Suomen A-maajoukkueet pelaavat syyskuussa tärkeitä EM-karsintaotteluita, mutta ohjelmassa on myös liuta mielenkiintoisia nuorten pelejä.
Tulemme päivittämään tätä uutista sitä mukaan, kun otteluita pelataan. Päivitämme uutiseen myös tv- tai nettinäkyvyyksiä sitä mukaan kun lähetykset varmistuvat.
A- ja U21-MAAOTTELUT (ajat Suomen aikaa)
Päiväys | Aika | Joukkue | Ottelu ja pelipaikka | Ottelun tyyppi | Näkyvyys / tulos | Lipunmyynti / Yleisömäärä |
Ma 2.9. | 18.00 | Helmarit |
Albania-Suomi Elbasan ALB |
EM-karsinta | 0-3 (0-3) | - |
To 5.9. | 21.45 | Huuhkajat | Suomi-Kreikka Tampere | EM-karsinta | 1-0 (0-0) | 16163 |
Pe 6.9. | 18.30 | Pikkuhuuhkajat | Ukraina-Suomi Zaporizhia UKR | EM-karsinta | 0-2 (0-1) | - |
Su 8.9. | 21.45 | Huuhkajat | Suomi-Italia Tampere | EM-karsinta | 1-2 (0-0) | 16292 |
Ti 10.9. | 19.00 | Pikkuhuuhkajat | Suomi-Pohjois-Irlanti Oulu | EM-karsinta | 1-1 (1-1) | 3666 |
TYTTÖ- JA POIKAMAAOTTELUT (ajat Suomen aikaa)
Päiväys | Aika | Joukkue | Ottelu ja pelipaikka | Ottelun tyyppi | Näkyvyys / tulos | Lipunmyynti / Yleisömäärä |
To 29.8. | 20.30 | U19-tytöt | Sveitsi-Suomi
Collombey-Muraz SUI |
Maaottelu | 2-3 (0-1) | - |
Pe 30.8. | 17.30 | U17-tytöt | Suomi-Tanska Klaukkala | Maaottelu | 1-0 (1-0) | 507 |
La 31.8. | 13.00 | U19-tytöt |
Sveitsi-Suomi Collombey-Muraz SUI |
Maaottelu |
0-8 (0-5) |
- |
Ma 2.9. | 11.00 | U17-tytöt | Suomi-Tanska Eerikkilä | Maaottelu | 2-3 (1-2) | 51 |
Pe 6.9. | 17.30 | U19-pojat | Suomi-Slovakia Sauvo | Maaottelu | 0-1 (0-0) | 616 |
Pe 6.9. | 17.30 | U17-pojat | Englanti-Suomi Sulejówek POL | Maaottelu | 5-0 (2-0) | - |
Su 8.9. | 12.30 | U17-pojat | Suomi-Romania
Ząbki POL |
Maaottelu | 1-1 (0-1) | - |
Ma 9.9. | 18.00 | U19-pojat | Suomi-Slovakia Kauniainen | Maaottelu | 2-1 (1-0) | 709 |
Ti 10.9. | 12.30 | U17-pojat | Norja-Suomi Varsova POL |
Maaottelu | 4-1 (2-1) | - |
Ti 17.9. | 17.00 | U16-pojat | Suomi-Pohjois-Irlanti Urjala | Maaottelu | 1-1 (1-0) | 347 |
To 19.9. | 17.00 | U16-pojat |
Suomi-Pohjois-Irlanti Eerikkilä |
Maaottelu | 2-3 (0-1) | 123 |
Ke 25.9. | 16.30 | U17-pojat | Suomi-Tshekki Salo | EM-karsinta | 0-0 | 556 |
La 28.9. | 13.00 | U17-pojat |
Bosnia-Hertsegovina-Suomi Kaarina |
EM-karsinta | 1-2 (1-1) | 542 |
Ti 1.10. | 16.30 | U17-pojat |
Moldova-Suomi Parainen |
EM-karsinta | 0-3 (0-3) | 469 |
Päivitetty 1.10.2019.