E-taso

Ennen D-tasolle siirtymistä tulee olla E-taso suoritettuna.
Kurssi toimii starttikurssina ohjaajille. Kurssia järjestävät piirin seurat. Kouluttajina toimivat seurojen tehtävään koulutetut henkilöt.
SPL Tampere kouluttaa E-kurssin seurakouluttajia tarpeen mukaan. Seura esittävät kouluttajia SPL Tampereen nuorisopäällikölle. Kouluttajalla on oltava vähintään C-kurssi suoritettuna ja kyky toimia kouluttajana. Koulutuksen saanut henkilö voi kouluttaa E-kurssia omassa seurassaan. Tällainen seurakurssi on seuralle ilmainen.

Kalenteri 2017

Kalenteria päivitetään tähän sitä mukaa, kun seurakursseja tulee tietoon.
Jos haluat osallistua toisen seuran kurssille, ota yhteyttä kouluttajaan. Yhteystiedot löydät sivun alaosasta.

27.1. FJK
12.2. YIlves
21.3. TaPa
3.4. VaNL/FC Haka-j.
5.4. FC Kangasala
9.4. Tuisku
17.4. FC Vapsi
20.4. Ilves
4.5. Ilves
6.5. HJS
8.5. TPV
11.5. TPV
9.5./11.5. ParVi
10.5. TamU
20.5. Mäntän Valo
22.5. TP-49
25.5. HJS
29.5. TPV
21.6. LeKi-futis
21.7. Apassit
1.8. Ilves
30.9. PJK
14.10. YIlves
2.12. JanPa
8.12. HJS

NoPS
FC Nokia
PP-70
Pato
TKT
IKU

Hinta:

ilmainen, seurakoulutus seurakouluttajan vetämänä
kurssikohtainen hinta, seurakoulutus piirikouluttajan vetämänä
Ilmoittautuminen viimeistään kaksi viikkoa ennen kurssia seuraan.

E-tason ennakkotehtävät:

Tutustu seuraaviin sivustoihin.
Seuraohjelma /Jalkapallo elämänkouluna
http://www.seuraohjelma.fi/seuranhallinto/jalkapalloelamankouluna

Palloliiton omatoimisen harjoittelun Playbook-työkaluun
http://www.fortumtutor.fi/jalkapallo/playbook/

Omatoimisen harjoittelun ABC:hen https://www.palloliitto.fi/lansi-suomi/pelaajakehitys/omatoimisen-harjoi...

Kysy lisää nuorisopäälliköltä, Mikko Tulonen, etunimi.sukunimi@palloliitto.fi

E-kurssin seurakouluttajat

TPV Anssi Ylinen, anssi.ylinen(at)tpv.fi
Ilves Janne Räsänen, janne.rasanen(at)ilves.fi
HJS Joni Reijo, joni.reijo(at)hjs.fi
Apassit Pauli Saari, peepee.saari(at)gmail.com
NoPS Joni Mattila, joni.mattila(at)nokianpalloseura.fi
Haka-j./VaNL Ari Jussila, ari.jussila(at)pp.inet.fi
FC Nokia Merja Jalasto, merja.jalasto(at)gmail.com
PP-70 Harri Moilanen, harri.moilanen(at)pp-70.fi
YIlves Sami Päivinen, sami.paivinen(at)ylojarvenilves.fi
TP-49 Niko Sulin, niko.sulin(at)live.fi
JanPa Tero Helin, tero.helin(at)valio.fi
Pato Janne Lindberg, janne.toptesting(at)gmail.com
FC Kangasala Veikko Iittainen, veikko.iittainen(at)metsakeskus.fi
ViiPV Tommi Hytönen, tommi.hytonen(at)pp1.inet.fi
TaPa Lauri Lönnqvist, lauri.lonnqvist(at)consti.fi
FC Vapsi Mauri Heinonen, mauri(at)medianurkka.com
TamU Martti Bergström, masi.bergstrom(at)tampereunited.fi
TKT Kari Kivipelto, tuija.kivipelto(at)tpnet.fi
Tuisku Mika Tapiolinna, mika.tapiolinna(at)gmail.com
FJK Rauli Ranta, rauli.ranta(at)outlook.com
ParVi Jyrki Rohamo, valmennuspaallikko(at)parolanvisa.fi
Valo Pasi Sirjonen, pasis9(at)suomi24.fi
LeKi-futis Matti Tuominen, lekifutis.tuominen(at)gmail.com