Valiokunnat, jaostot ja työryhmät

Erotuomarivaliokunta
Styrbjörn Oskarsson, puheenjohtaja 
Klaus Kulju 
Petteri Kari 
Anu Jokela 
Kirsi Heikkinen 
Matti Heininen
Juha Hirviniemi
Hannu Kettunen 
Esittelijä: Jouni Hyytiä

Futsaltyöryhmä
Kari Taira, puheenjohtaja (Vaasa)
Ilkka Koskinen, varapuheenjohtaja (Tampere)
Timo Qvist (Keski-Pohjanmaa)
Hans Stubbe (Uusimaa)
Tero Kelhälä (Keski-Suomi)
Mikko Aitkoski (asiantuntija)
Jouni Pihlaja (asiantuntija)
Esa Markkanen (asiantuntija, liigayhdistys)
Esittelijä: Jyrki Filppu

HatTrick -työryhmä 
Kaj Wiander, puheenjohtaja (Uusimaa)
Marja Lipponen (Itä-Suomi)
Olli Paasio (Tampere)
Esittelijä: Tero Auvinen
 
Kilpailutyöryhmä
Kaj Wiander, puheenjohtaja (Uusimaa)
Marja Lipponen, varapuheenjohtaja (Itä-Suomi)
Markku Peltoniemi (Helsinki)
Anders Åström (Vaasa)
Timo Marjamaa (asiantuntijajäsen)
Esittelijä: Pekka Soini
 
Kurinpitovaliokunta
Markus Manninen, puheenjohtaja
Johan Eklund, varapuheenjohtaja
Kurt Grönlund
Johanna Leppänen
Kari Luokkala
Jukka Sorsa
Mikko Vuorela
 
Lääkintätyöryhmä
Tommi Vasankari, puheenjohtaja
Tuomas Brinck, varapuheenjohtaja
Olli Heinonen
Heikki Kinnunen
Pippa Laukka
Lauri Alanko
Jukka-Pekka Koskela (asiantuntijajäsen)
Kyösti Lampinen (asiantuntijajäsen)
Jari Pylvänäinen (asiantuntijajäsen)
Esittelijä/Sihteeri: Sanna Pirhonen
 
Miesten Ykkösen ja Naisten Liigan lisenssikomitea 
Petri Salminen, puheenjohtaja
Juha Laitinen (varapuheenjohtaja)
Esa Kailiala
Leena Mäkipää
Tiina Raninen
Tytti Saarinen
Sanna Syrjälä
Esittelijä: Mikko Aitkoski
 
Respect-työryhmä 
Kari Uotila, puheenjohtaja (Uusimaa)
Jarmo Kuusisto varapuheenjohtaja & ansiomerkkijaoksen puheenjohtaja (Tampere)
Christina Forssell (Helsinki)
Ulla Kaasinen (Uusimaa)
Juha Niemelä (Tampere)
Antti Niemi (Helsinki)
Risto Pouttu (Keski-Pohjanmaa)
Simo Syrjävaara (Uusimaa)
Timo Walden (asiantuntija)
Petra Manninen (ansiomerkkijaoksen jäsen, Keski-Pohjanmaa)
Markku Tuominen (ansiomerkkijaoksen jäsen, Satakunta)
Esittelijä: Joonas Vauhkonen
 
UEFA- ja liigalisenssikomitea
Juha Laitinen, puheenjohtaja
Petri Heikkinen, varapuheenjohtaja
Jukka Ala-Mello
Antti Heinola
Johan Kronberg
Olli Latola
Esittelijä: Mikko Aitkoski
 
Valitusvaliokunta
Jari Karppinen, puheenjohtaja (Uusimaa)
Matti Reinikainen, varapuheenjohtaja (Itä-Suomi)
Riitta Hanganpää (Helsinki)
Olli Paasio (Tampere)
Mika Väyrynen (Uusimaa)
Sihteeri: Kirsi Rautio
 
Vastalauselautakunta 
Pekka Niskanen, puheenjohtaja (Kaakkois-Suomi)
Esko Manninen, varapuheenjohtaja (Helsinki)
Matti Peltomäki (Tampere)
Jaana Kuusilehto (Satakunta)
Esittelijä: Hannu Laakso
 
Fanimo Oy
Marco Casagrande, toimitusjohtaja
Aimo Moisander, hallituksen pj (Turku)
Jarmo Kivikunnas (Keski-Suomi)
Leevi Parsama
Kalle Seire, operatiivinen johtaja ja hallituksen sihteeri