Kouluttajat

VALMENTAJA-/OHJAAJAKOULUTUS

   
Koulutuspäällikkö Hannu Ollila 0407324817 hannu.ollila(a)palloliitto.fi
Koulutusvastaava E-Savo, Matti Kuitunen - E/D/C/B 0440220034 matti.kuitunen(a)mikkelinpalloilijat.fi
Koulutusvastaava E-Kymi, Sami Ristilä - D/C/B 0405104504 samiristila(a)hotmail.com
Koulutusvastaava E-Karjala, Timo Valkeapää - E/D 0401795956 timo.valkeapaa(a)palloliitto.fi
Koulutusvastaava P-Kymi, Marko Honkanen - E/D/C 0405018561 marko.honkanen(a)kolumbus.fi
Kouluttaja E-Kymi, Jani Lähde - E/D/C 0505698896 jani.pd(a)hotmail.com
Kouluttaja E-Savo, Tommi Vitikainen - E/D 0445207096 tommi.vitikainen(a)mikkelinpalloilijat.fi
 
     
VALMENNUKSEN SEURAKOULUTTAJAT    
Kouluttaja KoNa, Åke Söderström E 0400727657 ake(a)kotkannappulat.fi
Kouluttaja PEPO, Janne Muhli E 0407393609 jannemuhli91(a)gmail.com
Kouttaja Juniori STPS, Saija Lehtimäki E 0503477772 stps.nuorisopaallikko (a) gmail.com
     
MAALIVAHTIVALMENNUS    
Aluekouluttaja, maalivahtivastaava Tatu Niskanen 0503721656 tatu.niskanen(a)kympe.fi
     

SEURATOIMINNAN KOULUTUKSET

   
SEURAKOULUTUS    
Ali Kangas-Hynnilä / Laatujärj. taso 3 0407495007 ali.kangas-hynnila(a)palloliitto.fi
Veijo Vainikka / Laatujärj. tasot 1-2 0400846280 veijo.vainikka(a)palloliitto.fi
     
JOUKKUEENJOHTAJAKOULUTUS    
Veijo Vainikka 0400846280 veijo.vainikka(a)palloliitto.fi
     

HUOLTAJAKOULUTUS

   
Piirin ja liiton lääkintäkouluttaja Bengt Kevin 0500546514 bengtkevin(a)gmail.com
Piirin lääkintäkouluttaja Harri Vesala 0440659862  
Piirin lääkintäkouluttaja Ari Virta 0405010936  
     

EROTUOMARIKOULUTUS

   
Erotuomarivastaava Vesa Vainio 0407030323 vesa.vainio(a)pp.nic.fi
Koulutusjärjestelyt piirijohtaja Veijo Vainikka 0400846280 veijo.vainikka(a)palloliitto.fi
Et-piirikouluttaja E-Kymenlaakso, Suvituuli Kangasmäki 0452035710 suvituuli.kangasmaki(a)gmail.com
Et-piirikouluttaja E-Karjala, Esa Kokkonen 0407076259 esa.kokkonen(a)kotikone.fi
Et-piirikouluttaja P-Kymenlaakso, Sami Kuitunen 0505202222 kuitusa(a)gmail.com
Et-piirikouluttaja P-Kymenlaakso, Kari Niilo-Rämä 0417467328 karinr1970(a)icloud.com
Et-piirikouluttaja E-Kymenlaakso, Pasi Laiho 0407026038 pasip.laiho(a)gmail.com
Et-piirikouluttaja E-Savo, Petri Ollikainen 0505515552 petri.ollikainen(*)hotmail.com