2.8.2019, 07:00 - 4.8.2019, 16:00
|
urheilukatu 2
,
Hanko

IMC 2019

 

 

 

       
 
   
 

 

 

 

 

 

 

Tervetuloa IMC:hen, Itämeri Cupiin!

Suomen eteläisimmässä kaupungissa, Hangossa, on jo 26 vuoden ajan järjestetty perinteikäs junioreiden jalkapalloturnaus hienoilla nurmikentillämme, Rukki Areenan urheilualueella.

Viime vuonna pidettiin todella onnistunut turnaus jälleen ja tahdomme jatkaa tätä hyvän fiiliksen taivalta yhdessä teidän kanssa.

Joten toivotamme teidät sydämellisesti tervetulleiksi IMC:hen

2 – 4.8.2019

Ikäluokat:

P8 5vs5

P9 5vs5

P10 8vs8

P11 8vs8

P13 8vs8

P15 11vs11

Peliaika : 2*20min ja 3ottelua/joukkue/päivä huomioiden sallitut pelimäärät/päivä ikäluokissa.

Turnauksessa noudatetaan palloliiton sääntöjä.

Ilmoittautuminen nettisivujemme kautta,  https://imc.torneopal.fi

Lisätietoja turnauksesta löytyy samoilta nettisivuilta tai facebookista: https://www.facebook.com/itamericup/, josta myöskin löytyy viime vuoden turnauksesta valokuvia. Lisätietoja saa myös meilitse [email protected] tai puhelimitse +358 456748013

Ystävällisin terveisin,

FcHik Junnuvastaavat

Voit olla kiinnostunut myös näistä

14.8 - 16.8
(Koko päivä)
15.8 - 16.8
Kaarina
(Koko päivä)
15.8 - 16.8

Tyttöfutisturnaus T7-T12 -ikäluokille. 

Tarjoamme myös edulliset majoitus- ja ateriapaketit.

HYVINKÄÄ
(Koko päivä)
15.8

Meillä on ilo kutsua joukkueenne pelaamaan Kellokosken teko- ja luonnonnurmelle vuonna 2010 syntyneiden eloturnausta!

PAIKKA: Nurmi: Kellokosken urheilupuisto, Kuntotaival 2, 04500 Kellokoski. Tekonurmi: Koulutie 7, 04500 Kellokoski.

AIKA: 15.8.2020 KLO 9-18 (aika tarkentuu myöhemmin)

PELIT: 4-5 peliä per joukkue, peliaika 1x25 min

SARJAT: 2010 I-taso 8v8 ja III-taso 5v5

Lisätietoa: [email protected] 

Turnaukseen otetaan 12 ensimmäiseksi ilmoittautunutta joukkuetta molempiin sarjoihin.

Otteluohjelma ja tarkempi turnausinfo jaetaan joukkueen yhteyshenkilölle muutamaa viikkoa ennen turnausta.

Tuusula
(Koko päivä)
15.8 - 16.8
PORI
08.00
15.8 - 16.8

EsPa - Iso Omena -turnaus elokuussa 2020

15.-16.8.2020 Ikäluokat 2009, 2011 ja 2013

22.-23.8.2020 Ikäluokat 2010, 2012 ja 2014

Ikäluokkien 2011, 2012, 2013 ja 2014 turnaus on yksipäiväinen.

Espoo
09.00