LeikkiMaailma

Kaikki Pelaa - säännöt >>>>>

Uusien joukkueiden ilmoittautuminen syksyn sarjoihin 15.05. - 02.06. välisenä aikana - myös mahdollinen poisjäänti syksyn sarjoista on tehtävä viimeistään 02.06.  Syksylle mukaan tuleva uusi seura ei välttämättä saa itselleen kotiturnausta.

Turnausjärjestäjissä seka joukkueiden sijoittamisessa eri turnauksiin voi vielä tapahtua muutoksia !!
(Huomioikaa muuttuneet ottelujen peliajat)

(25.03.2019 mukainen tilanne)

P11 (-08)
FC SIILI, Hurtat, JIPPO-j/08 punainen, LehPa/09, LehPa/punamusta, Pallokissat, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SaPa, SiPS, SoU, SuPa, ToU, WJK, Yllätys/valkoinen (15)
- 8v8 - 2x25 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkava ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

05.05.    
turnausjärjestäjänä ToU
(FC SIILI, Pallokissat, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SaPa, SiPS, SuPa, ToU)
turnausjärjestäjänä Yllätys
(Hurtat, JIPPO-j/08 punainen, LehPa/09, LehPa/punamusta, SoU, WJK, Yllätys/valkoinen)

26.05.    
turnausjärjestäjänä LehPa

(Hurtat, JIPPO-j/08 punainen, LehPa/09, LehPa/punamusta, Yllätys)
turnausjärjetäjänä PK-37
(FC SIILI, Pallokissat, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, ToU)
turnausjärjestäjänä SoU
(SaPa, SiPS, SoU, SuPa, WJK)

15.06.    
turnausjärjestäjänä SaPa

(LehPa/09, LehPa/punamusta, Pallokissat, SaPa, SoU, SuPa, WJK)
turnausjärjestäjänä SiPS
(FC SIILI, Hurtat, JIPPO-j/08 punainen, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, ToU, Yllätys)

04.08.     turnausjärjestäjinä Hurtat ja WJK
24.08.     turnausjärjestäjinä Pallokissat ja SuPa
08.09.     turnausjärjestäjinä FC SIILI ja JIPPO-j

________________________________________________________________________________________________________________________

P10 (-09)
AC BARCA, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, JIPPO-j/punainen, JuPy, KiuPa, LaPa-95, LehPa/09, NP-H, Pallokissat/09 musta, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, RautU, SaPa, SuPa, ToU, WJK, Yllätys/valkoinen (18)
- 8v8 - 2x25 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkava ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

11.05.    
turnausjärjestäjänä LehPa

(AC BARCA, JIPPO-j/punainen, JuPy, LehPa, NP-H, Yllätys/valkoinen)
turnausjärjestäjänä PK-37
(KiuPa, LaPa-95, Pallokissat/09 musta, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, ToU)
turnausjärjestäjänä SaPa
(FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, RautU, SaPa, SuPa, WJK)

30.05.    
turnausjärjestäjänä JuPy

(AC BARCA, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, JuPy, KiuPa, Pallokissat/09 musta)
turnausjärjestäjänä SuPa
(LehPa/09, RautU, SaPa, SuPa, WJK, Yllätys)
turnausjärjestäjänä ToU
(JIPPO-j/punainen, LaPa-95, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, ToU)

16.06.    
turnausjärjestäjänä AC BARCA

(AC BARCA, LaPa-95, LehPa/09, ToU, WJK, Yllätys/valkoinen)
turnausjärjestäjänä KiuPa
(FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, KiuPa, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen)
turnausjärjestäjänä RautU
(JIPPO-j/punainen,  JuPy, RautU, SaPa, SuPa)

11.08.     turnausjärjestäjinä FC SIILI, WJK ja Yllätys
31.08.     turnausjärjestäjinä JIPPO-j ja NP-H
14.09.     turnausjärjestäjinä LaPa-95 ja Pallokissat

_____________________________________________________________________________________________________________________

P9 (-10)
FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, Hurtat, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, JuPy, KiuPa, LehPa, Pallokissat/10 musta, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, SiPS/valkoinen, SuPa, ToU, Yllätys/Leijonat, Yllätys/Tiikerit (17)
- 5v5 - 2x20 min - pallo n:o 3
Otteluohjelmat >>>>>

05.05.    
turnausjärjestäjänä JuPy

(FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, JuPy, KiuPa, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, SiPS/valkoinen, SuPa)
turnausjärjestäjänä LehPa
(Hurtat, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, Lehpa, Pallokissat/10 musta, ToU, Yllätys/Leijonat, Yllätys/Tiikerit)

26.05.    
turnausjärjestäjänä KiuPa

(FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, Hurtat, KiuPa, JuPy, Pallokissat/10 musta, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen)
turnausjärjestäjänä ToU
(JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, LehPa, SiPS, SiPS/valkoinen, SuPa, ToU, Yllätys/Leijonat, Yllätys/Tiikerit)

15.06.    
turnausjärjestäjänä PK-37

(JuPy, KiuPa, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, SiPS/valkoinen, SuPa, ToU)
turnausjärjestäjänä Yllätys
(FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, Hurtat, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, LehPa, Yllätys/Leijonat, Yllätys/Tiikerit)

03.08.     turnausjärjestäjinä FC SIILI ja SuPa
17.08.     turnausjärjestäjinä JIPPO-j ja Pallokissat
01.09.     turnausjärjestäjinä Hurtat ja SiPS

_____________________________________________________________________________________________________________________

P8 (-11)
AC BARCA, FC SIILI/Kanuunat, FC SIILI/Pommit, FC SIILI/Tykit, KiuPa, LaPa-95/punainen, LaPa-95/valkoinen, LehPa, Pallokissat, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (13)
- 5v5 - 2x20 min - pallo n:o 3
Otteluohjelmat >>>>>

18.05.    
turnausjärjestäjänä LehPa

(AC BARCA, FC SIILI/Kanuunat, FC SIILI/Pommit, FC SIILI/Tykit, LehPa, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen)
turnausjärjestäjänä PK-37
(KiuPa, LaPa-95/punainen, LaPa-95/valkoinen, Pallokissat, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen)

16.06.    
turnausjärjestäjänä FC SIILI

(AC BARCA, FC SIILI/Kanuunat, FC SIILI/Pommit, FC SIILI/Tykit, KiuPa, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen)
turnausjärjestäjänä Yllätys
(LaPa-95/punainen, LaPa-95/valkoinen, LehPa, Pallokissat, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen)

10.08.     turnausjärjestäjinä KiuPa ja Pallokissat
24.08.     turnausjärjestäjinä AC BARCA ja LaPa-95

_____________________________________________________________________________________________________________________

T11 (-08)
FC Hertta, FC Hertta/09, FC SIILI, FC SIILI/09, Klubi-36, Pallokissat/08 musta, STPS, ToU, WJK (9)
- 8v8 - 2x25 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkava ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

04.05.    
turnausjärjestäjänä ToU

(kaikki joukkueet)

18.05.    
turnausjärjestäjänä FC Hertta

(kaikki joukkueet - ei STPS)

16.06.    
turnausjärjestäjänä WJK

(kaikki joukkueet)

10.08.     turnausjärjestäjänä Klubi-36
25.08.     turnausjärjestäjänä Pallokissat
14.09.     turnausjärjestäjänä FC SIILI

_____________________________________________________________________________________________________________________

T10 (-09)
FC Hertta, FC SIILI/Rubiinit, FC SIILI/Smaragdit, Klubi-36, Pallokissat/09 valkoinen (5)
- 8v8 - 2x25 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkava ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

11.05.    
turnausjärjestäjänä Pallokissat

(kaikki joukkueet)

08.06.    
turnausjärjestäjänä FC Hertta

(kaikki joukkueet)

18.08.     turnausjärjestäjänä FC SIILI
01.09.     turnausjärjestäjänä Klubi-36

Joukkueiden vähäisestä määrästä johtuen kaikkia ilmoitettuja turnauspäiviä ei käytetä
_____________________________________________________________________________________________________________________

T9 (-10)
FC Hertta/11, FC Hertta/musta, FC Hertta/punainen, FC SIILI/Opaalit, FC SIILI/Safiirit, Klubi-36, Pallokissat/10 musta, Pallokissat/10 valkoinen, STPS, ToU (10)
- 5v5 - 2x20 min - pallo n:o 3
Otteluohjelmat >>>>>

19.05.    
turnausjärjestäjänä ToU

(kaikki joukkueet - ei Pallokissat/10 musta, Pallokissat/10 valkoinen)

09.06.    
turnausjärjestäjänä Klubi-36

(kaikki joukkueet)

11.08.     turnausjärjestäjinä FC SIILI ja Pallokissat
25.08.     turnausjärjestäjinä FC Hertta ja STPS