Täydennyskoulutukset

Täydennyskoulutukset 2018
(kalenteria päivitetään säännöllisesti)

Aika Lisenssi Tunnit Tapahtuma Ilmoittautuminen Paikka
2.-4.2. UEFA B 8 Lasten ja nuorten hyvä harjoittelu palloilulajeissa lisätietoja ja ilmoittautuminen >> Eerikkilä
6.-7.3. UEFA B 6 Ekkono U7-U13  lisätietoja ja ilmoittautuminen >> Eerikkilä
17.3. UEFA B 6 Videoanalyytikkokoulutus lisätietoja ja ilmoittautuminen >> Jyväskylä
29.5. UEFA B,A,PRO 2 A-maajoukkueen tilanneanalyysi lisätietoja ja ilmoittautuminen >> Helsinki
3.6. UEFA B 4 FC Schalke 04 day lisätietoja ja ilmoittautuminen >> Imatra
4.-5.6. UEFA B 4 Coerver-valmentajakoulutus lisätietoja ja ilmoittautuminen >> Kuopio
8.6. UEFA B,A,PRO 2 Kokemuksia U17 tyttöjen EM-lopputurnauksesta lisätietoja ja ilmoittautuminen >> Helsinki
26.-27.6.     Fyysisen valmennuksen koulutus lisätietoja myöhemmin Jyväskylä
19.7. UEFA B,A,PRO 5 Valmentajapäivät, U19 EM-turnauksen yhteydessä lisätietoja ja ilmoittautuminen >> Seinäjoki
19.-20.7.     Keski- ja Pohjois-Suomen valmennuspäällikkö -koulutus lisätietoja myöhemmin Seinäjoki
7.-8.9. UEFA B,A,PRO 8 Valmentajapäivät lisätietoja ja ilmoittautuminen >> Tampere

Täydennyskoulutukset 2017 

Aika Lisenssi Tunnit Tapahtuma Ilmoittautuminen Paikka
11.-12.2. UEFA GK A 5 UEFA GK A / Christophe Lollichon, Chelsea FC ilmoittautuminen päättynyt >> Espoo
3.-4.3. UEFA B 4 Ekkono U7-U13 ilmoittautuminen päättynyt >> Eerikkilä
24.-29.3. UEFA B, A 10 Koulutusmatka Hollantiin ilmoittautuminen päättynyt  >> Hollanti
6.-7.5. UEFA B 4 Ekkono U14-U18 ilmoittautuminen  päättynyt >> Eerikkilä
5.6. UEFA B 4 Schalke 04 Day ilmoittautuminen päättynyt >> Imatra
11.6. UEFAB,A,PRO 5 Täydennyskoulutus ja A-maajoukkueen Suomi-Ukraina -karsintapeli ilmoittautuminen päättynyt >> Tampere
30.6.-1.7. UEFA B,A 8 TU16 PM-turnaus ilmoittautuminen päättynyt >> Oulu
30.8. UEFA B,A 4 U19 Portugali-Suomi ilmoittautuminen päättynyt Seinäjoki
4.9. UEFA B,A 4 U19 Suomi-Hollanti ilmoittautuminen päättynyt Vaasa
8.9. UEFA B,A 4 Täydennyskoulutus + KuPS-SJK ilmoittautuminen päättynyt Kuopio
28.-29.10. UEFA B,A,PRO 8 Valmentajapäivät ilmoittauminen päättynyt >> Helsinki
25.-26.11. UEFA B,A 3h/pvä Raymond Verheijenin koulutus  ilmoittautuminen päättynyt >> Turku
9.-10.12. UEFA B,A,PRO 8 Jalkapallon kehityspäivät ilmoittautuminen päättynyt >> Eerikkilä
15.12. UEFA B,A,PRO 5 Pohjois-Suomen VK:n koulutus ilmoittautuminen päättynyt >> Oulu