Piirin taitokilpailut

Piirin taitokilpailut

Vuoden 2018 Taitokilpailut 1.-4.11.2018 Laaksolahden jalkapallohallissa.

Taitokilpailu ikäluokat pojat ja tytöt 8-15-vuotiaat (2010-2003 syntyneet).
Pronssimerkin seuran kilpailuissa suorittaneet ovat oikeutettuja osallistumaan piirin kilpailuihin.

Ilmoittautuminen - päättynyt
Ilmoittautumisessa tarvittavan taitokisa seuratunnuksen saa tilaamalla toni.raisanen@palloliitto.fi (vain seuran edustaja)

Osallistumismaksu 6 €/pelaaja, piiri laskuttaa seuraa kisojen jälkeen.
Peruutusehdot: Peruutus tulee tapahtua viimeistään 26.10.2018, tämän jälkeen osallistumismaksua ei palauteta.
Sairastapauksissa peruutus on maksuton.

Taitokilpailusäännöt 2018

Pronssimerkin seuran kilpailuissa suorittaneet ovat oikeutettuja osallistumaan piirin kilpailuihin. Seurat voivat ostaa taitomerkkejä suoraan osoitteesta https://kauppa.palloliitto.fi/harjoittelu/spl-taitomerkit

Kilpailuissa käytetään seuraavia PUMA-palloja: Pallot vahvistetaan viimeistään 2viikkoa ennen kilpailua
3=  Pro Training 2 Hybrid Ball
4= EvoPower vigor 3.3 Tournament (FiFa Quality)
5= PWR-c 2.12 Match (FIFA Quality)

345

Aikataulu Piiritaito 31.10.-4.11.2018 (Alustava ohjelma)
Kokoontuminen (järjestäytyminen) (…) 15min ennen kisojen alkua.

Ilmoittautuneet>>
Taitokilpailu info 2018>>

Ohjelmaa muokattu tytöt/pojat 14/15 ja tytöt 13 osalta 25.9.2018

Ohjelmaa muokattu Tytöt/pojat P8-P11 ja T8-T11 30.10.2018

Aika Sarja (ikäluokka) Klo Järjestäytyminen Ilmoittautuminen
To 1.11 Tytöt 15 (2003) / Tytöt 14 (2004)  17:00-19:00 16:45 16:00-16:35
To 1.11 Pojat 15 (2003) / Pojat 14 (2004) 17:00-19:00 16:45 16.00-16.35
To 1.11 Tytöt 13 (2005) 19:00-21:00 18:45 17:45-18.30
To 1.11 Pojat 13 (2005) 19:00-21:00 18:45 17:45-18:30
Pe 2.11 Tytöt 12 (2006) 17:00-19:00 16:45 16:00-16:35
Pe 2.11 Pojat 12 (2006) 19:00-21:30 18:45 17:45-18:30
La 3.11 Pojat 8 (2010) Kaikki 09:30-12:00 09:15 08:30-09:00
La 3.11 Pojat 9 (2009) Kaikki 12:30-15:00 12:15 11:15-12:00
La 3.11 Tytöt 8 (2010)  16:00-17:30 15.45 14.45-15:30
La 3.11 Tytöt 9 (2009) 17:30-19:00 17:15 16:15-17:00
Su 4.11 Tytöt 10 (2008) 09:00-10:30 08:45 08:00-08:35
Su 4.11 Tytöt 11 (2007) 10:45-12:30 10:30 09:30-10:15
Su 4.11 Pojat 10 (2008) Kaikki  13:00-15:30 12:45 12:00-12:30
Su 4.11 Pojat 11 (2007) Kaikki 16:00-19:00 15.45 15:00-15:30
         

(Kaikki tulokset) 2018

(Kaikki tulokset) 2017

Mitalistit 2018

P15 NImi Seura   T15 Nimi Seura
.1. Metzner Jakoc EIF   1. Koivu Ella EBK
2. Auranen Olli FC Honka   2. Forsblom Wilma EBK
3. Moen Alexander FC Honka   3. Korkalainen Emma EBK
P14 NImi Seura   T14 Nimi Seura
Kuitunen Konsta KP-75   1. Suoranta Emma FC Espoo
2 Arro Kevin KP-75   2. Lipponen Kia TiPS
3 Siljamo Eino FCFJ   3. Lahtinen Helmi PEP
P13 Nimi Seura   T13 Nimi Seura
1 Kovanen Niklas FC Kuusysi   1- Jahnukainen Sofia PKKU
2 Oikarinen Aaro HyPS   2- Romppainen Hilla PKKU
3 Begman Jami NuPS   3- Dannbäck Emilia NuPS
P12 Nimi  Seura   T12 Nimi Seura
1 Sjöblom Adrian EIF   1. Niemi Peppi NuPS
2 Puro Joona NuPS   2. Leppänen Aurora FC Espoo
3 Heikkinen Tero PKKU   3. Riipinen Hertta FC Espoo
P11 Nimi  Seura   T11 Nimi Seura
1 Maukonen Osku FC Reipas   1. Reis Olivia EBK
2 Dannbäck Oskari NuPS   2. Nokio Wiona NuPS
3 Sandbacka Axel EIF   3. Kivioja Laura Kasiysi
P10 NImi Seura   T10 Nimi Seura
1 Wright Eeli FCK   1. Orava Martta NJS
2 Lankinen Samuel TuPS   2. Nieminen Aino FC Kuusysi
3 Ruukki Robin FC Kuusysi   3. Karhu Venla JäPS
P9 Nimi Seura   T9 NImi Seura
1 Erke Otso EBK   1. Leminen Inka LePa
2 Pietari Elias KyIF   2. Räisänen Ella EPS
2 Rauhavirta Rasmus FC Reipas   3. Moilanen VIlja FC Kuusysi
P8 Nimi Seura   T8 Nimi Seura
1 Ahola Emil RiPS   1. Vuori Jenna GriFK
2 Teräväinen Sulo LePa   2. Päivärinta Piitu NuPS
3 Pekkala Eetu KP-75   3. Bergman Jade NuPS

 

 

Lisätietoja:
Toni Räisänen