Piirin turnauskalenteri

Tällä sivulla julkaistaan turnaukset, joille on myönnetty turnauslupa.

TURNAUKSIA LÄNSI-SUOMEN PIIRIN ALUEELLA 2018

PVM Turnaus/Järjestäjä Sarjat Kentät Yhteyshenkilö Puhelin
6.1. Loppiaisturnaus
TuNL
P10 Impivaaran jalkapallohalli Teuvo Mäkinen 040-8377775
6.1. Loppiaisturnaus
MuSa
P7-9
T9
Karhuhalli Teemu Pelttari 044-3774428
20-21.1. Tammiturnaus
FC Rauma
P/T6-12 Äijänsuon talviharjoitteluhalli Kirsi Mulari-Mäkelä 045-6758314
28.1. Länsi-Suomi -turnaus
P-Iirot
P9-10 Äijänsuon talviharjoitteluhalli Kimmo Hörkkö 050-3037172
4.3. Hymystä Hymyyn Futsalturnaus P11-14 Salohalli
Salon Lukio
Salon Urheilutalo
Hasse Robertsson 0500-975662
17.3. Paimion Kevätturnaus
PaiHa
M Paimio KHT Tara Jaakkola 0400-641355
1.4. Aprilliturnaus (8v8)
PaiHa
N Paimio KHT Reijo Mattila 041-5067451
2.4. Pääsiäisturnaus
TOVE
P8-9 Karhuhalli Teemu Heinonen 040-5902332
6-8.4. Kultanummiturnaus
LTU
P7-20
Littoinen KHT
Kaarina KHT
Valkeavuori KHT
Piikkiön liikuntakeskus KHT
Piikkiön Pop-areena
Lieto KHT
Sauvo KHT
Rusko KHT
Raunistula KHT
Raisio Ihala
Raisio Kerttula KHT
Hanna Virtanen 045-8603181
7.4. Jujo Thermal -turnaus
EuPa
P12 OP-Areena TN Jaana Kuusilehto 050-3867002
8.4. Kevätturnaus
PaiHa
T11 Paimio KHT Pia Holm 040-7482770
13-15.4. ÅIFK Spring Cup
ÅIFK
P/T11-14 Kupittaa 2 KHT
Kupittaa 5 KHT
Yläkenttä KHT
Lena Hindström-Pesu 040-5259029
14.4. Soccer Cup
PaiHa
P15-16 Paimio KHT Karoliina Tuominen 045-8802402
14.4. Kevätturnaus
Lieto
P10 Lieto KHT Essi Männistö 040-5480464
21.4. PaiHa Cup
PaiHa
T13 Paimio KHT Tero Rauhanen 040-3581500
21.4. Astrum Itä-Länsi Cup
SalPa
T11 Astrum Stadion Petri Valjus 050-4873235
21.4. Säästöpankki-turnaus
FC Ulvila
P13 Mynsteri tekonurmi Jere Ahonkivi 044-3727872
21-22.4. P07 Turnaus
FC Halikko
P11 Hippo-arena Peter Soinu 044-5215845
22.4. Tytsy Cup
KaaNa
T7-8 Valkeavuoren KHT Teemu Tsernov 044-3034795
28.4. Charmia Cup
Lieto
P11 Lieto KHT Olli-Pekka Otava 0400-844653
28.4. Astrum Cup
SalPa
P8-9 Astrum Stadion Tero Vanhatalo 040-5628186
28.4. Kevätturnaus
PaiHa
P10 Paimio KHT Tanja Lujala 040-5770185
29.4. Kevätturnaus
Lieto
P9 Lieto KHT Birgitta Ristolainen 040-7774745
29.4. Kevätturnaus
PaiHa
T12 Paimio KHT Jukka Varho 040-8022536
5.5. Kevätturnaus
Lieto
T8-9 Lieto KHT Marjaana Sjölund 044-2704680
5.5. Fun With Football
Peimari Utd
P/T 7-9 OP-Hakkispaana KHT Eija Leppiniemi 050-4076970
5.5. ÅIFK Kilpaturnaus
ÅIFK
P13   Kaj Norrman 0400-975128
6.5. Astrum Cup
SalPa
P11 Astrum Stadion Marina Mattson-Ruottinen 044-5544917
10.5. Nalle Cup
Karhu-Futis
P8-9 Pori Urheilukeskus TN Riku-Pekka Salmi 044-7545120
12.5. PaiHa Suomi Cup
PaiHa
P/T7 Paimio KHT Minna Länsimies 050-5053355
19.5. Kaiman kevätturnaus
PöKa
P11 Riihikosken Urheilukenttä Marko Reinikainen 0504942036
19.5. PiPS 05 kevätturnaus
PiPS
P13 Piikkiön POP-Areena Heli Paakki 045-6735602
19-20.5. PTU-turnaus
PTU
P7-14
T8
Pihlavan nurmikenttä
Levon nurmikenttä
Reposaaren nurmikenttä
Vesa Tomberg 040-5734215
19-20.5. ja
26-27.5.
Länsikeskus Cup
TuNL
P7-10 Teräsrautela KHT Juuso Lehtonen 050-3030851
20.5. PiPS -kevätturnaus
PiPS
P10 Piikkiön POP-Areena Tuomas Vataa 040-7294282
26.5. Champions Cup
APU
P11 Auran urheilupuisto Ralf Nordström 040-4135489
26-27.5. Kaarina-Turnaus
KaaPo/KaaNa
T8-15 Kaarinan jalkapallokentät Regina Hollmén 040-5763166
26-27.5. Nappulat Nurmella
TuNL
P9-10 Kärsämäen nurmi Kari Kajuutti 050-3656132
9.6. IiroCup
P-Iirot
P/T6-13
Äijänsuon Stadion
Äijlänsuon hallinurmi
Äijänsuon halli
Otalahti YU
Otanlahti JP
Kaija Savunen 0400-595015
15-17.6. TPK Soccer Cup
TPK
P8-20 Kupittaa 1
Kupittaa 2 KHT
Kupittaa 5 KHT
Kupittaa 6
Kupittaa 8
Kupittaa 10
Ville Koskinen 0400-186736
16.6. Legenda-turnaus
FC Ulvila
P10 Mynsteri TN Noora Ylimys 044-2708139
28.6.-1.7. AuraCup
TPS
T8-12
P8-14
Kupittaa 1
Kupittaa 2 KHT
Kupittaa 5 KHT
Kupittaa 6
Kupittaa 8
Kupittaa 10
Kari Uronen 0500-784595
30.6. Mieleinen Futis
LoPS
P8-9 Loimaan urheilukeskus KHT Jouni Virta 040-7189768
26-29.7. Pori Cup
FC Jazz
P7-13 Porin jalkapallokentät Mostafa Modabberian 040-7394672
27-29.7. Ystävyyskaupunkiturnaus
FC Inter, TPK, TPS, TuTo, ÅIFK
P14 Kupittaa 1
Kupittaa 2 KHT
Kupittaa 5 KHT
Kupittaa 6
Kupittaa 8
Kupittaa 10
Kari Bäcklund 045-6900977
28-29.7. Jymy Cup
APU
T7-13
Auran tekonurmi
Auran urheilupuisto
Auran urheilukenttä
Auran kirkonkulman nurmi
Ville Antikainen 050-3443500
4-5.8. Jymy Cup
APU
P7-11
Auran tekonurmi
Auran urheilupuisto
Auran urheilukenttä
Auran kirkonkulman nurmi
Ville Antikainen 050-3443500
11.8. Elonkorjuu Cup
PaiHa
P/T11 Paimio KHT Minna Länsimies 050-5053355
18.8. Mimmi-Cup
SalPa
N Astrum Stadion
Paukkula nurmi
Ann-Marie Nummila  
18-19.8. Back to School
PiPS
  Piikkiö POP-Areena KHT Tero Laanti 040-5822952
25-26.8. KaaPo 60-vuotisjuhlaturnaus
KaaPo
P7-13 Kaarina KHT
Keskusliikuntapuiston nurmet 1-5
Kim Ekroos 040-8478519
1.9. Volkkariturnaus
LLuja
P10 Pellonpuisto TN Mikko Ojapelto 040-7709010
8-9.9. Piffen Cup
PIF
  Paraisten kentät Michael Isaksson 040-1716275
15-16.9. Jukka Paatelo -turnaus
TuNL
P11
Impivaaran nurmi
Impivaaran jalkapallohalli
Teuvo Mäkinen 040-8377775
13-14.10. Eerikkilä Cup
SoVo Futsal
P14-15 Eerikkilän urheiluopisto Tommy Lundberg 0400-970259
27-28.10. Hymystä Hymyyn
Wilpas
P6-14
M, N
Salo KHT Hasse Robertsson 0500-975662