Myönnetyt yli-ikäisyysluvat

Piirin myöntämät erillisluvat ovat vuosittaisia, joten jokainen lupa tulee anoa perusteluineen joka vuosi erikseen.
Yli-ikäisyysanomus >>>>>

* = pelaajalle on tehty ko. merkintä yli-ikäisyysluvasta Tasoon

Vuoden 2018 luvat - 25.04.

                                   seura                  synt.vuosi joukkue,
johon yli-ikäisyys
rajoitteita
* Rissanen Niko
* Viinikanoja Arttu
AC BARCA -06 P11  
Alatalo Olli
Vornanen Miro
FC Pogosta -06 P11  
* Kallinen Jami
* Lehtimäki Mikko
* Roivainen Miro
* Tick Miko
FC SIILI -02 P15 (ToU/FC SIILI yj) kaksi yhtä aikaa kentällä
* Lukkarinen Arttu FC SIILI -04 P12 erillisperuste, ei lasketa kiintiöön
* Happonen Toni
* Hertteli Hannes
FC SIILI -05 P12  
Kinanen Karoliina HeiPa -06 P10  
* Kinanen Aatu HeiPa -07 P10  
Rantanen Veikka Hurtat -00 P17  
* Hiltunen Pyry
* Laine Juuso
Hurtat -03 P14  
* Räsänen Leo Hurtat -05 P12  
* Hänninen Matias
* Mertanen Juho
JIPPO-j -02 P15  
* Juntunen Niko
* Nurmela Veeti
* Savolainen Jimi
JuPS -04 P13 kaksi yhtä aikaa kentällä
* Kojo Juho
* Pietarinen Heikki
* Piiroinen Arttu
* Sorvi Joona
KiU -04 P13 kaksi yhtä aikaa kentällä
* Jokinen Rasmus
* Kumpulainen Tomi
* Tossavainen Jeppe
KiuPa -03 P14 kaksi yhtä aikaa kentällä
* Happonen Iina
Halme Milla
* Kilvensalmi Hilda
Räihä Sara
KiuPa -03
-04
-04
-04
T13 kaksi yhtä aikaa kentällä
* Laukkanen Veera
* Louejoki Laura
* Niskanen Moona
Klubi-36 -06 T11 futsalissa seuran kahdessa joukkueessa,
ei yhtäaikaa kentällä
* Laitinen Elias KuPS -03 P14 (jl keltainen)  
* Dunder Venla
* Kynäkoski Irina
LaPa-95 -04 T13  
Komulainen Onni LaPa-95 -07 P10  
* Hirvonen Kielo
* Juntunen Aino
* Laukkanen Jenni
* Sinkkonen Krista
LehPa -04 T13 enintään kolme yhtä aikaa kentällä
* Oinonen Eetu NP-H -03 P14  
* Bergman Kimi NP-H -05 P12  
* Al Abrash Mohamad Isam PK-37 -02 P15  
Manninen Ville
* Ahonen Lauri
* Jaamalainen Topi
RautU -03
-04
-04
P13 kaksi yhtä aikaa kentällä
* Kaipiainen Kasperi
* Ponkkonen Pietu
RautU -06 P11  
Kontiainen Patrik SC Riverball -04 P13 (futsal)  
* Abukar Asad
* Hirvonen Artur
* Hirvonen Ville
* Holopainen Eemil
SC Riverball -02 P15 kaksi yhtä aikaa kentällä
* Juvonen Tatu
* Kröger Riku
SC Riverball -05 P12  
* Länsivuori Pihla SiPS -04 T13  
* Komu Elias
* Pitkänen Niko
* Väänänen Sakari
SiPS -05 P12 kaksi yhtä aikaa kentällä
* Huusko Eemil
* Posio Samu
* Savolainen Aleksi
Voutilainen Markus
SiPS -09 P8 yksi kerrallaan kentällä
* Heiskanen Casper
* Pitkänen Peetu
* Rissanen Lukas
SoU -06 P11 kaksi yhtä aikaa kentällä
* Saarivainio Pipsa ToU -05 T12  
Vänttinen Topias WJK -04 P13  
Hukkanen Viivi WJK -04 T13  
Remunen Jessica SoU -06 T11 (WJK)