Takaisin
19.1.2022 klo 12.17

Korijaot Suomen Cupin tasauskierroksen ja ensimmäisen kierroksen arvontaan

Jaa:

Suomen Cupin ensimmäisen kierroksen arvonta 20.1.2022 järjestetään klo 13.00 alkaen. Livelähetys arvonnoista näytetään Veikkauksen sivuilla >> (kaupallinen yhteistyö)

Joukkueet on jaettu yhdeksään arvontakoriin maantieteellisin perustein. Pääkaupunkiseutu on jaettu kahtia urheilullisin perustein niin, että molemmissa arvontakoreissa on joukkueita mahdollisimman samanlaisilla sarjatasoilla.

Uutinen ja lisätietoa arvonnoista >> 

Kori 1: Ahvenanmaa, Turku, Raasepori, Salo, Länsi-Uusimaa (33 joukkuetta. Tasoituskierrokselle 0 arvotaan 6 joukkuetta, suoraan kierrokselle 1 arvotaan 27 joukkuetta)

FC Inter 2 Kolmonen
FC Åland Kolmonen
BK-46 Kolmonen
Masku Kolmonen
PaiHa Kolmonen
TPK Kolmonen
VG-62 Kolmonen
ÅIFK Kolmonen
FC HIK Nelonen
JyTy Nelonen
Lieto Nelonen
LoPa Nelonen
NuPS Nelonen
SC Wolves Nelonen
TuWe Nelonen
ÅCF Nelonen
AFC Campus Vitonen
FC Global Vitonen
FC RP Vitonen
KaaPS Vitonen
KuuLa Vitonen
Peimari Utd 2 Vitonen
PiPS Vitonen
TuKV 2 Vitonen
TuRaKe Vitonen
FC KyPS Kutonen
Qppis Kutonen
Torre Calcio Kutonen
TuNL Kutonen
TuPV Kutonen
TuTo Kutonen
FC Inter M35 M35/5
TPS M35 M35/5

 

Kori 2: Pääkaupunkiseutu 1 (45 joukkuetta. Tasoituskierrokselle 0 arvotaan 14 joukkuetta, suoraan kierrokselle 1 arvotaan 31 joukkuetta)

Atlantis FC/Akatemia Kolmonen
EPS/Reservi Kolmonen
FC Espoo Kolmonen
FC Kirkkonummi Kolmonen
GrIFK/U23 Kolmonen
HPS Kolmonen
LePa Kolmonen
MPS/Atletico Malmi Kolmonen
PuiU Kolmonen
SexyPöxyt Kolmonen
Toukolan Teräs Kolmonen
Valtti Kolmonen
AC Rastaala Nelonen
EBK/Reservi Nelonen
FC Honka/3 Nelonen
FC Korso/United Nelonen
FC WILD Nelonen
Helsingin Ponnistus Nelonen
Kurvin Vauhti Nelonen
KäPa/NoLe Nelonen
PETO Nelonen
PPJ/Ruoholahti Nelonen
SUMU/sob Nelonen
Vesa Nelonen
EsPa/Renat Vitonen
FC Germania Vitonen
FC Kontu/KoVa Vitonen
FC POHU/Simpsons Vitonen
Jokerit FC Vitonen
LPS/2 Vitonen
MLHF Vitonen
Olarin Kiksi Vitonen
PEP Vitonen
PPV Vitonen
SAPA/2 Vitonen
AC StaSi Kutonen
Kilo IF/1 Kutonen
Länsiväylän Dynamo Kutonen
PPS/Diablos Rojos Kutonen
Ruila Kutonen
Nikinmäki United Kutonen
FC Kontu/TDJ Seiska
AS RaPe Seiska
Gnistan M35 M35/5
Sexypöxyt M35 M35/5

 

Kori 3: Pääkaupunkiseutu 2 (44 joukkuetta. Tasoituskierrokselle 0 arvotaan 12 joukkuetta ja suoraan kierrokselle 1 arvotaan 32 joukkuetta)

EBK Kolmonen
EsPa Kolmonen
FC FINNKURD Kolmonen
FC Kontu Kolmonen
HIFK/2 Kolmonen
KoiPS Kolmonen
MPS/2020 Kolmonen
Ponnistajat Kolmonen
SAPA/3 Kolmonen
TiPS Kolmonen
Töölön Taisto Kolmonen
Chicken Wings Nelonen
EPS Nelonen
FC Kiffen/3 Nelonen
FC POHU/JäPa Nelonen
Gnistan/Ogeli Nelonen
HooGee/2 Nelonen
HPS/2 Nelonen
LJS Nelonen
PK-35/2 Nelonen
PPS/Old Stars Nelonen
ToTe/Legends Nelonen
VJS/2 Nelonen
Colo-Colo Vitonen
FC Hieho Vitonen
FC WILD/2 Vitonen
Kasiysi Vitonen
Käpylä Maanantai Vitonen
LePa/2 Vitonen
LPS/Kuninkaat Vitonen
Helsingin Ponnistus/2 Vitonen
RiRa Vitonen
MPS/Atletico Akatemia Vitonen
FC Kirkkonummi/3 Kutonen
Kurvin Vauhti/Partiz Kutonen
Helsingin Ponnistus/Peruskallio Kutonen
ToTe/Keparoi Kutonen
FC Honka/Leopardit Kutonen
HIFK/3 Kutonen
MLHF/2 Seiska
FC Pakila Seiska
MoPo Seiska
LePa M35 M35/5
GNU M35 M35/5

 

Kori 4: Lahti, Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Keski-Uusimaa (39 joukkuetta. Tasoituskierrokselle 0 arvotaan 10 joukkuetta ja suoraan kierrokselle 1 arvotaan 29 joukkuetta)

Union Plaani Kolmonen
HaPK Edustus Kolmonen
KJP Kolmonen
MYPA Kolmonen
Edustus IPS Kolmonen
KoPa Kolmonen
Kultsu FC Kolmonen
JäPS/47 Kolmonen
NouLa Kolmonen
RiPS Kolmonen
TuPS Kolmonen
FC Loviisa Nelonen
Jäntevä Nelonen
KJP/2 Nelonen
Kumu JT/edustus Nelonen
Purha Nelonen
FC LaPa/2 Nelonen
HAlku Nelonen
HyPS Nelonen
LAUTP Vitonen
Nopsa Vitonen
Union Plaani/17 Vitonen
I-HK Vitonen
Ares-86 Vitonen
AskU Vitonen
Jäppärä Vitonen
JäPS/U23 Vitonen
KelA Vitonen
KoiPS/Dynamo Vitonen
PPS Vitonen
FC Villisiat Kutonen
KarPo Kutonen
PaPe Kutonen
PoPo Kutonen
HAlku/FC Kutonen
Pelikaani Kutonen
ViTa Kutonen
Naseva Kutonen
JaPS M35 M35

 

Kori 5: Pori, Rauma, Tampere, Häme (39 joukkuetta. Tasoituskierrokselle 0 arvotaan 10 joukkuetta ja suoraan kierrokselle 1 arvotaan 29 joukkuetta)

ToVe Kolmonen
P-Iirot Kolmonen
ACE Kolmonen
FC Melody Kolmonen
Loiske Kolmonen
NoPS Kolmonen
PP-70 Kolmonen
Tampere United/2 Kolmonen
TPV Kolmonen
FC Haka j. Kolmonen
FC Eurajoki Nelonen
P-Iirot/2 Nelonen
LeKi-futis Nelonen
TaPa Nelonen
VesVi Nelonen
Pato Nelonen
TP-49 Nelonen
FC Kangasala Vitonen
Mäntän Valo Vitonen
NePa Vitonen
PiPo-79 Vitonen
Ylöjärvi United FC Vitonen
UrPS Vitonen
ViiPV Vitonen
FC HaPo Vitonen
PoPa Vitonen
JanPa Kutonen
Lluja Kutonen
FC Eurajoki/II Kutonen
FC Vapsi Kutonen
Fish United Kutonen
Ilves/4 Kutonen
Tuisku Kutonen
TyPS Kutonen
FC Haka-j/Musta Kutonen
LaVe/KPR Kutonen
FC Helmi Jätkä Seiska
Ilves/3 Seiska
SOHO SS Seiska

 

Kori 6: Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa (18 joukkuetta, kaikki arvotaan suoraan kierrokselle 1)

FC Kiisto Kolmonen
SIF Kolmonen
SJK-j Kolmonen
IK Nelonen
Virkiä Nelonen
Sääripotku Nelonen
ABC Vitonen
FC KOMU Vitonen
Lapuan Ponnistus-90 Vitonen
Sisu Vitonen
Black Eagles Vitonen
KPS Vitonen
RyPK-84 Vitonen
APV Kutonen
HyMy Kutonen
KJV/Kanu Kutonen
SJK-j Apollo Kutonen
FC Ylivieska/2 Kutonen

 

Kori 7: Pohjois-Karjala, Keski-Suomi, Etelä-Savo (18 joukkuetta, kaikki arvotaan suoraan kierrokselle 1)

SC Riverball Kolmonen
JPS Kolmonen
KeuPa Kolmonen
AFC Keltik Nelonen
NiemU Nelonen
BET Nelonen
Huima/Urho Nelonen
KAJO Nelonen
Yllätys Vitonen
FC Soho Vitonen
Harjun Potku Vitonen
KaDy/2 Vitonen
PetPet Vitonen
FCS Kutonen
FCV/Reds Kutonen
Inter Jyväskylä Kutonen
KeuPa/2 Kutonen
KonnU Kutonen

 

Kori 8: Pohjois-Savo, Kainuu (12 joukkuetta, kaikki arvotaan suoraan kierrokselle 1)

AC BARCA Kolmonen
Kuopion Elo Kolmonen
PK-37 Kolmonen
RPS Lions Kolmonen
SaPa Kolmonen
WJK Kolmonen
KJK Nelonen
FC Tarzan Vitonen
SiPS Vitonen
STPS Vitonen
KaPa Vitonen
Puijon Pallo M35 M35

 

Kori 9: Pohjois-Pohjanmaa, Lappi, Kemi-Tornio (10 joukkuetta, kaikki arvotaan suoraan kierrokselle 1)

Tervarit-j Kolmonen
Roi Utd Kolmonen
KePS Kolmonen
TP-47 Kolmonen
Puleward City Nelonen
Villan Pojat Nelonen
OuJK Vitonen
FC SCJ Vitonen
Kolarin Kontio Vitonen
KemPa Vitonen

 

Torstain arvonnan aikataulu

Arvonta 1: 13.00 (Korit 1, 2 ja 9)
Arvonta 2: 13.50 (Korit 3, 4 ja 8)
Arvonta 3: 14.40 (Korit 5, 6 ja 7)