Takaisin
20.1.2022 klo 13.41

Suomen Cupin tasauskierroksen ja ensimmäisen kierroksen arvontatulokset

Jaa:

Miesten Suomen Cupin tasauskierrokselle ja ensimmäisellä kierrokselle on arvottu kaikki ensimmäiset arvontakorit. Kotiottelun saa alemmalla sarjatasolla pelaava joukkue, lukuun ottamatta FC Kontua, joka on otteluparissaan kotijoukkue vuoden 2021 Regions' Cup -menestyksen perusteella. M35-joukkueet rinnastetaan Vitosen joukkueisiin.

Linkki arvontojen tallenteeseen Veikkauksen studiossa >> (kaupallinen yhteistyö)

Linkki OTTELUPAREIHIN tulospalveluSSA >>

 

 

Kori 1 

Kierros 0 - Ottelu Koti   Vieras  
1 FC RP (5) Rusko KuuLa (5) Turku
2 Lieto (4) Lieto ÅCF (4) Turku
3 PaiHa (3) Paimio ÅIFK (3) Turku
Kierros 1 - Ottelu Koti   Vieras  
27 Qppis (6) Turku PiPS (5) Piikkiö
28 TuTo (6) Turku JyTy (4) Turku
29 TPS M35 (M35/5) Turku Voittaja, ottelu 2  
30 NuPS (4) Vihti BK-46 (3) Raasepori
31 TuNL (6) Turku SC Wolves (4) Parainen
32 FC Inter M35 (M35/5) Turku KaaPS (5) Kaarina
33 FC Global (5) Turku Voittaja, ottelu 1  
34 TuRaKe (5) Turku TPK (3) Turku
35 FC KyPS (6) Pöytyä Peimari Utd 2 (5) Sauvo
36 TuPV (6) Turku LoPa (4) Lohja
37 FC Inter 2 (3) Turku VG-62 (3) Naantali
38 TuKV 2 (5) Turku TuWe (4) Turku
39 FC HIK (4) Hanko FC Åland (3) Maarianhamina
40 Masku (3) Masku Voittaja, ottelu 3  
41 Torre Calcio (6) Turku AFC Campus (5) Turku

Kori 2 

Kierros 0 - Ottelu Koti   Vieras  
4 PEP (5) Espoo SAPA/2 (5) Helsinki
5 PPS/Diablos Rojos (6) Vantaa KäPa/NoLe (4) Helsinki
6 Sexypöxyt M35 (M35/5) Espoo HPS (3) Helsinki
7 FC Kontu/TDJ (7) Helsinki FC Kirkkonummi (3) Kirkkonummi
8 Olarin Kiksi (5) Espoo FC Espoo (3) Espoo
9 Helsingin Ponnistus (4) Helsinki PuiU (3) Helsinki
10 Nikinmäki United (6) Vantaa EBK/Reservi (4) Espoo
Kierros 1 - Ottelu Koti   Vieras  
42 Voittaja, ottelu 5   FC KontU/KoVa (5) Helsinki
43 LPS/2 (5) Helsinki PETO (4) Helsinki
44 FC Honka/3 (4) Espoo Voittaja, ottelu 8  
45 EsPa/Renat (5) Espoo Voittaja, ottelu 7  
46 Kilo IF/1 (6) Espoo Ruila (6) Helsinki
47 FC Wild (4) Kirkkonummi SexyPöxyt (3) Espoo
48 Kurvin Vauhti (4) Helsinki Toukolan Teräs (3) Helsinki
49 Jokerit FC (5) Helsinki AC Rastaala (4) Espoo
50 Voittaja, ottelu 4   PPJ/Ruoholahti (4) Helsinki
51 FC POHU/Simpsons (5) Helsinki Gnistan M35 (M35/5) Helsinki
52 PPV (5) Helsinki Valtti (3) Helsinki
53 FC Germania (5) Helsinki Voittaja, ottelu 9  
54 FC Korso/United (4) Vantaa SUMU/sob (4) Helsinki
55 Voittaja, ottelu 6   LePa (3) Espoo
56 AC StaSi (6) Helsinki EPS/Reservi (3) Espoo
57 AS RaPe (7) Helsinki Atlantis FC/Akatemia (3) Helsinki
58 MPS/Atletico Malmi (3) Helsinki GrIFK/U23 (3) Kauniainen
59 Vesa (4) Helsinki Voittaja, ottelu 10  
60 Länsiväylän Dynamo (6) Espoo MLHF (5) Helsinki

Kori 3

Kierros 0 - Ottelu Koti   Vieras  
11 FC Hieho (5) Helsinki VJS/2 (4) Vantaa
12 Käpylä Maanantai (5) Helsinki PK-35/2 (4) Helsinki
13 FC Honka/Leopardit (6) Espoo Colo-Colo (5) Helsinki
14 FC WILD/2 (5) Kirkkonummi TiPS (3) Vantaa
15 Chicken Wings (4) Helsinki HIFK/2 (3) Helsinki
16 HooGee/2 (4) Espoo MPS/2020 (3) Helsinki
Kierros 1 - Ottelu Koti   Vieras  
61 Helsingin Ponnistus/Peruskallio (6) Helsinki Voittaja, ottelu 12  
62 HIFK/3 (6) Helsinki Voittaja, ottelu 14  
63 GNU M35 (M35/5) Helsinki Helsingin Ponnistus/2 (5) Helsinki
64 FC Kirkkonummi/3 (6) Kirkkonummi PPS/Old Stars (4) Vantaa
65 LPS/Kuninkaat (5) Helsinki KoiPS (3) Vantaa
66 RiRa (5) Vantaa Ponnistajat (3) Helsinki
67 MPS/Atletico Akatemia (5) Helsinki Voittaja, ottelu 15  
68 MLHF/2 (7) Helsinki Voittaja, ottelu 16  
69 LePa/2 (5) Espoo LJS (4) Espoo
70 FC Kiffen/3 (4) Helsinki EsPa (3) Espoo
71 Gnistan/Ogeli (4) Helsinki EBK (3) Espoo
72 FC Kontu (3) Helsinki FC FINNKURD (3) Helsinki
73 MoPo (7) Helsinki Voittaja, ottelu 11  
74 FC POHU/JäPa (4) Helsinki SAPA (3) Helsinki
75 ToTe/Legends (4) Helsinki Töölön Taisto (3) Helsinki
76 ToTe/Keparoi (6) Helsinki HPS/2 (4) Helsinki
77 Kasiysi (5) Espoo Voittaja, ottelu 13  
78 Kurvin Vauhti/Partiz (6) Helsinki EPS/1 (4) Espoo
79 FC Pakila (7) Helsinki LePa M35 (M35/5) Espoo

Kori 4

Kierros 0 - Ottelu Koti   Vieras  
17 Pelikaani (6) Hyvinkää LAUTP (5) Lappeenranta
18 PoPo (6) Kotka NouLa (3) Järvenpää
19 PPS (5) Vantaa HAlku (4) Pornainen
20 AskU (5) Askola FC LaPa/2 (4) Lappeenranta
21 KelA (5) Tuusula KJP/2 (4) Kouvola
Kierros 1 - Ottelu Koti   Vieras  
80 Naseva (6) Lahti JaPS M35 (M35/5) Lahti
81 FC Villisiat (6) Kouvola Ares-86 (5) Hyvinkää
82 KoPa (3) Lemi RiPS (3) Riihimäki
83 Purha (4) Kouvola Voittaja, ottelu 20  
84 Jäppärä (5) Kärkölä Kumu JT/edustus (4) Kouvola
85 KarPo (6) Kotka JäPS/47 (3) Järvenpää
86 Nopsa (5) Nastola JäPS/U23 (5) Järvenpää
87 Voittaja, ottelu 21   KJP (3) Kouvola
88 HAlku/FC (6) Pornainen Voittaja, ottelu 19  
89 PaPe (6) Kouvola Edustus IPS (3) Imatra
90 FC Loviisa (4) Loviisa HaPK Edustus (3) Hamina
91 I-HK (5) Vantaa HyPS (4) Hyvinkää
92 KoiPS/Dynamo (5) Vantaa Kultsu FC (3) Lappeenranta
93 TuPS (3) Tuusula MyPa (3) Kouvola
94 ViTa (6) Lohja Jäntevä (4) Kotka
95 Union Plaani/17 (5) Heinola Voittaja, ottelu 18  
96 Voittaja, ottelu 17   Union Plaani (3) Heinola

Kori 5

Kierros 0 - Ottelu Koti   Vieras  
22 JanPa (6) Janakkala Loiske (3) Lempäälä
23 FC Kangasala (5) Kangasala NePa (5) Tampere
24 UrPS (5) Urjala P-Iirot (3) Rauma
25 LeKi-futis (4) Lempäälä Tampere United/2 (3) Tampere
26 Mäntän Valo (5) Mänttä-Vilppula FC HaPo (5) Harjavalta

 

Kierros 1 - Ottelu Koti   Vieras  
97 Fish United (6) Tampere Pato (4) Tervakoski
98 ViiPV (5) Akaa TPV (3) Tampere
99 Ylöjärvi United FC (5) Ylöjärvi Voittaja, ottelu 24  
100 Voittaja, ottelu 26   PP-70 (3) Tampere
101 FC Helmi Jätkä (7) Tampere FC Eurajoki/II (6) Eurajoki
102 FC Haka-j/Musta (6) Valkeakoski Tuisku (6) Orivesi
103 Voittaja, ottelu 23   TaPa (4) Tampere
104 Voittaja, ottelu 25   ACE (3) Tampere
105 FC Vapsi (6) Sastamala TP-49 (4) Akaa
106 PiPo-79 (5) Tampere ToVe (3) Pori
107 TyPS (6) Sastamala PoPa (5) Pori
108 Ilves/4 (6) Tampere FC Haka j. (3) Valkeakoski
109 P-Iirot/2 (4) Rauma Voittaja, ottelu 22  
110 FC Melody (3) Tampere NoPS (3) Nokia
111 SOHO SS (7) Tampere Ilves/3 (7) Tampere
112 VesVi (4) Vesilahti FC Eurajoki (4) Eurajoki
113 LLuja (6) Huittinen LaVe/KPR (6) Hämeenlinna

Kori 6

Kierros 1 - Ottelu Koti   Vieras  
114 RyPK-84 (5) Kokkola SIF (3) Vaasa
115 APV (6) Alavus FC KOMU (5) Mustasaari
116 Virkiä (4) Lapua SJK-j (3) Seinäjoki
117 IK (4) Ilmajoki FC Kiisto (3) Vaasa
118 FC Ylivieska/2 (6) Ylivieska SJK-j Apollo (6) Seinäjoki
119 Sisu (5) Seinäjoki ABC (5) Vaasa
120 HyMy (6) Seinäjoki KPS (5) Kokkola
121 Lapuan Ponnistus-90 (5) Lapua Sääripotku (4) Kokkola
122 KJV/Kanu (6) Kauhava Black Eagles (5) Pietarsaari

Kori 7

Kierros 1 - Ottelu Koti   Vieras  
123 FCS (6) Saarijärvi KonnU (6) Konnevesi
124 FCV/Reds (6) Jyväskylä AFC Keltik (4) Joensuu
125 KeuPa (3) Keuruu JPS (3) Jyväskylä
126 KeuPa/2 (6) Keuruu SC Riverball (3) Joensuu
127 KaDy/2 (5) Jyväskylä BET (4) Jyväskylä
128 Inter Jyväskylä (6) Jyväskylä NiemU (4) Rääkkylä
129 Yllätys (5) Liperi PetPet (5) Petäjävesi
130 KAJO (4) Kouvola Huima/Urho (4) Äänekoski
131 Harjun Potku (5) Jyväskylä FC Soho (5) Jyväskylä

Kori 8

Kierros 1 - Ottelu Koti   Vieras  
132 STPS (5) Savonlinna Kuopion Elo (3) Kuopio
133 Puijon Pallo M35 (M35/5) Kuopio WJK (3) Varkaus
134 SiPS (5) Siilinjärvi AC BARCA (3) Kuopio
135 FC Tarzan (5) Kuopio PK-37 (3) Iisalmi
136 KaPa (5) Kajaani KJK (4) Kuopio
137 SaPa (3) Pieksämäki RPS Lions (3) Ruokolahti

Kori 9

Kierros 1 - Ottelu Koti   Vieras  
138 KemPa (5) Keminmaa Puleward City (4) Oulu
139 FC SCJ (5) Rovaniemi Tervarit-j (3) Oulu
140 Kolarin Kontio (5) Kolari TP-47 (3) Tornio
141 OuJK (5) Oulu KePS (3) Kemi
142 Villan Pojat (4) Oulu Roi Utd (3) Rovaniemi