Haukiputaan Pallosta ensimmäinen Pohjoisen alueen aikuisten Tähtiseura

HauPa:lle on nyt myönnetty Tähtiseura-status sekä lapsissa ja nuorissa että aikuisissa.

HauPa:lle luovutettiin aikuisten Tähtiseura-kyltti.

HauPa:lle luovutettiin aikuisten Tähtiseura-kyltti.

20.10.2022 klo 17:16

Haukiputaan Pallosta tuli ensimmäinen Pohjoisen alueen aikuisten Tähtiseura. Tähtiseura-ohjelma on Olympiakomitean, lajiliittojen ja aluejärjestöjen yhteinen laatuohjelma, joka tukee suomalaisen urheilun keskeistä vahvuutta: seuratoimintaa.​

Pohjoisen alueen aluepäällikkö ja seuran arvioinnista vastaava Esa Saajanto luovutti HauPa:lle Tähtiseura-kyltin sekä onnitteli seuraa laadukkaasta toiminnasta. Kuvassa vasemmalta seuran varapuheenjohtaja Tuomo Sorakangas, puheenjohtaja Markku Kohonen, valmennuspäällikkö Kari Puranen ja Esa Saajanto.

Lue lisää Tähtiseuroista (olympiakomitea.fi) >>

Lisää aiheesta

Seuraa meitä

Liity postituslistalle

Saat alennuksen Huuhkajien ja Helmareiden ottelulipuista. Lisäksi saat etuosto-oikeuden Huuhkajien ottelulippuihin sekä etuja Maajoukkueen verkkokauppaan.

Postituslistalle liittyminen

Pääyhteistyökumppanit