Länsi-Suomi - P14 ELL

P14 ELL: Sarjataulukko

OVTHMP
FC Honka540113-512
HJK431010-110
KäPa522111-78
FC Espoo421111-67
VJS521214-157
FC Kuusysi420213-76
FC Haka-j42026-76
TPS31117-74
GrIFK/YJ41035-103
FC Inter31023-83
Ilves20112-91
PPJ50146-191

Pelataan keväällä yksinkertainen sarja 9.6. mennessä. Kevään 1-6. sijoittuneet pelaavat syksyllä Mitalisarjassa, jonne kevään kolme parasta saavat lähtöpisteitä (3-2-1).
Kevään 7-12. sijoittuneet pelaavat syksyllä Jatkosarjassa, jonne nousee joukkueita (2+2) myös alueliigasta ja aluesarjasta.
Kevätkierroksen 1-10. sijoittuneet saavat paikan Eerikkilässä 9-11.8. pelattavaan P14 I-tason lopputurnaukseen.
Etelä-Länsi -liigan säännöt löytyvät kokonaisuudessaan TÄÄLTÄ.

Suodatin rajaa tälle sivulle näkyviin vain valitsemasi joukkueen ottelut

Ottelut

P14 ELL
Ilves Ilves - FC Haka-j FC Haka-j
klo 12:00
P14 ELL
HJK HJK - FC Kuusysi FC Kuusysi
klo 13:00
P14 ELL
KäPa KäPa - FC Espoo FC Espoo
klo 13:00
P14 ELL
TPS TPS - FC Inter FC Inter
klo 16:15
P14 ELL
PPJ PPJ - Ilves Ilves
23.4. 19:25
P14 ELL
VJS VJS - FC Inter FC Inter
24.4. 19:30
P14 ELL
FC Inter FC Inter - FC Honka FC Honka
28.4. 13:15
P14 ELL
FC Haka-j FC Haka-j - TPS TPS
28.4. 17:30
P14 ELL
FC Espoo FC Espoo - HJK HJK
4.5. 15:15
P14 ELL
FC Kuusysi FC Kuusysi - GrIFK/YJ GrIFK/YJ
5.5. 12:00
P14 ELL
PPJ PPJ - KäPa KäPa
5.5. 19:30
P14 ELL
Ilves Ilves - FC Inter FC Inter
11.5. 13:00
P14 ELL
KäPa KäPa - FC Haka-j FC Haka-j
11.5. 13:00
P14 ELL
GrIFK/YJ GrIFK/YJ - PPJ PPJ
11.5. 14:00
P14 ELL
HJK HJK - VJS VJS
11.5. 15:00
P14 ELL
FC Honka FC Honka - FC Kuusysi FC Kuusysi
12.5. 11:00
P14 ELL
TPS TPS - FC Espoo FC Espoo
12.5. 11:15
P14 ELL
FC Haka-j FC Haka-j - HJK HJK
14.5. 19:00
P14 ELL
FC Inter FC Inter - GrIFK/YJ GrIFK/YJ
15.5. 19:15
P14 ELL
VJS VJS - Ilves Ilves
15.5. 19:30
P14 ELL
GrIFK/YJ GrIFK/YJ - TPS TPS
18.5. 14:00
P14 ELL
FC Inter FC Inter - FC Kuusysi FC Kuusysi
18.5. 15:15
P14 ELL
KäPa KäPa - FC Honka FC Honka
18.5. 16:30
P14 ELL
FC Espoo FC Espoo - PPJ PPJ
18.5. 16:30
P14 ELL
HJK HJK - Ilves Ilves
18.5. 18:45
P14 ELL
FC Haka-j FC Haka-j - VJS VJS
19.5. 14:00
P14 ELL
Ilves Ilves - GrIFK/YJ GrIFK/YJ
25.5. 13:00
P14 ELL
FC Kuusysi FC Kuusysi - FC Haka-j FC Haka-j
25.5. 14:00
P14 ELL
TPS TPS - HJK HJK
26.5. 11:15
P14 ELL
FC Honka FC Honka - FC Espoo FC Espoo
29.5. 18:30
P14 ELL
PPJ PPJ - FC Kuusysi FC Kuusysi
30.5. 15:30
P14 ELL
GrIFK/YJ GrIFK/YJ - FC Haka-j FC Haka-j
1.6. 14:00
P14 ELL
TPS TPS - VJS VJS
2.6. 12:15
P14 ELL
FC Espoo FC Espoo - FC Inter FC Inter
2.6. 15:15
P14 ELL
Ilves Ilves - KäPa KäPa
2.6. 15:30
P14 ELL
HJK HJK - FC Honka FC Honka
4.6. 19:30
P14 ELL
TPS TPS - Ilves Ilves
5.6. 17:15
P14 ELL
FC Kuusysi FC Kuusysi - TPS TPS
8.6. 12:00
P14 ELL
KäPa KäPa - GrIFK/YJ GrIFK/YJ
8.6. 13:00
P14 ELL
VJS VJS - FC Espoo FC Espoo
8.6. 14:30
P14 ELL
FC Inter FC Inter - PPJ PPJ
9.6. 13:15
P14 ELL
FC Honka FC Honka - Ilves Ilves
19.6. 18:30
Näytä lisää

Tulokset

P14 ELL
VJS VJS 4 - 4 KäPa KäPa
17.4.2019 klo 19:30
P14 ELL
HJK HJK 3 - 1 FC Inter FC Inter
17.4.2019 klo 18:45
P14 ELL
FC Espoo FC Espoo 1 - 3 GrIFK/YJ GrIFK/YJ
16.4.2019 klo 18:00
P14 ELL
PPJ PPJ 3 - 3 TPS TPS
14.4.2019 klo 14:45
P14 ELL
FC Inter FC Inter 2 - 1 FC Haka-j FC Haka-j
14.4.2019 klo 13:15
P14 ELL
Ilves Ilves 2 - 2 FC Espoo FC Espoo
13.4.2019 klo 16:00
P14 ELL
FC Kuusysi FC Kuusysi 0 - 1 KäPa KäPa
13.4.2019 klo 14:00
P14 ELL
FC Honka FC Honka 4 - 0 VJS VJS
13.4.2019 klo 11:00
P14 ELL
FC Honka FC Honka 4 - 1 PPJ PPJ
10.4.2019 klo 20:00
P14 ELL
GrIFK/YJ GrIFK/YJ 0 - 4 HJK HJK
9.4.2019 klo 19:00
Näytä lisää