Piirin taitokilpailut

Piirin taitokilpailut

Vuoden 2018 Taitokilpailut 31.10.-4.11.2018 Laaksolahden jalkapallohallissa.

Taitokilpailu ikäluokat pojat ja tytöt 8-15-vuotiaat (2010-2003 syntyneet).
Pronssimerkin seuran kilpailuissa suorittaneet ovat oikeutettuja osallistumaan piirin kilpailuihin.

Ilmoittautuminen - Avataan Elokuussa 2018
Ilmoittautumisessa tarvittavan taitokisa seuratunnuksen saa tilaamalla toni.raisanen@palloliitto.fi (vain seuran edustaja)

Osallistumismaksu 6 €/pelaaja, piiri laskuttaa seuraa kisojen jälkeen.
Peruutusehdot: Peruutus tulee tapahtua viimeistään 26.10.2018, tämän jälkeen osallistumismaksua ei palauteta.
Sairastapauksissa peruutus on maksuton.

Taitokilpailusäännöt 2017

Pronssimerkin seuran kilpailuissa suorittaneet ovat oikeutettuja osallistumaan piirin kilpailuihin. Seurat voivat ostaa taitomerkkejä suoraan osoitteesta sporttikauppa@valo.fi

Kilpailuissa käytetään seuraavia PUMA-palloja: Pallot vahvistetaan viimeistään 2viikkoa ennen kilpailua
3=  Pro Training 2 Hybrid Ball
4= EvoPower vigor 3.3 Tournament (FiFa Quality)
5= PWR-c 2.12 Match (FIFA Quality)

345

Aikataulu Piiritaito 31.10.-4.11.2018 (Alustava ohjelma)
Kokoontuminen (järjestäytyminen) (…) 15min ennen kisojen alkua.

Ilmoittautuneet>>

Aika Sarja (ikäluokka) Klo Järjestäytyminen Ilmoittautuminen
Ke 1.11 Tytöt 15 (2003) / Tytöt 14 (2004)  17:00-19:00 16:45 16:00-16:35
Ke 1.11 Pojat 15 (2003) / Pojat 14 (2004) 19:00-21:00 18:45 17:45-18:30
To 2.11 Tytöt 13 (2005) 17:00-19:00 16:45 16:00-16:35
To 2.11 Pojat 13 (2005) 19:00-21:00 18:45 17:45-18:30
Pe 3.11 Tytöt 12 (2006) 17:00-19:00 16:45 16:00-16:35
Pe 3.11 Pojat 12 (2006) 19:00-21:30 18:45 17:45-18:30
La 4.11 Pojat 8 (2010) Aloitus 1* 09:00-12:00 08:45 08:00-08:35
La 4.11 Pojat 8 (2010) Aloitus 2* 10:45-12:00 10:30 09:30-10:15
La 4.11 Pojat 9 (2009) Aloitus 1* 12:30-16:30 12:15 11:15-12:15
La 4.11 Pojat 9 (2009) Aloitus 2* 14:15-16:30 14:00 13:00-13:45
La 4.11 Tytöt 8 (2010)  16:45-18:30 16:30 15:15-16:15
La 4.11 Tytöt 9 (2010) 18:30-20:30 18:15 17:00-18:00
Su 5.11 Tytöt 10 (2008) 09:00-10:30 08:45 08:00-08:35
Su 5.11 Tytöt 11 (2007) 10:45-12:30 10:30 09:30-10:15
Su 5.11 Pojat 10 (2008) Aloitus 1* 13:00-16:00 12:45 11:45-12:30
Su 5.11 Pojat 10 (2008) Aloitus 2* 15:00-17:00 14:45 14:00-14:30
Su 5.11 Pojat 11 (2007) Aloitus 1* 17:30-21:00 17:15 16:00-17:00
Su 5.11 Pojat E11 (2007) Aloitus 2* 19:00-21:00 18:45 17:30-18:30
         

*Aloitus seuroittain alla 

Aloitus 1: EBK, EPS, EsPa, FC Legirus, FC Wild, GriFK, HooGee, I-HK, JoKI, JäPS, KaPy, Kasiysi, KeiKa, KoiPS, KP-75, TuPS, PKKU, PeP, Maski, Honka, FC Kapina 

Aloitus 2: BK-46, EIF, FC Kuusysi, FC Reipas, FCFJ, HyPS, KoPSe, KyIF, LoPa, MU, NJS, NuPS, PPS, RaKe, SibboV, TiPS, VJS, LePa, RiPS
Jos seuraasi ei listalta löydy, niin ole ytheydessä toni.raisanen@palloliitto.fi

 

(Kaikki tulokset) 2017

Mitalistit 2017

        T15 Nimi Seura
          Vahtera Senja PPS
          Ståhl Sonja NuPS
             
P14 NImi Seura   T14 Nimi Seura
Auranen Olli FC Honka     Forsblom Wilma EBK
2 Metzner Jakob EIF     Heininen Tea EBK
3 Babiker Asaad FC Reipas     Korkalainen Emma EBK
P13 Nimi Seura   T13 Nimi Seura
1 Saari Niko FC Kuusysi     Sevenius Oona RaKe
2 Koskinen Aaro EsPa     Niva Nanna NJS
3 Kiema Noa FC Honka     Kuronen SIlja NJS
P12 Nimi  Seura   T12 Nimi Seura
1 Koivusalo Onni FC Honka     Räisänen Milla NJS
2 Nadri Rafi FC Honka     Romppanen Hilla KP-75
3 Jansson Oscar FC Espoo     Jäske Heidi JäPS
P11 Nimi  Seura   T11 Nimi Seura
1 Bergman Jami NuPS     Kojonen Henni EPS
2 Långström Joel NuPS     Jahnukainen Sofia TuPS
3 Grönfors Ossi Kasiysi     Demirtas Emine VJS
P10 NImi Seura   T10 Nimi Seura
1 Dannbäck Oskari NuPS     Leiste Aada EPS
2 Maukonen Osku FC Reipas     Nokio Wiona NuPS
3 Yli-Kokko Frans Kasiysi     Nyman Anna-Lydia FCFJ
P9 Nimi Seura   T9 NImi Seura
1 Kemppainen Elias NuPS     Orava Martta NJS
2 Mustalampi Joni Kaisysi     Karhu Venla JäPS
2 Ylinen Juliius FC Honka     Leppänen Eevi TuPS
P8 Nimi Seura   T8 Nimi Seura
1 Erke Otso EBK     Henttinen Juliana LePa
2 Nevalainen Joakim SibboV     Räisänen Ella EPS
3 Huuhtanen Niklas FC Reipas     Pietiläinen Katariina FCFJ

 

 

Lisätietoja:
Toni Räisänen