Turnaukset Kaakkois-Suomi

HYVÄKSYTYT TURNAUKSET 2018

Pvm Turnauksen nimi
(>> linkki turnausivulle)
Ikäluokat Järjestäjä Paikkakunta
13.1. Halliturnaus tytöt T13 HaPK Hamina
13.1.-14.1. Visma Areena Cup P9, P8 PEPO Lappeenranta
20.-21.1. Ruukkiturnaus >> P13 ja P11 IPS Imatra
21.1. Visma Areena Cup P12 PEPO Lappeenranta
27.1. Halliturnaus tytöt T13 HaPK Hamina
27.-28.1. Visma Areena Cup P13 PEPO Lappeenranta
3.2. Visma Areena Cup P9 PEPO Lappeenranta
10.-11.2 Ystävänpäiväturnaus >> P10, P9, P8, P7,
T10, T9, T8, T7, T6
IPS Imatra
24.2. Futsal Copa Koria >> P9 KPonsi Kouvola
10.-11.3. Talviturnaus >> P9, P8
T9, T8
MYPA Kouvola
18.3. Halliturnaus tytöt T13 HaPK Hamina
24.-25.3. LAUTP kevätturnaus >> P12 ja P11 LAUTP Lappeenranta
25.3. Halliturnaus tytöt T13 HaPK Hamina
7.-8.4. Umbro-turnaus P17 PeKa Kotka
7.-8.4. UK Cup 2018 >> P15, P14, P13 FC LaPa Lappeenranta
14.4. Jäntevän kevätturnaus T13 ja T12 Jäntevä Kotka
14.-15.4. Betoni-cup >> P17 KJP/YJ Kouvola
14.-15.4. Kevätturnaus >> P11, P10, P9, P8 Kumu JT Kouvola
21.4. T11 kevätturnaus >> T11 Kultsu Lappeenranta
28.-29.4. LAUTP:n junioriturnaus >> P11, P10, P9, P8 LAUTP Lappeenranta
19.-20.5. Kevät Cup 2018 >> P13, P12, P11, P10, P9, P8
T13, T12, T11, T10, T9, T8
MYPA Juniorit Kouvola
26.-27.5. Tykkimäkiturnaus >> P12, P11, P10, P9, P8, P7
T12, T11, T10, T9, T8, T7
Sudet Kouvola
16.-17.6. AnkkaPurhaturnaus >> P12, P11, P10, P9, P8
T13
Purha Kouvola
16.-17.6. Respect the Game-turnaus >> Aikuiset harrastepelaajat Piiri Lappeenranta
30.6.-1.7. XXXII Mkkeli Turnaus >> P13, P12, P11, P10, P9, P8, P7, P6
T13, T11
MiKi Mikkeli
4.-5.8. Kesämaaturnaus >> P13, P12, P11, P10, P9, P8, P7
T12, T10, T8
STPS Savonlinna
8.-9.9. Kotka Cup >> P11, P10, P9, P8, P7, P6,
T11, T10, T9, T8, T7, T6
KoNa Kotka
22.9. Sekera turnaus >> P14 STPS Savonlinna
22.-23.9. Tyttöfutisturnaus >> T13, T12, T11, T10, T9, T8 MYPA Juniorit Kouvola
29.-30.9. 43. Saimaa Turnaus, osa 1 >> P11, P10, P9, P8,
T15, T13, T11, T9
Piiri Lappeenranta ja Imatra
6.-7.10. 43. Saimaa Turnaus, osa 2 >> P15, P14, P13, P12 Piiri Lappeenranta ja Imatra

Hyväksytyt turnaukset 2017

Pvm Turnauksen nimi Ikäluokat Järjestäjä Paikkakunta
14.1. Harjoituspeliturnaus T12 HaPK Hamina
14.1. Visma Areena Cup P8 PEPO Lappeenranta
15.1. Visma Areena Cup P9 PEPO Lappeenranta
21.1. C14 HaPK Cup P14 HaPK Hamina
21.-22.1. Visma Areena Cup P12 PEPO Lappeenranta
22.1. Miniharjoitusturnaus P11 HaPK Hamina
28.1. Harjoituspeliturnaus T13 HaPK Hamina
28.-29.1. Visma Areena Cup P13 PEPO Lappeenranta
4.2. Visma Areena Cup P8 PEPO Lappeenranta
5.2. Visma Areena Cup P9 PEPO Lappeenranta
11.-12.2. Ystävänpäiväturnaus P9, P8, P7, T9 ja T8 IPS Imatra
11.-12.2. Visma Areena Cup P11 PEPO Lappeenranta
18.-19.2. Visma Areena Cup P10 PEPO Lappeenranta
11.-12.3. Talviturnaus P9, P8, T9, T8 MYPA Jun Myllykoski
11.-12.3. Visma Areena Cup T11/T13 PEPO Lappeenranta
18.3. Harjoituspeliturnaus T12 HaPK Hamina
18.3. Visma Areena Cup P13 PEPO Lappeenranta
19.3. Visma Areena Cup P12 PEPO Lappeenranta
19.3. LAUTP Kevätturnaus P9, P13 LAUTP Lappeenranta
25.3. Harjoituspeliturnaus T13 HaPK Hamina
26.3. Visma Areena Cup P11 PEPO Lappeenranta
26.3. Miniharjoitusturnaus P11 HaPK Hamina
1.-2.4. LAUTP kevätturnaus P11, P10 LAUTP Lappeenranta
1.4. Visma Areena Cup P8 PEPO Lappeenranta
2.4. Visma Areena Cup P9 PEPO Lappeenranta
8.4. Turnaus P04 P13 HaPK Hamina
8.-9.4. Huhtari Cup P11, P10, P9, P8 PEPO Lappeenranta
8.-9.4. RiPe Sport Umbro turnaus P15 PeKa Kotka
8.-9.4. Varuboden-Osla turnaus P9, P8, T9 ja T8 FC Loviisa Loviisa
9.4. LAUTP kevätturnaus P12 LAUTP Lappeenranta
15.4. Pääsiäisturnaus P11 HaPK Hamina
15.-16.4. UK Cup P12, P13 ja P14 FC LaPa Lappeenranta
22.-23.4. Kevätturnaus P11, P10, P9 ja P8 Kumu JT Kouvola
20.-21.5. Kevät Cup P7 - P13, ja T8 - T13 MYPA Jun Myllykoski
27.-28.5. Tykkimäkiturnaus P8 - P12 ja T8 - T12 Sudet Kouvola
17.-18.6. AnkkaPurhaturnaus P12, P11, P10, P9, P8 ja T12 Purha Kouvola
1.-2.7. XXXI Mikkeli Turnaus P6 - P13, T13 ja T11 MiKi Mikkeli
15.7. Naisten harrasteturnaus Naiset FC LaPa Lappeenranta
22.-23.7. Betoni-Cup P17 KJP Kouvola
29.7. Heinäturnaus P13 MP Mikkeli
4.-6.8. Valoturnaus P11, P10, T11, T10 MYPA Jun Myllykoski
5.-6.8. Kesämaa turnaus 2017 P8 - P13 ja T8, T10, T12 Juniori STPS Savonlinna
16.-.17.9. Kotka Cup P13, P11, P10, P9, P8, T12, T11 KoNa Kotka
23.9. Sekera-turnaus P15 STPS Savonlinna
23.-24.9. Tyttöfutisturnaus T13, T12, T11, T10, T9, T8, T7 MYPA Jun Myllykoski
30.9.-1.10. 42. Saimaa Turnaus, osa 1 P8 - P11, T9 - T15 Piiri LPR/Imatra
7.-8.10. 42. Saimaa Turnaus, osa 2 P12 - P15 Piiri LPR/Imatra
21.10. KuP/STPS 05 - Syysturnaus P12 KuP ja STPS Savonlinna
4.11. - 5.11. Visma Areena Cup P9 ja P8 PEPO Lappeenranta
12.11. Visma Areena Cup T12 PEPO Lappeenranta
18.-19.11. Visma Areena Cup P12 PEPO Lappeenranta
25.-26.11. Visma Areena Cup P13 PEPO Lappeenranta
25.11.-26.11. QM Cup P13 FC KTP Kotka
2.-3.12. Visma Areena Cup P11 PEPO Lappeenranta
9.-10.12. Visma Areena Cup P10 PEPO Lappeenranta