Keski-Pohjanmaa - P15 Aluesarja

P15 Aluesarja: Sarjataulukko

OVTHMP
VPS J P0411006-03
SJK-j YJ11006-33
FC Ylivieska YJ11002-13
VetU10101-11
Virkiä YJ10101-11
WFA/VIFK YJ10011-20
KPV10013-60
VPS J P05 Valkoinen10010-60

Pelataan keväällä yksinkertainen sarja, jonka 8. sijoittunut joukkue putoaa suoraan oman piirin syksyn Ykköseen. Kevään sarjan kolme parasta joukkuetta saavat lähtöpisteitä syksyn sarjaan (1. 3 p, 2. 2 p ja 3. 1 p). Syksyn sarjaan nousee Keski-Pohjanmaan ja Vaasan piirien Ykkösen voittajien keskinäisen karsinnan voittaja (karsinta pelataan vko 27).

Suodatin rajaa tälle sivulle näkyviin vain valitsemasi joukkueen ottelut

Ottelut

P15 Aluesarja
P15 Aluesarja
WFA/VIFK YJ WFA/VIFK YJ - VPS J P05 Valkoinen VPS J P05 Valkoinen
Huomenna 17:00
P15 Aluesarja
VPS J P04 VPS J P04 - Virkiä YJ Virkiä YJ
Huomenna 19:00
P15 Aluesarja
VetU VetU - KPV KPV
24.5. 19:00
P15 Aluesarja
KPV KPV - VPS J P05 Valkoinen VPS J P05 Valkoinen
26.5. 16:30
P15 Aluesarja
Virkiä YJ Virkiä YJ - WFA/VIFK YJ WFA/VIFK YJ
28.5. 18:00
P15 Aluesarja
FC Ylivieska YJ FC Ylivieska YJ - VPS J P04 VPS J P04
30.5. 15:00
P15 Aluesarja
VetU VetU - SJK-j YJ SJK-j YJ
30.5. 19:00
P15 Aluesarja
VPS J P05 Valkoinen VPS J P05 Valkoinen - VetU VetU
3.6. 19:00
P15 Aluesarja
P15 Aluesarja
WFA/VIFK YJ WFA/VIFK YJ - SJK-j YJ SJK-j YJ
5.6. 19:00
P15 Aluesarja
VPS J P04 VPS J P04 - KPV KPV
5.6. 19:00
P15 Aluesarja
P15 Aluesarja
SJK-j YJ SJK-j YJ - VPS J P04 VPS J P04
12.6. 18:00
P15 Aluesarja
VetU VetU - WFA/VIFK YJ WFA/VIFK YJ
13.6. 19:00
P15 Aluesarja
KPV KPV - FC Ylivieska YJ FC Ylivieska YJ
15.6. 14:00
P15 Aluesarja
FC Ylivieska YJ FC Ylivieska YJ - VetU VetU
18.6. 19:00
P15 Aluesarja
VPS J P04 VPS J P04 - WFA/VIFK YJ WFA/VIFK YJ
19.6. 17:30
P15 Aluesarja
P15 Aluesarja
KPV KPV - Virkiä YJ Virkiä YJ
19.6. 19:00
P15 Aluesarja
WFA/VIFK YJ WFA/VIFK YJ - KPV KPV
25.6. 19:00
P15 Aluesarja
P15 Aluesarja
Virkiä YJ Virkiä YJ - SJK-j YJ SJK-j YJ
26.6. 18:30
P15 Aluesarja
VetU VetU - VPS J P04 VPS J P04
1.7. 19:00
Näytä lisää

Tulokset

P15 Aluesarja
Virkiä YJ Virkiä YJ 1 - 1 VetU VetU
16.5.2019 klo 18:00
P15 Aluesarja
SJK-j YJ SJK-j YJ 6 - 3 KPV KPV
15.5.2019 klo 18:30
P15 Aluesarja
FC Ylivieska YJ FC Ylivieska YJ 2 - 1 WFA/VIFK YJ WFA/VIFK YJ
14.5.2019 klo 19:00
P15 Aluesarja
VPS J P05 Valkoinen VPS J P05 Valkoinen 0 - 6 VPS J P04 VPS J P04
30.4.2019 klo 18:00
Näytä lisää