Luottamushenkilöt

Piirhallitus          
Haapala Petteri Piirihallituksen puheenjohtaja petteri.haapala@op.fi 040 5671497  
Kulju Klaus Piirihallituksen varapuheenjohtaja klaus.kulju@windowslive.com 040 8697065  
Kurkela Tapani Piirihallituksen kunniapj.     tapani.kurkela@gmail.com 044 5302545  
Hakola Esko Piirihallituksen jäsen eko_hakola@yahoo.com 050 5185004  
Hölttä Veli-Matti Hakolan varajäsen vellu.holtta@suomi.net 045 6502528  
Luotola Ville Piirihallituksen jäsen ville.luotola@tervaritjuniorit.fi 044 3609229  
Vedenjuoksu Tero Luotolan varajäsen tero.vedenjuoksu@ajaxsarkkiranta.fi 044 5161988  
Seikkala Risto Piirihallituksen jäsen raimo.seikkala@rescomi.com 040 7480311  
Hannola Heikki Seikkalan varajäsen heikki.hannola@lapinamk.fi 040 5454711  
Himanka Juhani Piirihallituksen jäsen juhani.himanka@pp.inet.fi 0400 576456  
Rönkä Juha Himangan varajäsen juha.ronka@ronka.fi    
Saarinen Pekka Piirihallituksen jäsen pekka.saarinen@pohjola.fi 0400 995421  
Lantto Tuomas  Saarisen varajäsen tuomas.lantto@gmail.com 040 5919275  
Kuustie Janne Piirihallituksen jäsen kuustie.janne@gmail.com 0400 963145  
Isomaa Juha Kuustien varajäsen  jpisomaa@hotmail.com 050 4867024  
Anttonen Jarmo Piirihallituksen jäsen jarmo.anttonen@kajaani.net 044 3524039  
Uurtomies Terje Anttosen varajäsen terje.uurtomies@gmail.com 040 6850323  
Korhonen Hannu Piirihallituksen jäsen hannu.korhonen@rops.fi 040 5721977  
Mahlakaarto Janne Korhosen varajäsen janne.mahlakaarto@ols.fi 044 7518770  

Työvaliokunta: 

  • Esa Saajanto esittelijä/sihteeri, Petteri Haapala pj ja Klaus Kulju vpj

Kilpailujaos:

  • Mira Pyhälä esittelijä/sihteeri, Esa Saajanto pj, Ari Härkönen, Malla Rautava
    • Kilpailujaoksen tehtävä on käsitellä kilpailutoimintaan liittyviä asioita mm.erikoisluvat ja lievimmät kurinpidon tapaukset (pienet sakot ja max 2+2 pelikiellot)

Alueelliset johtoryhmät:

Pelaajan Laadukas Arki 

(samalla Pohjois-Suomen valmennuskeskuksen ohjausryhmä):

Puheenjohtaja: Jari Jäväjä, ei seuraa

Jäsenet:

  • Liisa-Maija Rautio, RoPS
  • Matti Kilpelä, RoPS
  • Kari Koivikko, ONS
  • Mikko Isokangas, HauPa
  • Markus Heikkinen, AC Oulu
  • Markku Lappalainen, PS Kemi
  • Anna Tervonen, FC Wimma

Esittelijä: Ari Härkönen (valmennuskeskuksen asioissa Juha Malinen)

 

Elinvoimainen Seura

Puheenjohtaja: Raimo Seikkala, FC Raahe

Jäsenet:

  • Petri Kukkonen, OLS
  • Petri Jaatinen, RoPS
  • Kaisamarja Vihanta, FC Santa Claus
  • Sanna Häkkinen, Tervarit Juniorit
  • Lasse Miettunen, ei seuraa
  • Veli-Matti Hölttä, HauPa
  • Antti Pasanen, PS Kemi
  • Tero Vedenjuoksu, Ajax Sarkkiranta

Esittelijä: Esa Saajanto

 

Mielenkiintoiset Kilpailut

Puheenjohtaja: Klaus Kulju, TP-47, Tornio

Jäsenet:

  • Jari Nitovuori, Tornion Tarmo 
  • Esko Hakola, Oulun ETK
  • Juho Luukkonen, KePS
  • Matti Mäki-Iso TePS
  • Marja Ylisirkka FC Santa Claus-j
  • Milla Ahola Oulu Blue Cats (OBC)
  • Janne Kuustie, Limingan Kiekko
  • Maarit Pulkkinen, PS Kemi

Esittelijä: Mira Pyhälä

 

Viestintä ja Vaikuttaminen

Puheenjohtaja: Petteri Haapala, Pohjois-Suomi

Jäsenet:

  • Ville Luotola, Tervarit-j
  • Juho Meriläinen, AC Oulu
  • Jarmo Okkonen, HauPa
  • Paula Nurmos, ei seuraa
  • Arttu Kauppinen, Kempele

Esittelijä: Esa Saajanto