Takaisin
11.10.2018 klo 17.18

T2003 Etelän aluejoukkueleiri 22.-23.10.2018

Jaa:

Ⓒ SPL / Jussi Eskola

Etelän alueen vuonna 2003 syntyneiden tyttöjen aluejoukkueleiri järjestetään 22.-23.10.2018 Kauniaisissa.

VUONNA 2003 SYNTYNEIDEN LEIRITYSTÄ

Etelän aluevalmentajat Arttu Pitkäkangas, Mari Savolainen, Jonne Kunnas ja Akan Okomoh ovat valinneet pelaajat 22.-23.10.2018 järjestettävälle aluejoukkueleirille. Syksyn ensimmäisellä leirillä pelaajat on jaettu kahteen ryhmään, joista toinen leireilee maanantaina 22.10., ja toinen tiistaina 23.10.

Pelaajat

22.10.
Ferm Sonja PK-35
Kyllönen Sini NJS
Luoma Heidi EBK
Niemi Oona VJS
Pajasmaa Ella NJS
Pelkonen Sesilia PKKU
Tengvall Alli VJS

Eklund Pinja NJS
Eklund Olivia NJS
Flytström Ira VJS
Heininen Tea EBK
Hillberg Laura VJS
Hillberg Sonja VJS
Himberg Noora VJS
Huttunen Jenni PKKU
Ikonen Ella PK-35
Karvosenoja Saara PK-35
Kiviniemi Kukka PK-35
Klutse Claudelle EBK 
Koivu Ella EBK
Kolehmainen Lotta PKKU
Korkalainen Emma EBK
Korpelainen Siina VJS
Lammio Hertta NJS
Lampinen Alexandra VJS
Lehti Ronja EBK
Lehtinen Hilla PKKU
Lönnqvist Pinja EBK
Markkanen Maija VJS
Naamo Diana VJS
Nguyen Minea PK-35
Nieminen Janette VJS
Nikkanen Iiris PK-35
Norpila Marianne PKKU
Orkamo Venla EBK
Partonen Emma VJS
Puhakka Peppi NJS
Purmonen Vivian VJS
Puskala Lotta EBK
Rajala Inka PKKU
Rasia Ella EBK
Rintamäki Erika PK-35
Räisänen Linda VJS
Saraste Coco PK-35
Sihvonen Laura EBK
Siidorov Noora VJS
Suuriniemi Sinna EBK
Svintenok Elizaveta PK-35
Tuominen Erika NJS
Törrönen Jeanette EBK
Winter Ona PK-35

23.10.
Chrons Tiia HJK
Hasan Tara PPJ
Kalliainen Aino HyPS
Kekkonen Kia HJK
Koskinen Ruusu FCFJ
Tuomi Liisa FC Honka
Virtanen-Espejo Irea PEP
Aakko Ella HJK
Anttila-Carlsson Lea FC Espoo
Douglas Ella HJK
Haapea Jia FC Kuusysi
Haikala Venla FC Kuusysi
Harjanne Laura HJK
Ikonen Tuuli HJK
Iso-Kuortti Martta ACK
Itkonen Karla PPJ
Juntunen Liina HJK
Jämsä Lumi JäPS
Jääskeläinen Oona Valtti
Kaarlenkaski Hanna JäPS
Kaarnalehto Jenna FC Honka
Kemppainen Elina Valtti
Keskitalo Bea FC Honka
Koskela Anni FC Honka
Kostamoinen Oona Valtti
Kuutamo Siiri JäPS
Laaksonen Vilma HJK
Laine Selja NuPS 
Lattu Aada PPJ
Laurila Maija HJK
Lehto Patricia ACK
Lindh Erin JäPS
Lindroth Ada FC Honka
Lipponen Miisa FC Honka
Lundberg Lina PPJ
Luoma Venla Valtti
Murtopuro Lotta IF Gnistan
Nokio Viivi NuPS
Nyman Iines FCFJ
Pajunen Erika PPJ
Palen Anni HJK
Pekkarinen Maija HyPS
Pelkonen Jenny HJK
Puttonen Lyyti PEP
Raekivi Vilma HJK
Romppainen Emmi HyPS
Saaresto Milla FC Honka
Saari Emilia ACK
Salovaara Henni FC Kuusysi
Sanden Anni TiPS
Siitonen Nella FCFJ
Sirma Sara MPS
Sundström Saskia FC Honka
Tallgren Gabriela HJK
Torasvirta Anna HJK
Turkulainen Iiris ACK
Öhman Pinja JäPS

Joukkueenjohto
Arttu Pitkäkangas aluevalmentaja
Mari Savolainen aluevalmentaja
Jonne Kunnas aluevalmentaja
Akan Okomoh aluevalmentaja
Ville Vastamäki maalivahtivalmentaja
Minna Meriluoto maalivahtivalmentaja
Meiju Jauhiainen fysioterapeutti/huoltaja
Marianna Tolvanen fysioterapeutti/huoltaja