LeikkiMaailma

Kaikki Pelaa - säännöt >>>>>

(09.07.2018)

P11 (-07)
AC BARCA, FC Pogosta, FC SIILI, JIPPO-j, JuPS, KiuPa, LehPa/musta, LehPa/punainen, LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, RautU, SaPa, SoU, SuPa, ToU/08, WJK, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (22)
- 8v8 - 2x30 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkavan ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Muutokset syksylle
+ JIPPO-j/08 musta, JIPPO-j/08 punainen
- LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, PK-37/sinivalkoinen
Otteluohjelmat >>>>>

05.05.         
turnausjärjestäjänä JIPPO-j - Joensuu, Koillispuisto tn
- JIPPO-j, FC Pogosta, LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, WJK, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (7)
turnausjärjestäjänä PK-37 - Iisalmi, Kankaan Liikuntapuisto tn
- PK-37/sininen, FC SIILI, JuPS, KiuPa, NP-H, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, SoU (8)
turnausjärjestäjänä ToU - Toivala, Tanhula tn
- ToU/08, AC BARCA, LehPa/musta, LehPa/punainen, RautU, SaPa, SuPa (7)

26.05.         
turnausjärjestäjänä FC SIILI - Siilinjärvi, Ahmo tn
- FC SIILI, AC BARCA, JIPPO-j, KiuPa, NP-H, SoU, ToU (7)
turnausjärjestäjänä LehPa - Lehmo, High Pine Lane tn
- LehPa/musta, FC Pogosta, JuPS, LehPa/punainen, LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (8)
turnausjärjestäjänä SaPa - Pieksämäki, Hiekanpää tn
- SaPa, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, RautU, SuPa, WJK (7)

16.06.         
turnausjärjestäjänä AC BARCA - Riistavesi, Vartiala
- AC BARCA, FC Pogosta, LehPa/musta, LehPa/punainen, JuPS, NP-H, SuPa (7)
turnausjärjestäjänä KiuPa - Kiuruvesi, Kuorevirta tn
- KiuPa, FC SIILI, LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, ToU (8)
turnausjärjestäjänä WJK - Varkaus, Keskuskentän tekonurmi
- WJK, JIPPO-j, RautU, SaPa, SoU, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (7)

04.08.         
turnausjärjestäjänä FC Pogosta - Ilomantsi, jalkapallokenttä
- AC BARCA, FC Pogosta, JIPPO-j/08 musta, JIPPO-j/08 punainen, JuPS, LehPa/musta, LehPa/punainen (7)
turnausjärjestäjänä NP-H - Nilsiä, Kankainen
- FC SIILI, KiuPa, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (7)
turnausjärjestäjänä SoU - Leppävirta, Vokkola
- JIPPO-j, RautU, SaPa, SoU, SuPa, ToU/08, WJK (7)

18.08.        
turnausjärjestäjänä JuPS - Juuka, Ilvolankoski
- AC BARCA, FC Pogosta, JIPPO-j, JuPS, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SoU, ToU/08, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (11)
turnausjärjestäjänä RautU - Rautalampi, tekonurmi
- FC SIILI, JIPPO-j/08 musta, JIPPO-j/08 punainen, KiuPa, LehPa/musta, LehPa/punainen, RautU, SaPa, SuPa, WJK (10)

01.09.         
turnausjärjestäjänä SuPa - Suonenjoki, Keskuskenttä
- AC BARCA, FC SIILI, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, RautU, SaPa, SuPa, WJK (9)
turnausjärjestäjänä Yllätys - Ylämylly, Paloaukean tekonurmi
- FC Pogosta, JIPPO-j, JuPS, KiuPa, LehPa/musta, LehPa/punainen, SoU, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (9)
_________________________________________________________________________________________________________________________________________

P10 (-08)
FC SIILI, HeiPa, Hurtat, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, JuPS, JuPy, LaPa-95, LehPa/09 raita, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SaPa, SiPS, SuPa, ToU, WJK, Yllätys/valkoinen (17)
- 8v8 - 2x30 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkavan ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Muutokset syksylle:
+ LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen
- JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen
Otteluohjelmat >>>>>

12.05.         
turnausjärjestäjänä JuPy - Juankoski, tekonurmi
- JuPy, FC SIILI, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, ToU (6)
turnausjärjestäjänä LehPa - Lehmo, High Pine Lane tn
- LehPa/09 raita, Hurtat, JIPPO-j/punainen, JIPPO-j/valkoinen, JuPS, Yllätys/valkoinen (6)
turnausjärjestäjänä WJK - Varkaus, Keskuskenttä tn
- WJK, HeiPa, LaPa-95, SaPa, SuPa (5)

27.05.         
turnausjärjestäjänä JIPPO-j - Joensuu, Koillispuisto tn
- JIPPO-j/musta, HeiPa, Hurtat, JIPPO-j/punainen, JuPy, JuPS, LehPa/09 raita, SuPa, Yllätys/valkoinen (9)
turnausjärjestäjänä PK-37 - Iisalmi, Kankaan Liikuntapuisto tn
- PK-37/sininen, FC SIILI, LaPa-95, PK-37/valkoinen, SaPa, SiPS, ToU, WJK (8)

17.06.         
turnausjärjestäjänä FC SIILI - Siilinjärvi, Ahmo tn
- FC SIILI, HeiPa, Hurtat, JuPS, LaPa-95, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, SuPa (9)
turnausjärjestäjänä Yllätys - Ylämylly, Paloaukea tn
- Yllätys/valkoinen, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/valkoinen, JuPy, LehPa/09 raita, SaPa, ToU, WJK (8)

11.08.         
turnausjärjestäjänä JuPS - Juuka, Ilvolankoski
- Hurtat, JuPS, LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, WJK (8)
turnausjärjestäjänä SuPa - Suonenjoki, Keskuskenttä
- FC SIILI, HeiPa, JuPy, LaPa-95, LehPa/09 raita, SaPa, SuPa, ToU, Yllätys/valkoinen (9)

25.08.         
turnausjärjestäjänä Hurtat - Lieksa, Keskuskenttä
- FC SIILI, Hurtat, JuPS, LaPa-95, LehPa/09 raita, Yllätys/valkoinen (6)
turnausjärjestäjänä SaPa - Pieksämäki, Keskuskenttä
- HeiPa, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SaPa, SuPa, WJK (6)
turnausjärjestäjänä ToU - Toivala, Tanhulan tn
- JuPy, LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, SiPS, ToU (5)

08.09.         
turnausjärjestäjänä HeiPa - Heinävesi, tekonurmi
- HeiPa, LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, SuPa, WJK (5)
turnausjärjestäjänä LaPa-95 - Lapinlahti, Valio-Areena
- JuPS, JuPy, LaPa-95, LehPa/09 raita, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen (6)
turnausjärjestäjänä SiPS - Siilinjärvi, Ahmon tn
- FC SIILI, Hurtat, SaPa, SiPS, ToU, Yllätys/valkoinen (6)
_____________________________________________________________________________________________________________________

P9 (-09)
AC BARCA/punainen, AC BARCA/sininen, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, HeiPa, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, KiuPa/Hupit, KiuPa/Penat, LaPa-95, LehPa, NP-H, Pallokissat/09 musta, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, SaPa, SuPa, ToU, WJK, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (22)
- 5v5 - 2x25 min - pallo n:o 3
Muutokset syksylle:
+ JIPPO-j/valkoinen, LehPa/09 valkoinen, RautU
- AC BARCA/punainen
Otteluohjelmat >>>>>

10.05.         
turnausjärjestäjänä LehPa - Lehmo, High Pine Lane tn
- LehPa, AC BARCA/punainen, AC BARCA/sininen, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (7)
turnausjärjestäjänä PK-37 - Iisalmi, Jalkapallohalli
- PK-37/sininen, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, KiuPa/Hupit, KiuPa/Penat, LaPa-95, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen (8)
turnausjärjestäjänä WJK - Varkaus, Keskuskenttä tn
- WJK, HeiPa, NP-H, Pallokissat/09 musta, SaPa, SuPa, ToU (7)

26.05.         
turnausjärjestäjänä KiuPa - Kiuruvesi, Kuorevirta tn
- KiuPa/Hupit, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, KiuPa/Penat, LaPa-95, NP-H, Pallokissat/09 musta, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, SuPa (11)
turnausjärjestäjänä Yllätys - Ylämylly, Paloaukea tn
- Yllätys/sininen, HeiPa, AC BARCA/punainen, AC BARCA/sininen, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, LehPa, SaPa, ToU, WJK, Yllätys/valkoinen (11)

16.06.         
turnausjärjestäjänä JIPPO-j - Joensuu, Koillispuisto tn
- JIPPO-j/musta, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, HeiPa, JIPPO-j/punainen, LehPa, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, PK-37/sinivalkoinen, ToU (11)
turnausjärjestäjänä SaPa - Pieksämäki, Hiekanpään tn
- SaPa, AC BARCA/punainen, AC BARCA/sininen, KiuPa/Hupit, KiuPa/Penat, LaPa-95, Pallokissat/09 musta, SuPa, WJK, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (11)

05.08.         
turnausjärjestäjänä AC BARCA - Riistavesi, Vartiala
- AC BARCA/sininen, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, LehPa/09, LehPa/09 valkoinen, NP-H, Yllätys/valkoinen, Yllätys/sininen (8)
turnausjärjestäjänä HeiPa - Heinävesi, tekonurmi
- HeiPa, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, JIPPO-j/valkoinen, Pallokissat/09 musta, RautU, SuPa, WJK (8)
turnausjärjestäjänä LaPa-95 - Lapinlahti, Valio-Areena
- KiuPa/Hupit, KiuPa/Penat, LaPa-95, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, SaPa, ToU (8)

19.08.         
turnausjärjestäjänä NP-H - Nilsiä, Kankainen
- AC BARCA/sininen, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, JIPPO-j/valkoinen, KiuPa/Hupit, KiuPa/Penat, LaPa-95, NP-H (8)
turnausjärjestäjänä SuPa - Suonenjoki, Keskuskenttä
- PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, SuPa, ToU, WJK, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (8)
turnausjärjestäjänä RautU - Rautalampi, tekonurmi
- FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, HeiPa, LehPa/09, LehPa/09 valkoinen, Pallokissat/09 musta, RautU, SaPa (8)

02.09.         
turnausjärjestäjänä FC SIILI - Siilinjärvi, Ahmon tn
- FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, LaPa-95, RautU, SaPa, SuPa, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (8)
turnausjärjestäjänä Pallokissat - Kuopio, Keskuskentän tn
- HeiPa, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, JIPPO-j/valkoinen, Pallokissat/09 musta, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen (8)
turnausjärjestäjänä ToU - Toivala, Tanhulan tn
- AC BARCA/sininen, KiuPa/Hupit, KiuPa/Penat, LehPa/09, LehPa/09 valkoinen, NP-H, ToU, WJK (8)
_____________________________________________________________________________________________________________________

P8 (-10)
AC BARCA, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, JuPy, KiuPa, LaPa-95, LehPa/10-11 raita, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, RautU, SiPS, SuPa, ToU (15)
- 5v5 - 2x25 min - pallo n:o 3
Otteluohjelmat >>>>>

19.05.         
turnausjärjestäjänä KiuPa - Kiuruvesi, Kuorevirta tn
- KiuPa, LaPa-95, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS (5)
turnausjärjestäjänä LehPa - Lehmo, High Pine Lane tn
- LehPa, AC BARCA,  JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, JuPy (5)
turnausjärjestäjänä ToU - Toivala, Tanhula tn
- ToU, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, RautU, SuPa (5)

17.06.         
turnausjärjestäjänä JuPy - Juankoski, tekonurmi
- JuPy, AC BARCA, LaPa-95, LehPa, ToU (5)
turnausjärjestäjänä PK-37 - Iisalmi, Sankariniemi
- PK-37/sininen, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, KiuPa, PK-37/valkoinen (5)
turnausjärjestäjänä RautU - Rautalampi, tekonurmi
- RautU, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, SiPS, SuPa (5)

12.08.         
turnausjärjestäjänä AC BARCA - Riistavesi, Vartiala
- AC BARCA, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen (5)
turnausjärjestäjänä SiPS - Siilinjärvi, Ahmon tn
- FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, JuPy, KiuPa, SiPS (5)
turnausjärjestäjänä SuPa - Suonenjoki, Keskuskenttä
- LaPa-95, LehPa/10-11 raita, RautU, SuPa, ToU (5)

26.08.         
turnausjärjestäjänä FC SIILI - Siilinjärvi, Harjamäki
- AC BARCA, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, SiPS, SuPa (5)
turnausjärjestäjänä JIPPO-j - Joensuu, Koillispuiston tn
- JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, LehPa/10-11 raita, RautU, ToU (5)
turnausjärjestäjänä LaPa-95 - Lapinlahti, Valio-Areena
- JuPy, KiuPa, LaPa-95, PK-37/sinen, PK-37/valkoinen (5)
_____________________________________________________________________________________________________________________

T11 (-07)
FC Hertta/08, FC Hertta/punainen, FC Hertta/sininen, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, Klubi-36, Pallokissat/musta, Pallokissat/valkoinen, STPS, WJK (10)
- 8v8 - 2x30 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkavan ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

12.05.         
turnausjärjestäjänä Klubi-36 - Iisalmi, Kankaan Liikuntapuisto tn
- kaikki joukkueet

20.05.         
turnausjärjestäjänä Pallokissat - Kuopio, Keskuskenttä tn
- kaikki joukkueet

10.06.         
turnausjärjestäjänä STPS - Savonlinna, Kesämaa Areena tn
- kaikki joukkueet

04.08.         
turnausjärjestäjänä FC SIILI - Siilinjärvi, Ahmon tn
- kaikki joukkueet

25.08.         
turnausjärjestäjänä WJK - Varkaus, Keskuskentän tn
- kaikki joukkueet

15.09.         
turnausjärjestäjänä FC Hertta - Joensuu, Koillispuiston tn
- kaikki joukkueet
_____________________________________________________________________________________________________________________

T10 (-08)
FC Hertta, FC SIILI, Klubi-36, Pallokissat (4)
- 8v8 - 2x30 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkavan ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Muutokset syksylle:
+ STPS
Otteluohjelmat >>>>>

10.05.         
turnausjärjestäjänä FC SIILI - Siilinjärvi, Ahmo tn
- kaikki joukkueet

16.06.         
turnausjärjestäjänä Klubi-36 - Iisalmi, Haukiniemi
- kaikki joukkueet

18.08.         
turnausjärjestäjänä FC Hertta - Joensuu, Koillispuiston tn
- kaikki joukkueet

01.09.         
turnausjärjestäjänä Pallokissat - Kuopio, Keskuskentän tn
- kaikki joukkueet
_____________________________________________________________________________________________________________________

T9 (-09)
FC Hertta/musta, FC Hertta/punainen, FC SIILI/Rubiinit, FC SIILI/Safiirit, FC SIILI/Smaragdit, Klubi-36, Pallokissat/09 musta, Pallokissat/09 valkoinen, Pallokissat/10 musta, Pallokissat/10 valkoinen (10)
- 5v5 - 2x25 min - pallo n:o 3
Otteluohjelmat >>>>>

19.05.         
turnausjärjestäjänä Klubi-36 - Iisalmi, Jalkapallohalli
- kaikki joukkueet

09.06.         
turnausjärjestäjänä FC SIILI - Siilinjärvi, Ahmo tn
- kaikki joukkueet

12.08.         
turnausjärjestäjänä FC Hertta - Joensuu, Koillispuiston tn
- kaikki joukkueet

26.08.         
turnausjärjestäjänä Pallokissat - Kuopio, Keskuskentän tn
- kaikki joukkueet