Takaisin
14.11.2019 klo 16.00

Suomen Cupin lohkovaiheen ohjelma valmis

Jaa:

Ⓒ SPL / Jussi Eskola

Miesten Suomen Cupin 2020 lohkovaiheen otteluohjelma on valmistunut.

Suomen Cupissa sekä Veikkausliigan että Ykkösen joukkueet pelaavat kahdessa kuuden joukkueen lohkossa yksinkertaisen sarjan. Lohkojen joukkueet ovat keskenään sopineet otteluohjelman ennalta valmiiseen kaavioon tehdyn koti-/vierasarvonnan pohjalta.

Suomen Cupin 2020 lohkovaihe käynnistyy 25.1.2020.

Cupin lohkovaiheen ohjelma:

Suomen Cup   A lohko       Veikkausliigan joukkueet
               
               
FC Honka - HIFK   la 25.1. Esport Arena 13:00
HJK - TPS   la 25.1. Talin jalkapallohalli 13:30
FC Inter - IFK Mariehamn   la 25.1. LähiTapiola Areena 15:15
               
HIFK - HJK   la 1.2. Talin jalkapallohalli 13:30
FC Inter - FC Honka   la 1.2. Kupittaa 5 13:00
IFK Mariehamn - TPS   su 2.2. Eckeröhallen 19:00
               
TPS - HIFK   pe 7.2. LähiTapiola Areena 14:00
FC Honka - IFK Mariehamn   la 8.2. Esport Arena 13:00
HJK - FC Inter   la 8.2. Talin jalkapallohalli 13:30
               
HIFK - FC Inter   pe 14.2. Talin jalkapallohalli 18:00
TPS - FC Honka   la 15.2. LähiTapiola Areena 13:00
HJK - IFK Mariehamn   la 15.2. Talin jalkapallohalli 13:30
               
FC Honka - HJK   to 27.2. Esport Arena 15:00
FC Inter - TPS   la 29.2. LähiTapiola Areena 15:15
IFK Mariehamn - HIFK   la 29.2. Eckeröhallen 19:00
Suomen Cup   B lohko       Veikkausliigan joukkueet
               
FC Lahti - Ilves   la 25.1. Mukkulahalli 14:00
RoPS - SJK   la 25.1. Heinäpään jh, Oulu 14:00
FC Haka - KuPS   la 25.1. Sahara, Valkeakoski 14:30
               
KuPS - FC Lahti   pe 31.1. Kuopiohalli 18:30
SJK - FC Haka   la 1.2. Wallsport Areena 14:00
Ilves - RoPS   la 1.2. Pirkkahalli 14:30
               
SJK - FC Lahti   la 8.2. Wallsport Areena 14:00
Ilves - KuPS   la 8.2. Pirkkahalli 14:30
RoPS - FC Haka   su 9.2. Heinäpään jh, Oulu 18:00
               
KuPS - SJK   pe 14.2. Kuopiohalli 18:30
FC Lahti - RoPS   la 15.2. Mukkulahalli 14:00
FC Haka - Ilves   la 15.2. Pirkkahalli 14:30
               
FC Lahti - FC Haka   la 22.2. Mukkulahalli 14:00
Ilves - SJK   la 22.2. Pirkkahalli 14:30
KuPS - RoPS   pe 28.2. Kuopiohalli 18:30
Suomen Cup   A lohko       Ykkösen joukkueet  
               
MuSa - KTP   su 26.1. Karhuhalli 19:00
EIF - Gnistan   la 25.1. Keskuskenttä 14:00
MP - MYPA   la 25.1. Urpola tn 15:00
               
MYPA - MuSa   la 1.2. Lehtomäki 13:00
KTP - EIF   la 1.2. Arto Tolsa Areena 15:30
Gnistan - MP   la 1.2. Talin halli 16:15
               
MuSa - MP   pe 7.2. Karhuhalli 19:00
KTP - Gnistan   la 8.2. Arto Tolsa Areena 14:00
EIF - MYPA   la 8.2. Keskuskenttä 14:00
               
MuSa - Gnistan   pe 14.2. Karhuhalli 19:00
MP - EIF   la 15.2. Urpola tn 14:00
MYPA - KTP   la 15.2. lehtomäki 13:00
               
Gnistan - MYPA   la 22.2. Talin halli 13:00
EIF - MuSa   la 22.2. Keskuskenttä 14:00
KTP - MP   la 22.2. Arto Tolsa Areena 14:00
Suomen Cup   B lohko       Ykkösen joukkueet  
               
KPV - AC Oulu   la 25.1. Kippari halli 15:00
FF Jaro - AC Kajaani   la 25.1. Tellushalli 15:15
VPS - SJK Akatemia   la 25.1. Fennia Arena 18:00
               
SJK Akatemia - FF Jaro   pe 29.2. Wallsport Areena 19:30
AC Oulu - AC Kajaani   la 1.2. Arina Areena 14:00
KPV - VPS   la 1.2. Kippari halli 15:00
               
FF Jaro - KPV   la 8.2. Tellushalli 15:15
VPS - AC Oulu   la 8.2. 18:00 18:00
AC Kajaani - SJK Akatemia   la 8.2. Jalkapallohalli 19:00
               
SJK Akatemia - KPV   pe 14.2. Wallsport Areena 19:30
FF Jaro - AC Oulu   la 15.2. Tellushalli 15:15
AC Kajaani - VPS   la 15.2. Jalkapallohalli 18:00
               
VPS - FF Jaro   pe 21.2. Fennia Arena 20:00
AC Oulu - SJK Akatemia   la 22.2. Arina Areena 14:00
KPV - AC Kajaani   la 22.2. Kippari halli 15:00