Uusimaa - P12 Alue: Tilastot

P12 Alue 2018

Sarjataulukko

OVTHMP
FC Honka/Akatemia k871032-622
FC Reipas953129-1118
HJK/Sininen951319-2116
PKKU742128-2414
NuPS/Kilpa742128-1814
GrIFK732216-1411
HJK/Arabia831415-2110
MPS830521-199
VJS/Punainen 2821516-257
FC Kuusysi820612-376
FC KTP720516-226
FC Espoo/valkoinen801713-271

Kevät 2019

1. P13 ELL
2. ELL-karsinta (15.10 - 31.10) >>> ELL tai Alue
3-4. ELL-karsinta (15.10 - 31.10) tai Alue >>> Riippuvainen ELL putoajista.
5. Alue
6-10. Alue, Aluekarsinta (1.11 - 15.11) tai Ykkönen >>> Riippuvainen ELL putoajista
11-12. Ykkönen

ELL suora nousu tai ELL-karsintaan vain nousukelpoiset joukkueet

Maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1Hämäläinen JouniFC Honka/Akatemia k11
Toivonen EemilMPS11
3Bergman JamiNuPS/Kilpa9
Peltonen SandeFC Reipas9
5Bajrovic ArminFC KTP8
Tammivuori LenniFC Kuusysi8
7Grönvall VeetiPKKU7
Jansson JimiHJK/Arabia7
Koski JoonaFC Honka/Akatemia k7
10Pattrick JohanVJS/Punainen 26
Massala WilliamHJK/Sininen6
12Leino ArttuPKKU5
Granström EmilNuPS/Kilpa5
Kiviluoto AaroPKKU5
15Bela VisarFC Honka/Akatemia k4
Kiviranta AkseliGrIFK4
Herkama LauriGrIFK4
Långström JoelNuPS/Kilpa4
Mäenpää OskariFC Reipas4
Viherkanto NiklasNuPS/Kilpa4
Leivo JanneFC Espoo/valkoinen4
Ruuskanen ElmoMPS4
Eklund OliverFC Reipas4
24Mähönen KalleFC KTP3
Pakkala MiloPKKU3
Beijar AlexanderGrIFK3
Dannbäck OskariNuPS/Kilpa3
Eranka SebastianHJK/Sininen3
Kert EdwardPKKU3
Okafor OlisaMPS3
Özel MehmetHJK/Sininen3
32Pöyry FelixFC Espoo/valkoinen2
Kaikkonen TommiGrIFK2
Heino AntonFC KTP2
Eloranta FeetuFC Reipas2
Kupari HenrikFC KTP2
Sten CedricGrIFK2
Talonpoika TikoPKKU2
Aalto ToivoVJS/Punainen 22
Jacucci CarloFC Honka/Akatemia k2
Koivunen LauriPKKU2
Krekula EemilFC Reipas2
Kulo OnniFC Honka/Akatemia k2
Kyläkoski TaitoVJS/Punainen 22
Leiponen JooseFC Reipas2
Puttonen ValtteriHJK/Arabia2
Ruotsalainen MemoHJK/Sininen2
Sormunen EliasHJK/Sininen2
Innanen RobinFC Honka/Akatemia k2
Kettunen TeemuFC Reipas2
Vantaala JuhoFC Kuusysi2
52Jermu VirtanenVJS/Punainen 21
Loikkanen NiklasFC Espoo/valkoinen1
Toivonen IlmoFC Espoo/valkoinen1
Varis JoelVJS/Punainen 21
Koskela LeoFC Reipas1
Marjamo JoonasFC Espoo/valkoinen1
Sorsa PyryVJS/Punainen 21
Westerlund DanFC Espoo/valkoinen1
Alava JoonasFC Espoo/valkoinen1
Heikkinen TeroPKKU1
Koivukari DanielHJK/Arabia1
Lumijärvi NiilaFC Espoo/valkoinen1
Wikman RasmusFC Honka/Akatemia k1
Huusko LauriVJS/Punainen 21
Nevanlinna RikuMPS1
Norhomaa NuuttiFC Honka/Akatemia k1
Salo ValtteriVJS/Punainen 21
Hirvijärvi JaakkoFC KTP1
Hyvärinen PyryHJK/Arabia1
Lohenoja JasperFC Kuusysi1
Niemelä AkseliNuPS/Kilpa1
Sakalov MustafaHJK/Arabia1
Timonen OtsoNuPS/Kilpa1
Både MaximHJK/Sininen1
Kari EliasMPS1
Lamberg MelvinGrIFK1
Mönkkönen RasmusHJK/Arabia1
Rönkkö-Wekken DahyaHJK/Arabia1
Saltevo AslakHJK/Arabia1
Vihervaara EikkaFC Honka/Akatemia k1
Huovinen JesperFC Reipas1
Järnefelt JuhanaHJK/Sininen1
Martinez LionelMPS1
Maukonen OskuFC Reipas1
Paintola NikitaFC Honka/Akatemia k1
Simojoki KaiusHJK/Sininen1
Taunila NiiloFC Kuusysi1
Penttilä ToukoFC Reipas1

Jaa: