Takaisin
24.10.2020 klo 20.51

Pelaajat nimetty poikien marraskuun yhteisalueleireille

Jaa:

Koronatilanteen takia perutun poikien Tähtitarhatapahtuman asemasta järjestettävien yhteisalueleirien pelaajalistat on julkaistu.

2006-syntyneiden poikien vuoden huipennus järjestetään tänä vuonna kahtena yhteisalueleirinä. 1.-3.11. Eerikkilään kokoontuvat kahtena ryhmänä Läntisen, Itäisen ja Pohjoisen alueen pelaajat. Vastaavasti Etelän alueen pelaajat ovat vastaavalla leirillä 3.-5.11.

Leireille nimetyt pelaajat:

Leiri 1.-3.11.:

  RYHMÄ A   RYHMÄ B  
Maalivahdit Juho Danska KaaPo Tino Kangasaho FC Inter
  Johannes Viitala Ilves Juho Saarelainen KuPS
         
Kenttäpelaajat Aapo Boström TPS Leo Autti RoPS
  Bertan Bushi TPS Onni Helén TPS
  Emil Eriksson TPS Vilho Huovila Kajo
  Arttu Junttila Ajax-Sarkkiranta Otto Huttunen JJK
  Lucas Kagan FC Inter Viljami Jokiranta PEPO
  Kusti Kärkkäinen KuPS Miska Kangasmetsä  JJK
  Arvid Lundberg IFK Mariehamn Deniz Kocol OLS
  Niilo Luovila Pallo-Iirot Jesse Korhonen OLS
  Juho Lähteenmäki  Ilves Rene Kähkönen OLS
  Werneri Mylläri VPS Santtu Vasala NoPS
  Rafael Ojala Pallo-Iirot Konsta Lintilä Ilves
  Amir Oujlouq IFK Mariehamn Juuso Marttila FC Jazz
  Miro Pohjola SJK Iiro Mendolin KaaPo
  Samuel Rinnasto VPS Sebastian Myllymäki  Pallo-Iirot
  Otto Ruoppi KuPS Aleksi Niskanen KuPS
  Onni Santalo KPV Julius Paananen OLS
  Topi Sistonen SalPa Touko Ridanpää OLS
  Noah Stenroos IFK Mariehamn Ossi Rättäri Ilves
  Niklas Varje FC Haka Valtteri Vatanen RoPS
  Atte Ylönen  JJK Rasmus Väisänen Ilves

Poisjääneet:
Pyry Rajanen, RoPS
Anssi Lehtonen, FC Inter
 

Leiri 3.-5.11.:

  RYHMÄ A   RYHMÄ B  
Maalivahdit Diar Azabani VJS Elias Nieminen FC Honka
  Santtu Keto-oja KäPa Jussi Sarelius FC Espoo
         
Kenttäpelaajat Nidal Adham KäPa Alexander Beijar GrIFK
  Eryk Buska GrIFK Visar Bela FC Honka
  Zongli Cao JäPS Tommi Kaikkonen GrIFK
  Veeti Niemi KJP Niklas Kangasmaa VJS
  Tero Heikkinen PKKU Leart Kelmendi VJS
  Daniel Hvidberg HJK Armin Bajrovic  FC KTP
  Nicholas Inha PKKU Elias Kokkonen IIF
  Elias Jantunen HJK Niklas Fernelius HooGee
  Stevin Kerge KäPa Eemil Ukkola GrIFK
  Kalle Koponen HJK Andrew Niamsaengkanok EPS
  Max Kurvinen KäPa Nikita Paintola FC Honka
  Emil Udd PKKU Matias Pasanen FC Honka
  Henrik Kupari FC KTP Samuel Pasanen FC Reipas
  Varoth Marady FC Espoo Akseli Puukko FC Reipas
  Pyry Mentu HJK Oiva Reponen KäPa
  Colin Ndabawedje FC Reipas Daniel Riihilahti HJK
  Joona Puro FC Honka Elias Sormunen HJK
  Valtteri Puttonen HJK Mattias Timmerman GrIFK
  Lenni Tammivuori FC Reipas Eemil Toivonen HJK
  Otso Timonen GrIFK Jermu Virtanen PKKU

Poisjääneet:
Arttu Leino, PKKU
Emil Leveälahti HJK
Noah Liede, HJK
Emil Ingman, HJK
Kingsley Kwasi Kwaw, PKKU
David Ezeh, HJK
Akseli Kiviranta, GrIFK