Vaasa - P15 Alue: Tilastot

P15 Alue

Sarjataulukko

OVTHMP
VPS J P0411006-03
SJK-j YJ11006-33
FC Ylivieska YJ11002-13
VetU10101-11
Virkiä YJ10101-11
WFA/VIFK YJ10011-20
KPV10013-60
VPS J P05 Valkoinen10010-60

Pelataan keväällä yksinkertainen sarja, jonka 8. sijoittunut joukkue putoaa suoraan oman piirin syksyn Ykköseen. Kevään sarjan kolme parasta joukkuetta saavat lähtöpisteitä syksyn sarjaan (1. 3 p, 2. 2 p ja 3. 1 p). Syksyn sarjaan nousee Keski-Pohjanmaan ja Vaasan piirien Ykkösen voittajien keskinäisen karsinnan voittaja (karsinta pelataan vko 27).

Jaa: