluihin 26.-28.8.
Mikko Pitkänen/KuPS; Ilmari Niskanen/KuPS; Aatu Laatikainen/KuPS; Patrik Alaharjula/KuPS
 
U19 leireilee Eerikkilässä 19.-21.8.
Saku Savolainen/KuPS; Reetu Räsänen/KuPS
 
Tyttöjen talenttileiri Eerikkilässä 13.-14.8.
Aino Kröger/WJK
 
TU20 Kanadan MM-kisoihin 28.7. - 24.8.
Pauliina Tähtinen/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat; Katarina Naumanen/Pallokissat; Paula Auvinen/Pallokissat
 
TU20 leirille Espooseen 14.-16.7.
Pauliina Tähtinen/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat; Katarina Naumanen/Pallokissat; Paula Auvinen/Pallokissat
 
U17 avoimeen PM-turnaukseen 28.7. - 2.8.
Felix Ferayahan/ KuPS; Ansu Sherrif JR/KuPS
 
TU16 avoimeen PM-turnaukseen 4.-9.7.
Aino Kröger/WJK
 
U16 Baltic Cupiin 26.-29.6.
Ansu Sherrif JR/KuPS; Felix Ferayhan/KuPS
 
U18 Baltic Cupiin 26.-29.6.
Saku Savolainen/KuPS; Peetu Pöyhönen/KuPS
 
TU18 Itävaltaa vastaan 12.-15.06.
Tiia Savolainen/Pallokissat
 
U21 Moldovaa vastaan 1.6.
Jerry Voutilainen/KuPS; Aleksi Paananen/KuPS
 
Tyttöjen talenttileiri Eerikkilässä 4.-5.6.
Pauliina Tähtinen/Pallokissat; Aino Kröger/WJK
 
TU17 Norjaa vastaan 11.-14.5.
Jasmin Miettinen/Pallokissat; Tiia Savolainen/Pallokissat; Iida Laakkonen/SiPS
 
TU20 Ruotsia vastaan 5.-8.5.
Pauliina Tähtinen/Pallokissat; Katarina Naumanen/Pallokissat; Paula Auvinen/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat
 
TU16 UEFA turnaukseen 1.-5.5.
Aino Kröger/WJK; Aada Tolvanen/Pallokissat
 
U17 Slovenia -otteluihin 28.4-1.5.
Aatu Laatikainen/KuPS; Mikko Pitkänen/KuPS
 
U15 Eerikkilään turnaukseen 21.-24.4.
Joona Hiltunen/LehPa; Ansu Sherrif JR/KuPS
 
TU19 EM-karsintaan Helsinkiin 5.-10.4.
Veera Vehviläinen/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat; Paula Auvinen/Pallokissat; Anni-Maija Kauppila/Pallokissat
 
Naisten maajoukkue MM-karsintaan 5.-10.4.
Katarina Naumanen/Pallokissat
 
U18 Puolaa vastaan 1.-3.4.
Saku Savolainen/KuPS
 
TU19 Islanti -otteluihin 11.-13.3.
Paula Auvinen/Pallokissat; Katarina Naumanen/Pallokissat; Veera Vehviläinen/Pallokissat; Anni-Maija Kauppila/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat
 
Pikkuhuuhkajat San Marinoon 5.3.
Aleksi Paananen/KuPS
 
Naisten maajoukkue Kyprokselle 5.-12.3.
Katarina Naumanen/Pallokissat
 
U18 Federation Cupiin 3.-6.3.
Saku Savolainen/KuPS
 
U19 Unkari -otteluihin 3.-6.3.
Jerry Voutilainen/KuPS; Saku Kvist/JIPPO
 
Tyttöjen talenttileiri Eerikkilässä 25.-26.02.
Aino Kröger/WJK
 
Naisten maajoukkue Skotlantia vastaan 13.2.
Katarina Naumanen/Pallokissat
 
U21 Komia turnaukseen 10.-15.2.
Aleksi Paananen/KuPS
 
TU19 leirille Eerikkilään 4.-6.2.
Tiia Mensonen/WJK; Emmi Manninen/WJK; Anni-Maija Kauppila/Pallokissat; Pauliina Tähtinen/Pallokissat
 
TU16 leirille Eerikkilään 4.-7.2.
Aino Kröger/WJK; Aada Tolvanen/Pallokissat
 
TU18 leirille Eerikkilään 28.-31.1.
Anni Havukainen/Pallokissat
 
TU17 leirille Eerikkilään 28.-31.1.
Jasmin Miettinen/SiPS; Iida Laakkonen/SiPS; Tiia Savolainen/Pallokissat
 
U15 leirille Eerikkilään 22.-24.1.
Miika Töyräs/KuPS; Sharp Räsänen/KuPS; Joona Hiltunen/LehPa; Ansu Sherrif JR/KuPS
 
TU20 leirille Eerikkilään 14.-16.01.
Katarina Naumanen/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat; Paula Auvinen/Pallokissat; Emilia Iskanius/Pallokissat; Ella-Rosa Huusko/Pallokissat
 
U17 Minskiin 17.-27.01.
Joonas Nissinen/KuPS; Mika-Matti Ruuskanen/KuPS; Aatu Laatikainen/KuPS
 
U18 Valentin Granatkin -turnaukseen 3.-12.01.
Saku Savolainen/KuPS
 
2013
 
U18 Belgia -otteluihin 2.-5.12.
Saku Savolainen/KuPS
 
TU16 leirille Eerikkilään 26.-28.11.
Aino Kröger/WJK; Aada Tolvanen/Pallokissat
 
TU19 leirille Eerikkilään 26.-28.11.
Paula Auvinen/Pallokissat; Anni-Maija Kauppila/Pallokissat; Veera Vehviläinen/Pallokissat; Emmi Manninen/WJK; Tiia Mensonen/WJK
 
Naisten maajoukkue leirille Eerikkilään 26.-28.11.
Katarina Naumanen/Pallokissat; Emilia Iskanius/Pallokissat; Ella Vanhanen/Pallokissat; Ella-Rosa Huusko/Pallokissat
 
TU18 leirille Eerikkilään 20.-22.11.
Anni Havukainen/Pallokissat
 
TU17 leireilee Eerikkilässä 20.-22.11.
Jasmin Miettinen/SiPS; Iida Laakkonen/SiPS; Tiia Savolainen/Klubi-36
 
U21 EM-karsintaan
Aleksi Paananen/KuPS
 
U19 EM-karsintaturnaukseen
Jerry Voutilainen/KuPS
 
Tehoryhmä Eerikkilään
Ilmari Niskanen/PK-37
 
U15 poikien Tähtitarha -tapahtuma
Tuukka Kurki/LehPa; Jere Hiltunen/LehPa; Ansu Sherriff JR/KuPS; Sharp Räsänen/KuPS; Jarno Lauronen/KuPS; Miika Töyräs/KuPS
 
B-maajoukkue Meksikoa vastaan 31.10.
Tuomas Rannankari/KuPS; Aleksi Paananen/KuPS
 
Naisten maajoukkue Kazakstania vastaan
Katarina Naumanen/Pallokissat
 
U15 nuorten Olympiakarsintaan
Ansu Sherrif JR/KuPS
 
U17 EM -karsintaan
Ilmari Niskanen/PK-37; Mika-Matti Ruuskanen/KuPS
 
U19 Norja -otteluihin
Jerry Voutilainen/KuPS
 
TU17 EM- jatkokarsintaan
Jasmin Miettinen/SiPS
 
U17 Turkkia vastaan 24.-26.09.
Ilmari Niskanen/PK-37; Mika-Matti Ruuskanen/KuPS
 
TU19 EM-karsintaan 17.-26.9.
Katarina Naumanen/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat; Paula Auvinen/Pallokissat; Anni-Maija Kauppila/Pallokissat
 
U16 Pohjois-Irlanti -otteluihin 18.-20.9.
Rony Huhtala/JIPPO-j
 
U21 Englantia ja Liettuaa vastaan 5.-9.9.
Aleksi Paananen/KuPS
 
TU18 leirille Eerikkilään
Anni Havukainen/Pallokissat
 
TU16 kaksoismaaotteluun Walesiin
Aino Kröger/WJK
 
TU19 EM-lopputurnaukseen 15.8.- 31.8.
Katariina Naumanen/Pallokissat; Emilia Iskanius/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat; Paula Auvinen/Pallokissat; Ella-Rosa Huusko/Pallokissat
 
U21 Walesia vastaan 14.8.
Aleksi Paananen/KuPS
 
U17 PM-turnaukseen 4.-10.8.
Ilmari Niskanen/PK-37; Mika-Matti Ruuskanen/KuPS; Aatu Laatikainen/KuPS
 
TU17 EM- karsintaan 1.8.-8.8.
Jasmin Miettinen/SiPS
 
TU19 leirille Eerikkilään 23.-24.07.
Katarina Naumanen/Pallokissat; Paula Auvinen/Pallokissat; Emilia Iskanius/Pallokissat; Erika Winter/Pallokissat; Ella-Rosa Huusko/Pallokissat
 
Naisten Maajoukkue EM -lopputurnaukseen 10.-28.07.
Ella Vanhanen/Pallokissat
 
TU16 PM-turnaukseen 30.6.-7.7.
Jasmin Miettinen/SiPS
 
U16 Baltic Cupiin 24.6.-28.6.
Mika-Matti Ruuskanen/KuPS; Roope Kuosmanen/KuPS; Aatu Laatikainen/KuPS; Ilmari Niskanen/PK-37
 
TU19 & TU 18 -pelileirillä Vantaalla 15.-17.06.
Katarina Naumanen/Pallokissat, Jenni Kuosmanen/Pallokissat, Ella-Rosa Huusko/Pallokissat, Erika Winter/Pallokissat, Emilia Iskanius/Pallokissat, Paula Auvinen/Pallokissat
 
U21 Liettuaa vastaan 11.6.
Aleksi Paanane/KuPS
 
U21 Norjaa vastaan 5.6.
Aleksi Paananen/KuPS
 
Naisten maajoukkue Ranska -otteluun 01.06.
Ella Vanhanen/Pallokissat
 
Tyttöjen Talenttileiri Eerikkilässä 15.-16.05.
Emilia Iskanius/Pallokissat
 
TU16 UEFA turnaukseen Latviaan 4.-8.5.
Jasmin Miettinen/SiPS
 
U16 UEFA turnaukseen Latviaan 29.4-3.5.
Ilmari Niskanen/PK-37, Aatu Laatikainen/KuPS
 
TU19 EM-jatkokarsintaan 1.-10.4.
Jenni Kuosmanen/Pallokissat, Emilia Iskanius/Pallokissat, Paula Auvinen/Pallokissat, Erika Winter/Pallokissat ja Ella-Rosa Huusko/Pallokissat
 
U17 EM-jatkokarsintaan 24.-31.3.
Jere Tuovinen/KuPS
 
Naisten A-maajoukkue Slovakiaa vastaan 2.-7.4.
Ella Vanhanen/Pallokissat
 
TU17 EM -jatkokarsintaan 24.-29.3.
Anni Havukainen/Pallokissat
 
U19 Itävalta -otteluihin 21.-25.3.
Jerry Voutilainen/KuPS
 
U21 Unkaria vastaan 26.3.
Aleksi Paananen/KuPS
 
Naisten maajoukkue Kyprokselle 4.-13.3.
Ella Vanhanen/Pallokissat
 
U17 kohtaa Hollannin 6.3.
Jere Tuovinen/KuPS
 
U16 leirille Eerikkilään 6.-8.3.
Ilmari Niskanen/PK-37, Joonas Nissinen/KuPS, Mika-Matti Ruuskanen/KuPS
 
TU19 maaotteluihin Italiaan 4.-8.3.
Jenni Kuosmanen/Pallokissat, Emilia Iskanius/Pallokissat, Ella-Rosa Huusko/Pallokissat, Erika Winter/Pallokissat ja Paula Auvinen/Pallokissat
 
TU17 maaotteluihin Italiaan 11.-14.2.
Reetta Räisänen/SiPS
 
U21 Komia -turnaukseen 13.-16.2.
Sami Räsänen/KuPS, Aleksi Paananen/KuPS
 
Naisten B-maajoukkue Eerikkilään 8.-.9.2.
Ella Vanhanen/Pallokissat
 
U16 Wales -otteluihin 12.-14.2.
Aatu Laatikainen/KuPS
 
U17 leirille Eerikkilään 6.-8.2.2013
Jere Tuovinen/KuPS
 
U21 leirille Eerikkilään 4.-6.2.2013
Aleksi Paananen/KuPS
 
TU16 leirille Eerikkilään 5.-7.2.2013
Jasmin Miettinen/SiPS, Iida Laakkonen/SiPS
 
TU18 leirille Eerikkilään 5.-7.2.2013
Paula Auvinen/Pallokissat, Anni-Maija Kauppila/Pallokissat ja Erika Winter/Pallokissat
 
TU17 leirille Eerikkilään 30.1.-1.2.2013
Anni Havukainen/Pallokissat; Reetta Räisänen/SiPS
 
TU19 leirille Eerikkilään 30.1.-1.2.2013
Ella-Rosa Huusko/Pallokissat; Jenni Kuosmanen/Pallokissat; Emilia Iskanius/Pallokissat
 
Naiset leirille Eerikkilään 15.-18.1.2013
Katarina Naumanen/Pallokissat; Ella Vanhanen/Pallokissat
 
U18 Valentin Granatin Memorial -turnauksessa 4.-14.01.2013
Jerry Voutilainen/KuPS