Piirin taitokilpailut

Piirin taitokilpailut

Vuoden 2019 Taitokilpailut 31.10.-3.11.2019 Laaksolahden jalkapallohallissa.

Taitokilpailu ikäluokat pojat ja tytöt 8-13-vuotiaat (2011-2006 syntyneet).
Vähintään pronssimerkin seuran kilpailuissa suorittaneet ovat oikeutettuja osallistumaan piirin kilpailuihin.

Seurat voivat ostaa taitomerkkejä suoraan osoitteesta https://kauppa.palloliitto.fi/harjoittelu/spl-taitomerkit

Ilmoittautuminen - Avataan 9.9.2019
Ilmoittautumisessa tarvittavan taitokisa seuratunnuksen saa tilaamalla toni.raisanen@palloliitto.fi (vain seuran edustaja)

Osallistumismaksu 8 €/pelaaja, piiri laskuttaa seuraa kisojen jälkeen.
Peruutusehdot: Peruutus tulee tapahtua viimeistään 27.10.2019, tämän jälkeen osallistumismaksua ei palauteta.
Sairastapauksissa peruutus on maksuton.

Taitokilpailusäännöt 2019

Kilpailuissa käytetään seuraavia PUMA-palloja: Pallot vahvistetaan viimeistään 2viikkoa ennen kilpailua
3=  Pro Training 2 Hybrid Ball (2018)
4= EvoPower vigor 3.3 Tournament (FiFa Quality) (2018)
5= PWR-c 2.12 Match (FIFA Quality) (2018)

345

Aikataulu Piiritaito 31.10.-3.11.2019 (Alustava ohjelma)
Kokoontuminen (järjestäytyminen) (…) 15min ennen kisojen alkua.

Ilmoittautuneet>> 
Taitokilpailu info 2019>>

Alustava kilpailuaikataulu 2019 alla. Muutokset mahdollsia 24.10.2019 saakka. Kaikista muutoksista ilmoitetaan erikseen. 

Aika Sarja (ikäluokka) Klo Järjestäytyminen Ilmoittautuminen
To 31.10 Tytöt 13 (2006) 17.30-20:00 17:15 16.30-17.00
To 31.10 Pojat 13 (2006) 17.30-20:00 17:15 16.30-17.00
Pe 1.11 Tytöt 12 (2007) 17:15-19:00 17:00 16.15-16.45
Pe 1.11 Pojat 12 (2007) 19:00-21:00 18:45 18.00-18.30
La 2.11 Pojat 8 (2011)  09:30-12:00 09:15 08:30-09:00
La 2.11 Pojat 9 (2010)  12:30-15:00 12:15 11.30-12.00
La 2.11 Tytöt 8 (2011)  16:00-17:30 15.45 14.45-15.30
La 2.11 Tytöt 9 (2010) 17:30-19:00 17:15 16:15-17:00
Su 3.11 Tytöt 10 (2009) 09:00-11.00 08:45 08:00-08:45
Su 3.11 Tytöt 11 (2008) 11.30-13.00 11:15 10.15-11.00
Su 3.11 Pojat 10 (2009)  13.45-16:00 13:30 12.30-13.15
Su 3.11 Pojat 11 (2008)  16:30-19:30 16.15 15.15-16.00
         

(Kaikki tulokset) 2019

(Kaikki tulokset) 2018

(Kaikki tulokset) 2017

Mitalistit 2019

P13 Nimi Seura   T13 Nimi Seura
1 Sjöblom Adrian EIF   1. Niemi Peppi NuPS
2 Bergman Jami NuPS   2. Heiskanen Mari FC Espoo
3 Alava Joonas FC Espoo   3. Kulju Siiri JäPS
P12 Nimi  Seura   T12 Nimi Seura
1 Maukonen Osku FC Reipas   1. Reis Olivia EBK
2 Dannbäck Oskari NuPS   2. Kivioja Laura FC Espoo
3 Huhtanen Kivi Kaius FC Honka   3. Nokio Wiona NuPS
P11 Nimi  Seura   T11 Nimi Seura
1 Lankinen Samuel TuPS   1. Sopanen Sanni MU
2 Ruukki Robin FC Kuusysi   2. Nieminen Aino FC Kuusysi
3 Wright Eeli FC Kapina   3. Heikkilä Sohvi EBK
P10 NImi Seura   T10 Nimi Seura
1 Huuhtanen Niklas FC Reipas   1. Räisänen Ella EBK
2 Äyri Hermanni FC Reipas   2. Moilanen VIlja FC Kuusysi
3 Rautavirta Rasmus FC Reipas   3. Lankinen SIlja TuPS
P9 Nimi Seura   T9 NImi Seura
1 Sääski Patrick FC Kuusysi   1. Päivärinta Piitu NuPS
2 Teräväinen Sulo LePa   2. Bergman Jade NuPS
2 Ahola Emil RiPS   3. Vuori Jenna GriFK
P8 Nimi Seura   T8 Nimi Seura
1 Juutila Arttu KaPy   1. Metsä Heini NuPS
2 Kangaspunta Mio TiPS   2. Salo Jenni PEP
3 Raekoski Alex TiPS   3. Kumpulainen Erika NuPS

 

 

Lisätietoja:
Toni Räisänen