Joukkueet

KILPASARJA (13)

  Yhdyshenkilö Joukkueen kotipaikka
Bärbär United Niki Berg Kuopio
DniproDnipro Reetu Räsänen Kuopio
FC GulliGiäryle (=2015 voittaja) Simo Sirviö *
FC Mäytz Jere Tikkanen Kuopio
FC PPP Furkan Sadik Lahti
FC Uje Ville Leinonen *
John Long Team Tero Taipale *
JOHO Joel Hyvönen Iisalmi
Ladoga Sasha Nazarov Sortala, Venäjä
Tsenegeim Jukka Janhonen Kuopio
The FestivaL Jiri Nissinen Kuopio
Vappujalat Antti Ruhanen *
Ylimieliset Ville Rautio *
     
HARRASTESARJA (52)    
AC Vepa Lauri Mielonen Kuopio
Aleksi ja mustunut kana Eetu Marttila *
Alliance (=2015 voittaja) Sergey Savitsky Petroskoi, Venäjä
Bargain Booze Janne Martikainen *
Bed Bulls Valtteri Immonen *
Berzeliiga-tan Marko Massinen *
Dynamo Petroskoi Pavel Isakov Petroskoi, Venäjä
FCLP Pawa Niskanen Kuopio
FC Fradi Tomi Rönkkö *
FC Köyhät Kyykkyyn Aatu Visuri *
FC Lasse Pöysti Jussi Myllykangas *
FC Mauhis Ollipekka Ojala *
FC MuutamaRisu Erik Sinkko Kuopio
FC Nameless Joni Meltoranta *
FC Tommi Läntinen United 2012 Miika Kuikka Kuopio
FC Vergi Noel Berg *
Futura PA Atso Laitinen *
Hietalantien Rainers Janne Mertanen Toivala
HJK United Eetu Kärki Kuopio
Hubi Klubi Ralf Karlsson Jyväskylä
Härskin Dynamo Tarmo Pääskyvuori Juuka
JalakapalloFC Janne Parviainen *
joupet.com Atte Heikkinen Kuopio
Kaletonin Pojat Kimmo Hippeläinen Valkeala
Karkein Toni Eronen Joensuu
Kosmos Denis Yolkin Petroskoi, Venäjä
KuPa Matti Venäläinen *
KuPS/jl 02 haaste Jouni Pitkänen Kuopio
Kurvin Vauhti Tapio Vattulainen Helsinki
KV Kings Salah Al-mehsen *
Kylän Poijjaat Perttu Junttanen *
KYMI Team Petteri Ovaska *
Mafia Marko Ryhänen *
Nekkarin Pallo Santtu Kankkunen Varkaus
OCA Juniors Hannu Korhonen Rautavaara
OFC Kultainen Sukupolvi Timo Tahvanainen *
Park The Bus Matti Kerman Kuopio
Real Hazardoza Risto Makkonen *
RS Rehelliset Jouni Laukkanen *
SC Oho Kalle Tenhunen *
Sons of Talas Ossi Pokela Uurainen
SpicyVirgins Leo Hirvonen Kuopio
Tankin Pojat Juhoville Eloranta *
Team Jestoi Henrik Kuosmanen Kaavi
Team Ylämummo jani Kirjavaianen *
Team Äkkihoppu Erkki Lipponen Kolari
Toivalan Murheilijat Mika Jauhiainen Toivala
The Larssons Janne Kauranen *
Viiksenveto Jarkko Kinnunen Lehmo
VJK Samu Markkanen *
Vuorela Warriors Juho Mönkkönen Siilinjärvi
ZeeGeeTee Miika Tiihonen *
     
FAIR PLAY-SARJA (55)    
AC Menestyksen Portaat Janne Heikkinen *
Beercules United Mika Apell Kuopio
DC Verkkovirrat Jesse Kankkunen Kuopio
Dynamo PTZ Pavel Isakov Petroskoi, Venäjä
Eräkoirat Ari Hartikainen Kuopio
Farssi Riku Pulkkanen Helsinki
FC Cornflakes Antti Vainikainen *
FC Fat Moses Thomas Nuutinen Kuopio
FC Golden Jari Tiihonen Kuopio
FC HHFFHH Karri Jalkanen Helsinki
FC JumalWelhot Tommi Huusko Kuopio
FC Karhunkaatajat Jonne Juvonen Kuopio
FC KeskiKetterä Atte Heikkinen Kuopio
FC Kunnolla Kalle Holopainen *
FC Kupinäijät Alpo Kärkkäinen Kuopio
FC Pappa-Karhut Juha-Matti Salo Kuopio
FC Platinum Aki Malinen Helsinki
FC Potkusormi Jarkko Kauhanen Kuopio
FC Takinkääntäjät Mervi Mustonen *
FC Vaihtopenkki Amanda Taskinen *
Globetrotters Timo Nuutinen *
HCT Aleksi Väänänen Kuopio
Hopon Poppoo Akseli Savolainen Helsinki
Huumorilla Vaan Sami Timonen Kuopio
Jalvados Ilari Ahlvik *
JPP Joni Juutinen Kuopio
Jukan Pulju Miika Jalkanen *
Katihukka Jani Järvinen Kuopio
Keittoreipas Jaakko Happonen Kuopio
Kepu-Kari Allstars Mikko Eskelinen *
KKAS* Mikko Eskelinen Kuopio
KuPS Puujalat Antti Haapakorva Kuopio
Kuopion Ekonomien Liiga Tommi Eskelinen *
Kättenpäällepanijat Henri Harvima *
Lazy Days Joni Huttunen *
Lohkovoittajat Juha Pöyhönen Kuopio
Luihuiset Henri Rissanen Kuopio
LuPS Eero Laitinen Karttula
McDonnet Mikko Makkonen *
Odp Crew Aleksi Tikkunen *
Ollin Poppoo (=2015 voittaja) Jani Miettinen Juankoski
PoPo Henrik Söderholm *
Puijonlaakson Pallo-80 Topi Sahlman *
Royalin Rippeet Ville Vainikainen *
Ruutiukot Timo Hakkarainen Kuopio
Rypysuon Ryhti Mikko Nissinen *
Sauna Forum United Tomi Kosonen Jyväskylä
Sorbano Otto Mikkonen *
So What Team Jari Partanen Kuopio
Sweaty Kings Juuso Lyytinen *
Takkaa tullee Teemu Knuutinen *
Team GBF Leo Korhonen *
Team Sluiba Aapo Martikainen *
Valkeisen viikingit Jerry Tuominen Kuopio
Viikon Putki Lari Kuivalainen Kuopio
x = vapaa paikka    
     
IKÄMIEHET/40 (8)    
AC BARCA Jouni Katainen Kuopio
FC Tarzan Matti Kuronen Kuopio
FC Vosu Kari Taskinen *
HP-47 seniors Esa Manselius Heinola
KuPS A86 Timo Koponen Kuopio
Liimakoivet Antti Ponkkonen Rautalampi
Onego Mikhail Matveev Petroskoi, Venäjä
Veterok (=2015 voittaja) Konstantin Salonen Sortavala, Venäjä
     
IKÄMIEHET/50 (5)    
Ikämiehet SiPS Raimo Taskinen Siilinjärvi
Outokummun Vesa Outokumpu Petri Räsänen
Paltamon Jyry Ari Kovalainen Paltamo
Pattipiät Joni Hiltunen Kuopio
PuPa Kultakoevet Ilkka Holopainen Kuopio
     
SEKAJOUKKUEET/NAISET (11)    
AvAv Emmi Immonen *
FC Aidot Helmet Virve Jääskeläinen Kiuruvesi
FC Harrin Helmet Harri Holm Kuopio
FC Pottumuussi Mirva Harjunen *
FC Suomäki Virve Kärkkäinen *
Havaijin Pallo Suvi Rantapuska *
Kappelin Pimut (=2015 voittaja) Eriikka Lyytinen *
Stony Cape Ville Kokkonen *
Tutan Böläytys Emilia Semi Kuopio
Tre Tjurar Akademi Marjukka Mikkonen Kuopio
Vanhat Gimaltavat Nappikset Vesa Karttunen *

* = joukkue koostuu ympäri maata tulevista pelaajista