Myönnetyt yli-ikäisyysluvat

YLI-IKÄISYYSLUVAT KAUDELLE 2017 : 

YLI-IKÄISYYSILMOITUKSET (kaikki nuorten sarjat) SEKÄ LISÄKSI PIIRINSARJOIHIN HYVÄKSYTYT YLI-IKÄISYYSLUVAT (YI-HAKEMUS)  (pelimuodot: 11v11, 8v8 ja 5v5)

Seura / joukkue  Taso

 Sarja

 Pelaaja  YI-ilmoitus  YI-lupa
        (1.-2.) (3. =>)
 TPV YJ  Etelä-Länsi  P15 EL-liiga  Häyhä Jaakko 1  
   ***        
 TaPa YJ  Alue  P20 Kakkonen Lankinen Eemeli 1  
 YIöjärven Ilves  Alue  P20 Kakkonen  Keski-Kastari Tommi 1  
 Ylöjärven Ilves  Alue  P20 Kakkonen  Salonen Antti 2  
 JanPa / Pato YJ  Alue  P17 Kakkonen  Oksanen Janne 1  
 NoPS / PYRY YJ  Alue  P17 Kakkonen  Lehtikangas Ville 1  
 Ilves Keltainen  Alue  P14 Alueliiga  Harbi Mohammed Ali   peruttu 1.8.
 HJS  Alue  P13 Alueliiga  Haavisto Riku 1  
Ylöjärven Ilves  Alue  P13 Alueliiga  Rankinen Aaron 1  
 Ylöjärven Ilves  Alue  P13 Alueliiga  Laaninen Ville 2  
 LeKi-futis  Alue  T18 Kakkonen  Nieminen Tiia 1  
 Ylöjärven Ilves  Alue  T18 Kakkonen  Linjamaa Heidi 1  
 Ylöjärven Ilves  Alue  T18 Kakkonen  Lohtander Ida 2  
   ***        
   Piirinsarjat:        
 Apassit    P17 Kolmonen  Abdulrahman Araz 1  
 Apassit    P17 Kolmonen  Soltani Mahdi 2  
 Apassit    P17 Kolmonen  Hoseini Sakhi   o
 Apassit    P17 Kolmonen  Leppälä Valtteri   o
 Apassit    P14 Ykkönen  Kalliolepo Oona   xx
 Apassit    P11  Graeffe Aleksi 1  
 Apassit    P10  Sormunen Jere 1  
 Apassit    P9  Puolitaival Samu 1  
 Apassit    P8  Kestilä Samuel 1  
 FC Haka j.    T15  Kalila Emilia 1  
 FC Haka j.    T15  Kuparinen Roosa 2  
 FC Haka j.    T15  Laurila Noora   o
 FC Kangasala    P17 Kolmonen  Ahoniemi Eemeli 1  
 FC Kangasala    P17 Kolmonen  Jakubi Younus 2  
 FC Kangasala    P17 Kolmonen  Mäkelä Ossi   o
 FC Kangasala    T15  Ekmark Aada 1  
 FC Kangasala    T15  Koivula Linda 2  
 FC Kangasala    T15  Vähäsöyrinki Emilia   o
 FC Kangasala    T13 SuperYkk.  Leppänen Tiia 1  
 FC Kangasala    T13 SuperYkk.  Visala Vilma 2  
 FC Kangasala    T13 SuperYkk.  Kangastupa Anna   o
 FC Kangasala    T13 SuperYkk.  Kangastupa Jenny   o
 FC Loppi    P12 Ykkönen  Iivonen Oona   xx
 FC Loppi    P12 Ykkönen  Kaarre Jemina   xx
 FC Nokia    T15  Niemelä Maija 1 peruuttu 21.8.
 FC Nokia    T15  Haapaniemi Ada 1  
 FC Nokia    T15  Väyrynen Salla 2  
 FC Nokia    T15  Karvo Anna   o
 FC Nokia    T11  Murtokanta Sinna 1  
 FC Nokia    T11  Siuvo Iida 2  
 FC Nokia    T9  Sorsa Ilona 1  
 FC Teisko    P11  Salminen Tuomas 1  
 FC Teisko    P11  Tarvainen Hermanni 2  
 FC Teisko    P11  Mael Fuamba   o
 FC Vapsi    P15 Liiga  Lammela Lauri 1  
 FC Vapsi    P15 Liiga  Myllyoja Mikael 2  
 FC Vapsi    P13 Ykkönen  Rantanen Samuli 1  
 FC Vapsi    T13 Ykkönen  Mäkinen Suvi 1  
 FC Vapsi    T13 Ykkönen  Haavisto Julia 2  
 FC Vapsi    T8-9  Luukkanen Lotta 1  
 FJK    P17 Kolmonen  Mononen Aki 1  
 FJK    P17 Kolmonen  Rauramaa Petri 2  
 FJK    P17 Kolmonen  Ryödi Kuisma   o
 FJK    P17 Kolmonen  Laajalehto Konsta   o
 FJK    P17 Kolmonen  Rättö Niklas   o
 FJK    P17 Kolmonen  Syrjänen Rasmus   o
 FJK    P17 Kolmonen  Tiesmaa Topias   o
 FJK    P15 Liiga  Erelä Viljami 1  
 FJK    P13 Liiga  Al-Janabi Mohanad 1  
 FJK    P13 Ykkönen  Juhola Eppu 1  
 FJK    P13 Ykkönen  Saari Arttu 2  
 FJK    P11  Orelma Rasmus 1  
 FJK    P9  Eskola Tuomas   o
 HJS    P12 Liiga  Erkkilä Konsta 1  
 HJS    P12 Liiga  Nivamo Miska   peruttu 28.7
 HJS    P11  Beyger Marcin 1  
 HJS    T8/9  Salo Peppi 1  
 Härmä jr    P11  Mattson Kaarle 1  
 Härmä jr    P11  Palonen Luke 2  
 Härmä jr    P11  Mattson Kustaa   o
 IkU    P14 Ykkönen  Lahtinen Jermu 1  
 IkU    P14 Ykkönen  Saaranen Juuso 2  
 IkU    P14 Ykkönen  Aila Leevi   o
 IkU    P14 Ykkönen  Kangasniemi Oskari   o
 IkU    P11  Elimäki Joonas 1  
 Ilves FS    P13 Liiga  Pekki Roni 1  
 Ilves FS    P13 Liiga  Pulkkinen Hugo 2  
 Ilves FS    P13 Ykkönen  Taavila Rasmus 1  
 Ilves Keltainen    P14  Pöytäri Juuso 1  
 Ilves Keltainen    P14  Ylinen Eetu 2  
 Ilves (Pirkkala)    P12 Liiga  Heikkinen Elemeri 1  
 Ilves (Pirkkala)    P12 Ykkönen  Nurminen Paavo 1  
 Ilves (Käpylä)    T11  Calonius Hilla 1  
 Ilves (Käpylä)    T11  Salenius Elsa 2  
 IPa    P11  Kuosmanen Samuel 1  
 IPa    P11  Leppänen Aku 2  
 IPa    P11  Kuosmanen Niklas   o
 IPa    P11  Hyvärinen Eimi   xx
 IPa    P11  Ovaskainen Tiia   xx
 IPa    P11  Ristimäki Vieno   xx
 IPa    T15  Latvala Hetta 1  
 IPa    T15  Vuorinen Roosa 2  
 JanPa    P15 Liiga  Nyman Rasmus 1  
 JanPa    P15 Liiga  Takamäki Lauri 2  
 JanPa    P9  Halme Taneli 1  
 JanPa    P9  Träff Otto 2  
 LaVe    T15  Järvinen Eveliina 1  
 LaVe    T15  Tapola Tiuku 2  
 LaVe    T15  Lehtinen Venla   o
 LaVe    P12 Kakkonen  Miettunen Alpo 1  
 LaVe    P12 Kakkonen  Vuoritie Aapo 2  
 LaVe    P12 Kakkonen  Karhu Mikael   o
 LaVe    P12 Kakkonen  Strengell Roope   o
 LaVe    P10  Kopra Luukas 1  
 LaVe    P10  Ollikka Väinö 2  
 LaVe    P10  Toukovalkama Vilho   o
 LeKi-futis    P15 Liiga  Jaakkola Valtteri 1  
 LeKi-futis    P15 Liiga  Knuuttila Elias 2  
 LeKi-futis    P15 Liiga  Stucki Elmer   o
 LeKi-futis    P15 Liiga  Tikkanen Otso   o
 LeKi-futis    P14 Ykkönen  Kamppuri Verneri   zz
 LeKi-futis    P13 Kakkonen  Kallio Akseli 1  
 LeKi-futis    T15  Tirri Sini 1  
 LeKi-futis    T11 Ykkönen  Salmi Roosa 1  
 Loiske    P11  Länsirinne Onni 1  
 Loiske    P10  Hynönen Anna   xx
 Loiske    P10  Björksten Fanny   xx
 Loiske    T11  Jaskari Teea 1  
 Loiske    T11  Niinimäki Anniina 2  
 Loiske    T11  Koskinen Vilma   o
 MouMa    P13  Salonen Mico 1  
 PadY    P13 Ykkönen  Karjalainen Akseli 1  
 PadY    P13 Ykkönen  Perälä Eemeli 2  
 PadY    P13 Ykkönen  Maaranen Jaakko   o
 ParVi    P15 Liiga  Paavola Kaapo 1  
 ParVi    P15 Liiga  Veijalainen Veeti 2  
 ParVi    P15 Liiga  Heikkilä Santtu   o
 ParVi    P15 Liiga  Lemmetyinen Väinö   o
 ParVi    P15 Liiga  Mäkelä Joona   o
 ParVi    P15 Liiga  Mäkilä Kaapo   o
 ParVi    P15 Liiga  Riihiluoma Leevi   o
 ParVi    P15 Liiga  Salo Jere   o
 ParVi    P15 Liiga  Tilus Lauri   o
 ParVi    T15  Syrjälä Annika 1  
 ParVi    T15  Heiskanen Jenna 2  
 ParVi    T11  Nylund Ella 1  
 ParVi    T11  Varjo Vilma 2  
 ParVi    T11  Hujo Emma   o
 ParVi    T11  Pyhäjoki Tia   o
 ParVi    T11  Viitala Viola   o
 Pato    P14 Ykkönen  Halonen Harri 1  
 Pato    P14 Ykkönen  Jalassuo Lauri 2  
 Pato    T15  Koskela Mona 1  
 Pato    T15  Valto Laura 2  
 Pato    T15  Virtanen Venni   o
 PJK    P10  Ojanen Leevi 1  
 PJK    P10  Mäkelä Luka 2  
 PYRY    P15 Liiga  Palonen Daniil 1  
 PYRY    P15 Liiga  Schroderus Sebastian 2  
 PYRY    P15 Liiga  Ahonen Aaro   o
 PYRY    P15 Liiga  Tammi Joona   o
 PYRY    P15 Liiga  Toivola Eero   o
 PYRY    P15 Liiga  Varjoranta Verneri   o
 PYRY    P11  Laakso Anton 1  
 PYRY    P11  Reunanen Oskari 2  
 PYRY    P11  Pelkonen Arttu   o
 PYRY    P11  Pirinen Onni-Veikko   o
 PYRY    P9  Kinnunen Justus 1  
 Tammelan Ryske    T15  Karhu Neea 1  
 Tammelan Ryske    P13 Kakkonen  Riihimäki Elias 1  
 Tammelan Ryske    P13 Kakkonen  Sirviö Juho 2  
 Tammelan Ryske    T11  Hjelm Oona 1  
 Tammelan Ryske    T11  Ojanen Jenny 2  
 Tammelan Ryske    T11  Kumpulainen Laura   o
 Tammelan Ryske    T11  Mäkinen Janette   o
 Tammelan Ryske    P9  Sinisalo Arttu 1  
 Tammelan Ryske    T8/9  Kinnunen Tiina 1  
 Tammelan Ryske    T8/9  Talonen Tiia 2  
 Tammelan Ryske    T8/9  Koivula Ella   o
 Tammelan Ryske    T8/9  Nurmisto Vilma   o
 TaFA    P14 Liiga  Chaudry Ali 1  
 TaFA    P14 Liiga  Hjelm Alex 2  
 TaFA    P9  Bigabwa Dawid 1  
 TaFA    P9  Variko Kristo Koit 2  
 TaPa    P10  Luukkanen Jesse 1  
 TaPa    P10  Niskanen Eemeli 2  
 TaPa    P10  Ahmavuo Artturi   o
 TaPa    P10  Helsingius Michael   o
 TaPa    P10  Kulmala Tomas   o
 TaPa    P10  Tiikko Henri   o
 TaPa    P10  Uusitalo Oliver   o
 TKT    P11  Mansikkakorpi Jami 1  
 TP-49    P8  Isokoski Ville-Veikko 1  
 Tuisku    P14 Ykkönen  Andelin Jesse 1  
 Tuisku    P14 Ykkonen  Reijonen Eelis 2  
 Tuisku    P14 Ykkönen  Mäkinen Niklas   o
 Tuisku    T13 Liiga  Arvonen Fanni 1  
 Tuisku    T13 Liiga  Laurila Peppi 2  
 Tuisku    T13 Liiga  Rentto Hilma   o
 Tuisku    T11  Korhonen Roosa 1  
 Tuisku    T11  Viikari Susanna 2  
 Tuisku    T11  Kumpumäki Heidi-Maria   o
 Tuisku    T11  Lumijärvi Liisa   o
 Tuisku    T11  Suhonen Neea   o
 Valo    T15  Kaitakari Emmi 1  
 Valo    T15  Ritaranta Juudit 2  
 Valo    P13 SuperYkk  Saadoun Qais 1  
 Valo    P10  Ibraahim Yusuf Mohamed 1  
 VesVi    P14 Ykkönen  Raunio Tuomas 1  
 VesVi    P14 Ykkönen  Ronkainen Arttu 2  
 VesVi    P12 Ykkönen  Savitaipale Iisakki 1  
 VesVi    P10  Jalonen Akseli 1  
 VesVi    P10  Myllymäki Eemeli 2  
 ViiPV    P12 Ykkönen  Koivisto Juho 1  
 ViiPV    P12 Ykkönen  Tammi Mio 2  
 ViiPV    P12 Ykkönen  Al-Shammari Abdullah Nadhim Majid   o
 ViiPV    P12 Ykkönen  Noki Alarik   o
 Ylöjärven Ilves    P13 Ykkönen  Konttinen Atte 1  
 Ylöjärven Ilves    P12 Liiga  Tuomola Juan 1  
 Ylöjärven Ilves    P12 Kakkonen  Niemipelto Aapo 1  
 Ylöjärven Ilves    P12 Kakkonen  Salminen Miro 2  
 Ylöjärven Ilves    P8  Kaats Artur 1  
 Ylöjärven Ilves    P8  Kokkonen Niko 2  
 Ylöjärven Ilves    T13 Ykkönen  Vuorinen Netta-Peppi   o

Sarja =  joukkueen sarja YI-luvan hyväksymisen aikaan. 11v. ja nuoremmissa vain ikäluokka merkitty.

 o = myönnetty yli-ikäisyyslupa hekemuksen perusteella

 y = lupa haettu koskemaan vain turnauksia

 x = seuralla useampi joukkue kys.ikäluokassa (y-lupa koskee vain tiettyä yhtä joukkuetta)

 xx = yli-ikäisyyssääntöjen 19.kohdan mukaan ei lasketa y-lupakiintiöön (huom.max.määrä / ott.  !)

 z = pelaajan peluuttamiseen liittyvä erill.ehto

 zz= maalivahti, jolla oikeus pelata myös omassa ikäluokassa

 

 

 

PIIRIN 7v7 -SARJOIHIN KAUDELLE 2017 ILMOITETUT YLI-IKÄISET PELAAJAT

 Seura / joukkue  Sarja  Pelaaja
 FC Loppi  P15  Jokinen Jani
 Leki-Futis  P15  Jaakkola Valtteri
 Leki-Futis  P15  Knuutila Elias
 Leki-Futis  P15  Stucki Elmer
 Leki-Futis  P15  Tikkanen Otso
PYRY P15 Lindgrén Toni
 PYRY  P15  Palonen Daniil
 PYRY  P15  Tammi Joona
 PYRY  P15  Varjoranta Verneri
 Tuisku YJ  P17  Jakubi Younas
 Tuisku YJ  P17  Pitkäkoski Samuli
 Tuisku YJ  P17  Walldén Joona
 Tuisku  P15  Mäkelä Riku
 Tuisku  P15  Teppola Einari
 Tuisku  P15  Uunonen Joonas
 Tuisku  P15  Vuorinen Matti
 UrPS  P17  Savikko Riku