Länsi-Suomi - T13 AL 8v8: Tilastot

T13 AL 8v8 2018

Sarjataulukko

OVTHMP
TuWe YJ1192050-729
HJS1181247-1425
Ilves/T051181252-1425
FC Nokia/Sin1162343-2120
NiceFutis1162342-2320
PaiHa1161438-1319
FC Rauma/P-Iirot YJ1142526-3714
MaPS1142522-3514
TPV1123624-559
SalPa YJ1121817-667
Ylöjärven Ilves1121824-387
LLuja T05-0611001113-750

Pelataan yksinkertainen sarja 1.7. mennessä. Neljä parhaiten sijoittunutta nousukelpoisista joukkuetta nousevat syyskierrokselle Etelä-Länsi –liigaan.
Alueliigan kevätkierroksen 1-4 sijoittuneet pääsevät SPL I-tason lopputurnaukseen ja 5-9 sijoittuneet II-tason lopputurnaukseen.
Kukaan ei putoa syyskierrokselle piirisarjaan.
Alueliigan säännöt löytyvät kokonaisuudessaan TÄÄLTÄ.

Maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1Maikola KatarinaTuWe/YJ25
2Ikäheimonen MaisaPaiHa24
3Mäkelä VenlaHJS21
4Mikkonen OliviaIlves17
5Kankkunen SanniFC Nokia12
6Haukio EmmiNiceFutis11
7Mutkala MaijaIlves9
Varis EmmaNiceFutis9
Smedberg RinjaFC Rauma/P-Iirot YJ9
10Entonen KlaaraPaiHa8
Savonniemi LauraHJS8
Al Sheik Kazal ShemsTuWe/YJ8
13Luotonen AmeliaNiceFutis7
Marjamäki HelmiTPV7
Leppänen Melissa MaryIlves7
Perkaus HelmiNiceFutis7
17Aaltonen LottaHJS6
Rönkkö HelmiTPV6
Antrela JessicaTuWe/YJ6
Pyykkönen TildaFC Nokia6
Saimo ElliFC Rauma/P-Iirot YJ6
Tervola MoonaFC Nokia6
23Lintula InkaFC Nokia5
Laitila PeppiHJS5
Lucchesi VenlaSalPa YJ5
26Sakko NennaIlves4
Ljesnjanin AnelaLLuja T05-064
Jämsä MaijaIlves4
Koskinen OonaNiceFutis4
Roppola InariYlöjärven Ilves4
Eura JohannaMaPS4
Koskinen JennaFC Nokia4
Hovilehto ViiviLLuja T05-064
Järventaus JenniYlöjärven Ilves4
Torikka MineaTuWe/YJ4
36Aalto OonaIlves3
Hyvärinen NettaYlöjärven Ilves3
Wallenius VenlaFC Rauma/P-Iirot YJ3
Jokiniemi LottaSalPa YJ3
Kopra IdaFC Rauma/P-Iirot YJ3
Nieminen SarraIlves3
Nilkku SaaraYlöjärven Ilves3
Perttuli KerttuMaPS3
Snellman MyYlöjärven Ilves3
Tsyrulina JasminFC Nokia3
Wähäsilta VenlaSalPa YJ3
Autio OonaHJS3
Oikarinen OliviaMaPS3
Vuolle Tiiu ElinaIlves3
Lehtonen ViiviMaPS3
Moilanen Sara-SofiaSalPa YJ3
52Niemi InkeriYlöjärven Ilves2
Potkonen NooraFC Nokia2
Haraholma RonjaTPV2
Heinänen LottaTPV2
Karjalainen ElsiTPV2
Luukkainen SiljaSalPa YJ2
Haavisto Anna-StiinaLLuja T05-062
Siren VilmaYlöjärven Ilves2
Haraholma ViiviTPV2
Lahtivuori FanniTuWe/YJ2
Lindberg Lumi-NellaPaiHa2
Malka HelmiinaMaPS2
Forssell SallaFC Nokia2
Haasiosalo OonaNiceFutis2
Laine Kiira-LumiaTuWe/YJ2
Markkula NessiMaPS2
Markkula NetteMaPS2
Pirinen MillaHJS2
Sorsakivi PeppiFC Rauma/P-Iirot YJ2
71Ahola WilmaNiceFutis1
Vina AnniMaPS1
ei tiedossaYlöjärven Ilves1
Lindstedt AmandaPaiHa1
Ruottinen HelmiIlves1
Järvinen JuliaIlves1
Haitti HelmiLLuja T05-061
Lintuaho ElliSalPa YJ1
Jaakkola AnnaHJS1
Mujunen HelmiTPV1
Saari JennaNiceFutis1
Selenius EmmaPaiHa1
Mäki-Uuro MatiltaHJS1
Pusa ViljaFC Rauma/P-Iirot YJ1
Ikonen EssiFC Nokia1
Kokkala VeeraTuWe/YJ1
Nousiainen SiiriTuWe/YJ1
Peltola MonaLLuja T05-061
Puntalo MiljaFC Nokia1
Ruohomaa MatildaFC Rauma/P-Iirot YJ1
Uotila LottaLLuja T05-061
Eloluoto AinoMaPS1
Huunonen TildaFC Rauma/P-Iirot YJ1
Liikala MiisaYlöjärven Ilves1
Nevalainen PetraTPV1
Rauhanen OonaPaiHa1
Seppä ElliPaiHa1

Jaa: