Takaisin
17.11.2017 klo 16.00

Suomen Cupin 2018 lohkovaiheen otteluohjelma julkaistu

Jaa:

Ⓒ SPL / Jussi Eskola

Kauden 2018 miesten Suomen Cup jatkuu lohkovaiheella heti tammikuussa. Lohkovaiheen otteluohjelma on nyt julkaistu.

Suomen Cupin lohkovaihe pelataan edelliskauden tapaan viidessä kuuden joukkueen lohkossa yksinkertaisena sarjana. Lohkovaiheen ensimmäiset ottelut pelataan perjantaina 19.1. ja viimeiset ottelut ovat ohjelmassa lauantaina 10.3.

Lohkovoittajat etenevät suoraan cupin puolivälieriin. Lohkokakkoset sekä paras lohkokolmonen jatkavat puolivälieräkarsinnassa, joissa ratkaistaan loput kolme puolivälieräpaikkaa.

Lohkovaiheen otteluohjelma on tässä vaiheessa alustava ja siihen mahdollisesti tulevat muutokset tehdään viivytyksettä tulospalvelun sivuille.

Miesten Suomen Cupin 2018 lohkojako:

Lohko A Lohko B Lohko C Lohko D Lohko E
         
RoPS VPS JJK HIFK IFK Mariehamn
PS Kemi SJK Ilves HJK FC Inter
KuPS KPV FC Lahti FC Honka EIF
AC Oulu FF Jaro FC Haka Gnistan TPS
AC Kajaani TPV GrIFK FC KTP Klubi 04
MuSa PKK-U FC Viikingit PEPO FC Honka Akatemia

Miesten Suomen Cupin 2018 lohkovaiheen otteluohjelma (alustava):

MD1            
  KPV - TPV 19.1. Kipparihalli 19:00
  KuPS - MuSa 19.1. Kuopiohalli 19:00
  FC Inter - EIF 19.1. Javenture 19:00
  TPS - Klubi 04 20.1. Kupittaa 5tn 14:00
  FC Honka - FC KTP 20.1. Esport Arena 14:00
  HJK - PEPO 20.1. Talin halli 14:00
  PS Kemi - AC Kajaani 20.1. Junkohalli 15:00
  SJK - PK K-U 20.1. Wallsport Areena 15:30
  HIFK - Gnistan 21.1.    
  IFK Mariehamn - FC Honka Akatemia 21.1. Eckeröhallen 18:00
MD2            
  VPS - FF Jaro 26.1. Fennia Arena 18:00
  Gnistan - HJK 26.1. Talin halli 18:30
  FC Lahti - FC HAKA 27.1. Mukkula halli 13:00
  JJK - GrIFK 27.1. Vehkahalli 14:00
  Ilves - FC Viikingit 27.1. Pirkkahalli 14:30
  AC Kajaani - AC Oulu 27.1. Kajaanin pallohalli 15:00
  MuSa - RoPS 27.1. Karhuhalli 17:00
  PS Kemi - KuPS 28.1. Junkohalli 15:00
  IFK Mariehamn - Klubi 04 28.1. Eckeröhallen 18:00
MD3            
  TPS - IFK Mariehamn 2.2. Kupittaa 5tn 17:00
  KuPS - AC Kajaani 2.2. Kuopiohalli 19:00
  KPV - SJK 2.2. Kipparihalli 19:00
  RoPS - PS Kemi 3.2.   13:00
  JJK - Ilves 3.2. Vehkahalli 14:00
  GrIFK - FC HAKA 3.2. VW-halli 14:00
  FC Honka - HJK 3.2. Esport Arena 14:00
  FC KTP - Gnistan 3.2. Arto Tolsa Areena 14:00
  FC Viikingit - FC Lahti 3.2. Talin halli 15:00
  PK K-U - VPS 3.2. Kalevan tn, Kerava 17:00
  TPV - FF Jaro 3.2. Pirkkahalli 17:30
  Klubi 04 - FC Honka Akatemia 3.2. Telia 5G  
  PEPO - HIFK 4.2. AviaSport Arena 13:00
MD4            
  HIFK - FC KTP 9.2. Talin halli 19:00
  FC Inter - TPS 9.2. Javenture 19:00
  RoPS - AC Oulu 10.2. Ounashalli 13:00
  FC Lahti - JJK 10.2. Mukkula halli 13:00
  FC HAKA - FC Viikingit 10.2. Sahara tn 14:30
  Ilves - GrIFK 10.2. Pirkkahalli 14:30
  FF Jaro - PK K-U 10.2. Tellushalli 15:00
  SJK - TPV 10.2. Wallsport Areena 15:00
  Gnistan - PEPO 10.2. Talin halli 16:00
  VPS - KPV 10.2. Fennia Arena 17:00
  MuSa - PS Kemi 10.2. Karhuhalli 17:00
MD5            
  HIFK - FC Honka 16.2. Talin halli 19:00
  RoPS - AC Kajaani 17.2. Ounashalli 13:00
  HJK - FC KTP 17.2. Talin halli 14:00
  AC Oulu - KuPS 17.2. Heinäpään jalkapallohalli 14:00
  Ilves - FC Lahti 17.2. Pirkkahalli 14:30
  FC Viikingit - JJK 17.2. Talin halli 15:00
  VPS - TPV 17.2. Fennia Arena 17:00
  Klubi 04 - EIF 17.2. Talin halli 19.00
  IFK Mariehamn - FC Inter 18.2. Eckeröhallen 18:00
MD6            
  FC Lahti - GrIFK 24.2. Mukkula halli 13:00
  HJK - HIFK 24.2. Talin halli 14:00
  FC HAKA - Ilves 24.2. Pirkkahalli 14:30
  FF Jaro - SJK 24.2. Tellushalli 15:00
  AC Oulu - MuSa 24.2. Heinäpään jalkapallohalli 15:30
  PK K-U - KPV 24.2. Kalevan tn, Kerava 17:00
  EIF - FC Honka Akatemia 26.2. Tammisaari keskuskenttä 17:30
MD7            
  EIF - IFK Mariehamn 2.3. Tammisaari keskuskenttä 17:00
  FC Inter - Klubi 04 3.3. Kupittaa 5tn 13:00
  PEPO - FC Honka 3.3. Amis 14:00
  FC Honka Akatemia - TPS 3.3. Esport Arena 15:00
MD8            
  KPV - FF Jaro 9.3. Kipparihalli 19:00
  TPV - PK K-U 9.3. Pirkkahalli 19:00
  JJK - FC HAKA 10.3. Vehkahalli 14:00
  GrIFK - FC Viikingit 10.3. VW-halli 14:00
  KuPS - RoPS 10.3. Savon Sanomat Areena 14:00
  PS Kemi - AC Oulu 10.3. Junkohalli 14:00
  FC Honka - Gnistan 10.3. Esport Arena 14:00
  FC KTP - PEPO 10.3. Arto Tolsa Areena 14:00
  TPS - EIF 10.3. Kupittaa 5tn 14:00
  AC Kajaani - MuSa 10.3. Kajaanin pallohalli 15:00
  FC Honka Akatemia - FC Inter 10.3. Esport Arena 17:00
  SJK - VPS 10.3. Wallsport Areena 19:00