Valiokunnat, jaostot ja työryhmät

Erotuomarivaliokunta
Styrbjörn Oskarsson, puheenjohtaja 
Petteri Kari 
Anu Jokela 
Kirsi Heikkinen 
Matti Heininen
Juha Hirviniemi
Hannu Kettunen 
Esittelijä: Jouni Hyytiä

Futsaltyöryhmä
Kari Taira, puheenjohtaja (Vaasa)
Ilkka Koskinen, varapuheenjohtaja (Tampere)
Merja Kaunisvaara (Keski-Pohjanmaa)
Hans Stubbe (Uusimaa)
Tero Kelhälä (Keski-Suomi)
Mikko Aitkoski (asiantuntija)
Jouni Pihlaja (asiantuntija)
Esa Markkanen (asiantuntija, liigayhdistys)
Esittelijä: Jyrki Filppu

HatTrick -työryhmä 
Kaj Wiander, puheenjohtaja (Uusimaa)
Marja Lipponen (Itä-Suomi)
Olli Paasio (Tampere)
Esittelijä: Tero Auvinen
 
Kilpailutyöryhmä
Kaj Wiander, puheenjohtaja (Uusimaa)
Marja Lipponen, varapuheenjohtaja (Itä-Suomi)
Markku Peltoniemi (Helsinki)
Anders Åström (Vaasa)
Timo Marjamaa (asiantuntijajäsen)
Esittelijä: Pekka Soini
 
Kurinpitovaliokunta
Markus Manninen, puheenjohtaja
Johanna Karvinen, varapuheenjohtaja
Kurt Grönlund
Kari Luokkala
Essi Puistonen
Mikko Vuorela
 
Lääkintätyöryhmä
Tommi Vasankari, puheenjohtaja
Tuomas Brinck, varapuheenjohtaja
Olli Heinonen
Heikki Kinnunen
Pippa Laukka
Lauri Alanko
Jukka-Pekka Koskela (asiantuntijajäsen)
Jari Pylvänäinen (asiantuntijajäsen)
Jari-Pekka Keurulainen (asiantuntijajäsen)
Einari Kurittu (asiantuntijajäsen)
Esittelijä: Sanna Pirhonen
 
Miesten Ykkösen ja Naisten Liigan lisenssikomitea 
Petri Salminen, puheenjohtaja
Juha Laitinen (varapuheenjohtaja)
Esa Kailiala
Helena Kukkonen
Leena Mäkipää
Tiina Raninen
Esittelijä: Mikko Aitkoski
 
Respect-työryhmä 
Kari Uotila, puheenjohtaja (Uusimaa)
Jarmo Kuusisto varapuheenjohtaja & ansiomerkkijaoksen puheenjohtaja (Tampere)
Christina Forssell (Helsinki)
Ulla Kaasinen (Uusimaa)
Juha Niemelä (Tampere)
Antti Niemi (Helsinki)
Risto Pouttu (Keski-Pohjanmaa)
Simo Syrjävaara (Uusimaa)
Timo Walden (asiantuntija)
Petra Manninen (ansiomerkkijaoksen jäsen, Keski-Pohjanmaa)
Markku Tuominen (ansiomerkkijaoksen jäsen, Satakunta)
Esittelijä: Joonas Vauhkonen
 
UEFA- ja liigalisenssikomitea
Juha Laitinen, puheenjohtaja
Petri Heikkinen, varapuheenjohtaja
Jukka Ala-Mello
Tommi Grönlund
Antti Heinola
Olli Latola
Hilla Marjoranta
Tytti Saarinen
Esittelijä: Mikko Aitkoski
 
Valitusvaliokunta
Jari Karppinen, puheenjohtaja (Uusimaa)
Matti Reinikainen, varapuheenjohtaja (Itä-Suomi)
Riitta Hanganpää (Helsinki)
Olli Paasio (Tampere)
Mika Väyrynen (Uusimaa)
Sihteeri: Kirsi Rautio
 
Vastalauselautakunta 
Pekka Niskanen, puheenjohtaja (Kaakkois-Suomi)
Esko Manninen, varapuheenjohtaja (Helsinki)
Matti Peltomäki (Tampere)
Jaana Kuusilehto (Satakunta)
Esittelijä: Hannu Laakso
 
Ehdollepanotoimikunta
Petri Vanhala, puheenjohtaja
Merja Soosalu
Stig Nygård
Raimo Sarajärvi
Kimmo J. Lipponen 
Jarmo Kivikunnas (varajäsen)
Eira Palin-Lehtinen (varajäsen)
 
Fanimo Oy
Marco Casagrande, toimitusjohtaja
Aimo Moisander, hallituksen pj (Turku)
Jarmo Kivikunnas (Keski-Suomi)
Leevi Parsama
Mikko Varis, operatiivinen johtaja