E-taso

Ennen D-tasolle siirtymistä tulee olla E-taso suoritettuna.
Kurssi toimii starttikurssina ohjaajille. Kurssia järjestävät piirin seurat. Kouluttajina toimivat seurojen tehtävään koulutetut henkilöt.
SPL Tampere kouluttaa E-kurssin seurakouluttajia tarpeen mukaan. Seura esittävät kouluttajia SPL Tampereen nuorisopäällikölle. Kouluttajalla on oltava vähintään C-kurssi suoritettuna ja kyky toimia kouluttajana. Koulutuksen saanut henkilö voi kouluttaa E-kurssia omassa seurassaan. Tällainen seurakurssi on seuralle ilmainen.

Kalenteri 2018

Kalenteria päivitetään tähän sitä mukaa, kun seurakursseja tulee tietoon.
Jos haluat osallistua toisen seuran kurssille, ota yhteyttä kouluttajaan. Yhteystiedot löydät sivun alaosasta.

13.1. VaNL/FC Haka-j.
8.3. TPV
21.3. FJK
5.4. FJK
9.4. FC Kangasala
14.4. TP-49
22.4. TKT
YIlves
TaPa
Tuisku
FC Vapsi
Ilves
HJS
TPV
ParVi
TamU
Mäntän Valo
LeKi-futis
Apassit
PJK
JanPa
NoPS
FC Nokia
PP-70
Pato
IKU

Hinta:

ilmainen, seurakoulutus seurakouluttajan vetämänä
kurssikohtainen hinta, seurakoulutus piirikouluttajan vetämänä
Ilmoittautuminen viimeistään kaksi viikkoa ennen kurssia seuraan.

E-tason ennakkotehtävät:

Tutustu seuraaviin sivustoihin.
Seuraohjelma /Jalkapallo elämänkouluna
http://www.seuraohjelma.fi/seuranhallinto/jalkapalloelamankouluna

Palloliiton omatoimisen harjoittelun Playbook-työkaluun
http://www.fortumtutor.fi/jalkapallo/playbook/

Omatoimisen harjoittelun ABC:hen https://www.palloliitto.fi/lansi-suomi/pelaajakehitys/omatoimisen-harjoi...

Kysy lisää nuorisopäälliköltä, Mikko Tulonen, etunimi.sukunimi@palloliitto.fi

E-kurssin seurakouluttajat

TPV Anssi Ylinen, anssi.ylinen(at)tpv.fi
Ilves Janne Räsänen, janne.rasanen(at)ilves.fi
HJS Joni Reijo, joni.reijo(at)hjs.fi
Apassit Pauli Saari, peepee.saari(at)gmail.com
NoPS Joni Mattila, joni.mattila(at)nokianpalloseura.fi
Haka-j./VaNL Ari Jussila, ari.jussila(at)pp.inet.fi
FC Nokia Merja Jalasto, merja.jalasto(at)gmail.com
PP-70 Harri Moilanen, harri.moilanen(at)pp-70.fi
YIlves Sami Päivinen, sami.paivinen(at)ylojarvenilves.fi
TP-49 Niko Sulin, niko.sulin(at)live.fi
JanPa Tero Helin, tero.helin(at)valio.fi
Pato Janne Lindberg, janne.toptesting(at)gmail.com
FC Kangasala Veikko Iittainen, veikko.iittainen(at)metsakeskus.fi
ViiPV Tommi Hytönen, tommi.hytonen(at)pp1.inet.fi
TaPa Lauri Lönnqvist, lauri.lonnqvist(at)consti.fi
FC Vapsi Mauri Heinonen, mauri(at)medianurkka.com
TamU Martti Bergström, masi.bergstrom(at)tampereunited.fi
TKT Kari Kivipelto, tktvalmennuspaallikko(at)gmail.com
Tuisku Mika Tapiolinna, mika.tapiolinna(at)gmail.com
FJK Petteri Olkkonen, petterifjk(at)outlook.com
ParVi Jyrki Rohamo, valmennuspaallikko(at)parolanvisa.fi
Valo Pasi Sirjonen, pasis9(at)suomi24.fi
LeKi-futis Matti Tuominen, lekifutis.tuominen(at)gmail.com